Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Оберіг для рідного будинку

 

Складна ситуація з ЖКГ активізували громаду будинку № 17 по вулиці Кірова, підштовхуючи її до пошуку ефективних інструментів покращання життя – так у 2009 році виникло об’єднання співвласників багатоквартирних будинків  «Оберіг - 17».

Складається об'єднання з36-тиспіввласниківквартир, авсьогоутрьохповерховому будинку,який здановексплуатаціюу 1938 році,мешкає73 особи.

Зібравшись на загальні збори, мешканці будинку окреслили коло проблем. А їх було чимало - благоустрій прибудинкової території з влаштуванням дитячого та спортивного майданчиків, заміна електромережі міст загального користування, встановлення лічильників тощо. Тому  потрібно було в першу чергу з’ясувати першочерговість. Поряд з іншими проблемами, будинок потребував термінового ремонту вікон та дверей у під’їздах.За тривалий час експлуатації, встановлені ще у 1938 році, дерев’яні вікна  та двері  вже не підлягали реставрації. Такий стан призводив до втрати більшої частини тепла в під’їздах і квартирах будинку. Проведення поточних ремонтів щороку вимагало все більше і більше коштів, і зрозуміло, було малоефективним, а в подальшому і зовсім не мали ніякого ефекту. Тому рішення, прийняте загальними зборами ОСББ про першочерговість  заміни  вікон та дверей у під’їздах будинку, було одноголосним. Аргументів на перевагу саме цього проекту було достатньо, адже вирішення цієї проблеми тісно пов’язане із збереженням здоров’я мешканців, особливо дітей, а також покращенням технічного стану усієї будівлі, економного використання тепла. Вихід був один – заміна вікон та дверей із сучасних енергозберігаючих матеріалів. Але коштували вони дорогого і за власні кошти громада не могла здійснити повноцінний, якісний ремонт.

Добре зорганізована громада, очолювана ініціативною групою, без особливих вагань прийняла рішення про участь у Програмі Розвитку ООН  і вже у вересні 2010 року між Муніципальною програмою врядування та сталого розвитку Програми розвитку ООН та ОСББ «Оберіг – 17» була підписана угода про реалізацію проекту  «Заміна вікон  та дверей у під’їздах будинку громади».

А далі почалася  важка, невідома робота, бо дуже не  вистачало знань – як знайти підрядника, як правильно укласти угоду тощо. І тоді на допомогу прийшли друзі, партнери, донори, органи влади.   Плідне партнерство між ОБСС  «Руденко -1» та ОСББ «Оберіг - 17» сприяло подальшій мобілізації  громади.

Контролем щодо реалізації проекту опікувалася робоча група, яка складалася з правління та членів об'єднання. Почуття відповідальності стало визначною рисою громади будинку.  Так,  мешканці  відповідально взялися за виконання робіт з навантаження та вивозу будівельного сміття, пофарбування олійними та водними фарбами стін та стель під’їздів, встановлення домофонів. Відповідно, зменшилися й фінансові витрати, а також трудові.

Подолавши усі перешкоди, громада таки досягла бажаної  мети  - в результаті реалізації проекту у під’їздах будинку були встановлені сучасні енергозберігаючі вікна та двері.  Крім того громада під час реалізації проекту власними силами зробила ремонт у під’їздах.

Іншим результатом було створення надійного фундаменту для продовження робіт з  енергозбереження.

Безперечно, відбулися кардинальні  перетворення і у свідомості громади. Саме переконання населення на початку проекту було найскладнішим, а з початком реальних робіт люди повірили у власні сили. Мешканці набули нових, важливих для сучасного життя якостей – навчилися ставити перед собою завдання, прораховувати можливі ризики, розв’язувати проблеми самостійно, набули досвіду у спілкуванні з організаціями, партнерами, донорами, владою. І як вважають члени ОСББ їх «Оберіг – 17» став оберегом для рідного будинку.

 

Ключові дані про проект:

·        Проект «Заміна старих вікон і дверей у під’їздах будинку громади» реалізовувався ОСББ «Оберіг - 17»,        

                                   голова – Шульга Людмила Миколаївна.

·        Угода підписана на реалізацію проекту у вересні 2010 року, проект завершено у липні 2011 року.

·        Обсяг коштів та джерела фінансування:

-         загальна вартість проекту –   49928,00 грн.

-         внесок громади – фінансовий –  4803,00 грн;

                                       не фінансовий –  1900,00 грн.

-         внесок міської ради –  23774,00 грн.

-         внесок ПРООН -  19451,00 грн.

 

 

Рекомендація учасників проекту: важливо, щоб громада була достатньо зрілою для прийняття самостійних рішень, спроможною до самостійних дій та очолювана ініціативною та відповідальною людиною 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 9
переглядів: 13
візитів сьогодні: 19033
візитів всього: 607316