Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
«Новий рік вже на порозі»

        У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік – унікальне свято, що виникло після зміни літочислення. Незважаючи на те, що Старий Новий рік не є офіційним святом, багато хто з нас любить і шанує цей день. Так само і ми, творчий колектив міського Палацу культури (директор Ганна Бережна), напередодні свята 12 січня 2018 року запросив до себе мешканців та гостей Рубіжного щоб розповісти, якими звичаями, обрядами та ритуалами відзначають Старий Новий в нас на Україні.

       «І сказав Старий рік року Молодому: «Наповняй все любов’ю у кожному домі».  Саме з цих слів розпочався великий Новорічно-Різдвяний концерт «Новий рік вже на порозі», і з перших хвилин святковим залом заволоділо його Величність Мистецтво. Господар та Господиня (Анатолій Гавва та Анна Козлова),  які були головними діючими особами свята, разом із переодягнутими щедрувальниками (актори молодіжного театру «Росток») щиро привітали глядачів зі Старим Новим роком. Протягом усього дійства співались обрядові пісні-щедрівки, Господар та Господиня намагалися завбачувати прикмети, учасники концерту танцювали та жартували.

       Святковий настрій присутнім запальними танцями і піснями дарували: Народний аматорський хоровий колектив «Червона калина» (керівник Лідія Рогозіна) та Народний аматорський хор народної пісні (керівник Геннадій Васильєв), Зразковий ансамбль танцю «Орля» (керівник Роман Головенко), Зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Ладушки» та шоу-група «Нон-стоп» (керівники Олена Ханенко та Ірина Бахмет), Народний аматорський шоу-балет «Вояж» та студія естрадного танцю «Ліберті» (керівник Юлія Гаджиєва), Народний аматорський ансамбль танцю «Барвінок» (керівник Ксенія Саєнко), циркова студія «Кристал» (керівник Олександр Ляпаєв), вокальний ансамбль ВІА (керівник Олександр Буров), Зразковий вокальний ансамбль «Камертон» Комплекса позашкільної роботи з дітьми та молоддю (керівник Валерій Колесніков), вокальний ансамбль «Реприза» Луганського державного медичного університету, а також солісти Ірина Данько та Олег Логачов.

       Як гарно що в нас на Україні є така традиція відзначати і Старий, і Новий рік водночас.  Серед нашого народу існує поетичне повір'я, що новорічна ніч для віруючих людей «розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя - на хліб, глини - на мід». Ми ж бажаємо і  просим одного – миру і спокію нашій Україні.

 

І хай сіяє крізь літа Христова зірка золота,

Звеселяйте всі щоднини нашу славну Україну!

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 21
візитів сьогодні: 1252
візитів всього: 585660