Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ВИ САМІ МОЖЕТЕ ЗМІНИТИ СВОЄ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ

- У такій державі, яка самостійно не спроможна забезпечити мешканцям якісне надання послуг, громадянам залишається єдиний вихід – брати відповідальність за свою долю у власні руки. Завдяки досвіду соціальної згуртованості, ви усвідомлюєте, що самі можете змінити своє життя на краще. Приклад вашої громади – переконливий доказ цього, – відгукнувся про роботу громадської організаціїЗОШ № 4 «Простір»  Йорг Крістен, незалежний консультант Швейцарського бюро співробітництва ,який приїхав у місто Рубіжне з місією оцінити хід та результати реалізації МПВСР.

Про візит та враження від  перебування в нашому місті незалежної місії проекту ПРООН/МПВСР пише одна з учасниць візиту на офіційному блозі ПРООН (http://olenaursu.wordpress.com)

Першого вересня я бачила щасливі очі першокласників Рубіжанської загальноосвітньої школи №4. Вони раділи не тільки тому, що для них вперше у 2011 навчальному році пролунав шкільний дзвоник, закликаючи до науки, але й тому, що цього року їм привітно відчинить двері відремонтована тепла шкільна спортивна зала.

- Коли живеш в екологічно несприятливому середовищі, здоров’я мешканців міста, а особливо дітей, виходить на перший план. Рубіжне (із населенням близько 64 тисячі жителів) – місто хіміків. Як і в більшості міст Луганщини і Донеччини, в місті багато промислових підприємств: виробництво картонно-тарної продукції, пластикових труб, фарб, панчох і навіть вибухових речовин. Викиди підприємств забруднюють довкілля, призводячи до розвитку багатьох хвороб дихальних шляхів, серцево-судинної системи, на жаль, навіть онкологічних захворювань, – розповідає Ірина Божич, начальник відділу місцевих ініціатив Рубіжанської міської ради.

Природно, що в такій ситуації в першу чергу громаду турбує можливість дбати про здоров’я своїх дітей. У місцевій школі №4, якій вже понад 85 років, навчається близько 300 учнів. Проте за весь цей час капітального ремонту шкільних приміщень не проводилося. Найгіршою ситуація була в спортивній залі: старі дерев’яні вікна у жахливому стані, причому половина з них – не функціональні, а через жалюгідний стан віконних рам у залі було холодно й практично неможливо проводити заняття фізичної культури.

- Я сама займаюсь спортом і намагаюсь сприяти поширенню здорового способу життя серед школярів. Ми займаємось фізкультурою, туризмом. Дотепер шкільні уроки нам часто доводилося проводити на вулиці, навіть за несприятливих погодних умов. Хіба так покращиш здоров’я дітей? – говорить Юлія Боцун, керівник громадської організації ЗОШ №4 «Простір», яка була створена для того, щоб вирішити цю і чимало інших проблем рідної школи.

Діяльність у форматі громади була новим досвідом роботи для вчителів школи, дітей, які тут навчаються, та їхніх батьків. Проте вони спромоглися розробити проект, мобілізувати ресурси для його реалізації, зібравши близько 1’000 дол. США власного внеску (10% вартості проекту), та залучивши співфінансування міської ради та «Муніципальної програми врядування та сталого розвитку». Після підписання «Угоди про партнерство» із ПРООН, шкільна громадська організація завзято брала участь у безпосередніх роботах за проектом, контролювала якість їх виконання, і навіть діти намагалися допомогти чим могли – прибирали територію, виносили сміття, висаджували квіти, мили підлогу після ремонту….

- У такій державі, яка самостійно не спроможна забезпечити мешканцям якісне надання послуг, громадянам залишається єдиний вихід – брати відповідальність за свою долю у власні руки. Завдяки досвіду соціальної згуртованості, ви усвідомлюєте, що самі можете змінити своє життя на краще. Приклад вашої громади – переконливий доказ цього, – відгукнувся про роботу організації Йорг Крістен, незалежний консультант Швейцарського бюро співробітництва – головного двостороннього донора проекту – який приїхав у місто з місією оцінити хід та результати реалізації МПВСР.

Тепер у спортивній залі – нові вікна, утеплена стіна, пофарбована підлога. Завдяки урокам фізичної культури для дітей, позакласній гуртковій роботі та вечірнім спортивним заняттям батьків громада школи №4 сподівається зробити свій вагомий внесок у зміцнення здоров’я Рубіжанської громади. На хвилі натхнення, уже абсолютно без внеску міжнародного донора школярі зі своїми батьками та вчителями вже реалізували наступний проект – з побудови грального майданчика на території школи, – ­та, мені здається, не збираються зупинятись на досягнутому.

 

Цікаві факти:

- За 4 роки роботи МПВСР у м. Рубіжне було реалізовано 9 інфраструктурних проектів громад загальною вартістю 316’124 грн. (близько 45,2 тис. дол. США), які принесли безпосередню вигоду 3313 мешканцям міста.

- Крім робіт із покращення інфраструктури шкіл та багатоквартирних будинків, у місті проведено загальноміські інформаційно-освітні кампанії з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, сприяння гендерній рівності, енергозбереженню, раціональному використанню водних ресурсів, захисту прав споживачів.

Олена Урсу

eксперт із врядування та сталого розвитку

ПРООН/МПВСР


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 8
візитів сьогодні: 8076
візитів всього: 600418