Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Україна, в якій я мрію жити

Роз’єднаність України на Схід і Захід, на два соціально-історичнi«сегменти», один iз яких традиційно тяжіє до Західної Європи з її цінностями громадянського суспільства, а другий — ностальгійно тягнеться до російської «державності» євразійського штибу — ось, можливо, найсерйозніша проблема, що стоїть перед нашою державою сьогодні. А можливо це не є проблемою і це роз’єднання існує лише у наших політиків?  А який погляд  у  дітей Сходу та Заходу на  це питання? 

Конкурс дитячих малюнків, який пройшов у квітні – травні 2011 року в  рамках  підписаної Угоди про співпрацю між містами Рубіжне та Долина (Івано-Франківська область), довів, що  мрії наших дітей однакові.

Наша країна – це ми. Дорослі і малі. Ми наповнюємо її собою, нашими думками і почуттями, нашими мріями і планами на майбутнє, а головне нашим ставленням до найближчих людей біля себе. І в якій країні нам жити, вирішуємо тільки ми.  Звичайно, ніхто не в змозі заздалегідь обрати країну, в якій хоче народитися й вирости, проте змінити її долю на краще добрими справами і можна, і потрібно.
    Думка, як відомо, рано чи пізно стає матеріальною. А якщо їх сотні, тисячі, мільйони і всі вони сповнені енергії добра, любові – успіх гарантовано. Якою ж є Україна в дитячому серці?

                А насправді так просто змінити життя!
                Просто вийти на вулицю, просто прибрати сміття,
                Полюбити свою землю, свою рідну природу,
                Відчути себе часткою єдиного народу.
                Бо ми не безрідні, бо ми – українці!
                Тож досить плювати в дідівські криниці,
                Досить боятися вірити в краще,
                А своє на чуже не міняти нізащо!
                Спільнота розумних, міцних, незалежних,
                Без "правобережних", без "лівобережних",
                Добрих, привітних і незрадливих,
                В усьому єдиних, в усьому щасливих.
               Лиш уявіть, якою стане країна,
               В якій кожна людина живе як людина,
               В якій все, що хороше, – значить і наше!...
               Але поки, на жаль, все зовсім інакше...
                                           Тартак 

 

«Україна - вільна і незалежна держава, головним багатством якої є працьовитий і мудрий народ. З його нескінченними талантами, тонким гумором, добротою і щедрістю. Держава може бути процвітаючою і могутньою тільки тоді, коли її народ щасливий. А народ - це ми. І щоб стати щасливими, нам потрібно дуже-дуже цього захотіти.Наші батьки - це сьогодення України, а ми її майбутнє» (Юруть Карина, учениця 6-го класу)

«І нехай українці не в змозі змінити своє минуле, та сьогодні ми маємо принаймні дбати про те, щоб наше майбутнє було кращим. Час нарешті скінчити з нашою історично сформованою косоокістю. Дотепер Україна, як дволикий римський бог Янус, намагалася розвиватися одночасно в протилежних напрямках, начебто  в неї і справді два обличчя: одне звернене до Заходу, друге – до Сходу» (Шавела Катерина, учениця 9-го класу)

«Україна - це неозорі простори, що простяглися від Карпат до Чорного моря, земля зі славною багатовіковою історією і мудрими, талановитими людьми. Я пишаюся тим, що моя Батьківщина стала рідною землею для тисяч росіян, білорусів, поляків, чехів, євреїв, румун, греків, татар та інших народів.

У країна...В одному вже тільки слові - і біль, і смуток, і радість, і надія цілого народу, який живе на цій території багато століть. Україна - особлива держава, вона в усьому, що нас оточує: у місяці, в зорях, у дорозі додому, у кожному струмочку, в деревці, у камінчику, у травичці.» (Старенька Інна, учениця 7-го класу)

«Україна - то наш дім

Добре буде жити в нім 

Лиш у повній й твердій згоді

Як в природі, так в народі.» (Савченко Катерина, учениця 8-го класу)

 

    

   


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 13
візитів сьогодні: 1412
візитів всього: 581755