Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Щодо співробітництва з Китайською Народною Республікою

Посольство України в КНР приділяє значну увагу розвитку двосторонньої взаємодії між Україною і Китаєм, у т.ч., в частині міжрегіонального співробітництва.

Китайська Народна Республіка посідає перше місце серед торговельних партнерів України в Азійсько-Тихоокеанському регіоні і залишається одним з найперспективніших гравців, у т.ч. для нашої держави, у сфері руху товарів, послуг й інвестицій. Сьогодні Китай здійснює політику розширення імпортних поставок та масштабний експорт свого капіталу фактично до будь-якого куточку світу, ініціюючи нові програми, створюючи нові формати, структури, фінансові інструменти та майданчики для роботи над пропозиціями, що надходять до Китаю.

Також українською і китайською сторонами вживаються заходи з активізації механізму міжрегіонального торговельно-економічного, науково-технічного та інвестиційного співробітництва. На думку Посольства, співпраця в рамках міжрегіональних відносин, особливо на тлі надання китайським урядом все більшої самостійності своїм провінціям у проведенні міжнародної економічної співпраці та процесу децентралізації в Україні, є ефективним шляхом для розвитку двосторонньої торгівлі та залучення китайських інвестицій в економіку нашої держави в цілому та в регіони зокрема.

Разом із цим, окремої уваги заслуговує те, що наразі китайські провінції на постійній основі проводять заходи інвестиційного, комерційного, виставкового характеру, метою яких є, з одного боку, демонстрація промислового й інвестиційного потенціалу самої провінції, а з іншого - вони чітко спрямовані на пошук можливостей для здійснення інвестицій за кордон.

При цьому, майже кожна участь представників іноземних країн у виставках, доповіді представників цих делегацій під час форумів, зустрічі з керівництвом китайських муніципалітетів активно висвітлюються місцевими ЗМІ, що, у першу чергу з огляду на триваючу агресію з боку РФ, є особливо актуальним у контексті доведення до наших китайських партнерів правдивої інформації про ситуацію у регіоні.

Таким чином, вважаємо за необхідне спільно з Луганською ОДА активізувати роботу на китайському напрямі у визначених вище форматах. Підставою до відновлення такої роботи є, зокрема, наявність укладених Луганською областю договірно-правових документів міжрегіонального характеру з китайськими партнерами. Головними з них є: Угода про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Луганською областю України і провінцією Хейлунцзян КНР (від 11.12.1994 p.), Угода про співробітництво між Луганською областю, Україна і провінцією Хейлунцзян КНР (від 01.03.2001 р.) та Угода між Луганською обласною державною адміністрацією, Луганською обласною радою України та Народним урядом провінції Хейлунцзян КНР про торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво (від 08.04.2008 p.).

Ураховуючи зазначене, просимо всіх зацікавлених розглянути дану ініціативу Посольства та надати інвестиційні проекти щодо розвитку експортних відносин задля поновлення та активізації співробітництва з китайською стороною.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 15
візитів сьогодні: 1153
візитів всього: 586456