Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Люди, завдяки яким досягається успіх

Напевно, кожна програма місцевого розвитку має партнерів, відповідальних за впровадження проекту на місцевому рівні, оскільки неможливо досягти рівня кожного громадянина Вашого міста-партнера, сидячи в центральному офісі проекту. Це можуть бути фахівці, яким доручено координувати заходи проекту, можуть бути регіональні працівники та працівниці ПРООН; у випадку нашого проекту – Проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (МПВСР) – це муніципальні координатори проекту.

МПВСР застосовує підхід залучення громад до місцевого розвитку, щоб допомогти громадянам об’єднатися та, як громада, взяти участь у процесі прийняття рішень щодо питань розвитку, зміцнюючи таким чином підхід до планування розвитку міста за принципом «знизу-вгору» у 29 містах-партнерах.

Муніципальні координатори проекту – це люди, які в дійсності спілкуються з громадянами, беруть участь в їхніх загальних зборах, переконують у необхідності об’єднання сил задля вирішення спільних проблем та взяття відповідальності за свою громаду у власні руки. Ми завжди дивуємося: у випадку МПВСР наші муніципальні координатори проекту є службовцями органів місцевого самоврядування (в Україні – статус, що прирівнений до державних службовців), вони не отримують заробітної платні від ПРООН, але вони насправді є головною рушійною силою заходів проекту на місцевому рівні. Як правило, вони обіймають посаду керівника муніципального департаменту підтримки громадських ініціатив міської ради, маючи в підпорядкуванні 2-3 спеціалісти з мобілізації громад.

Нещодавно я зустрічалася з кількома з них, і була вкотре вражена їхніх ентузіазмом та щирим бажанням допомагати громадянам їхніх міст, робити внесок у покращення надання послуг у своїх рідних містах та реалізовувати заходи на користь місцевого розвитку.

Наприклад, Ірина Божич працює начальником відділу місцевих ініціатив Рубіжанської міської ради з березня 2007 року. Відтоді, під її керівництвом місцеві громади реалізували 9 інфраструктурних проектів, спрямованих на безпосереднє покращення умов їхнього проживання (заміна старих поламаних вікон на нові енергозберігаючі, реконструкція підвальних розгалужень у багатоквартирних будинках, ремонт приміщень та інші). Вона також мобілізувала громадян для проведення загальноміських інформаційних кампаній з гуманітарних питань (попередження ВІЛ/СНІДу, сприяння гендерній рівності, енергоефективність, захист довкілля та інші у відповідності до українських Цілей розвитку тисячоліття), виконала ряд соціологічних досліджень громадської думки, провела численні тренінги з питань житлово-комунального господарства, впровадження проектів громад та ін. Успіх цього невеликого міста з населенням близько 64 тисячі мешканців привабив багатьох інших двосторонніх донорів, які приєдналися до підтримання його зусиль у різних тематичних ініціативах.

В інших містах є так багато інших чудових колег Ірини, чиї зусилля довели успіх підходу, що пропагується МПВСР у містах України: Богдан Білик з Івано-Франківська, Петро Вахнюк з Рівного, Ірина Гудзь з Новоград-Волинського, Сергій Полисюк з Кіровського, Олександр Заїка з Вознесенська, Сергій Гаргат з Долини та інші.

На прикладі чудової роботи, яку вони виконують на місцях, мені здається, що для досягнення успіху муніципальний координатор має бути:

  • Справжнім лідером із щирим бажанням у своєму серці допомагати людям

  • Спроможним інноваційно та неупереджено думати і генерувати ідеї нових проектів та ініціатив

  • Наполегливим у досягненні поставлених цілей та подоланні труднощів на цьому шляху

  • Шанованим професіоналом у міській раді із безпосереднім доступом до міського голови або керівництва міста (осіб, що приймають рішення)

  • Таким, хто цінує кожну можливість допомогти своєму власному місту та докладає стільки ж зусиль до реалізації ініціативи загальною вартістю 500 дол. США, скільки й до проекту вартістю 30’000 дол.

Олена Урсу

Експерт із врядування та сталого розвитку

ПРООН/МПВСР


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 6
візитів сьогодні: 1124
візитів всього: 586454