Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Захоплююча подорож в історію України

На весняних канікулах учні народознавчого гуртка Рубіжанського обласного учбово-реабілітаційного центру відвідали краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, який розташован у м. Долина Івано-Франківської області. Поїздка відбулася за ініціативи директора нашого Центру Небесного Ю. В. та на запрошення директора музею «Бойківщина» Сенів Т. Л., наукового співробітника  Гнатковської Т. П. В рамках основних заходів з реалізації угоди про співпрацю між м.м. Долина та Рубіжне на 2011 рік.

     Долина зустріла нас мальовничими краєвидами та привітними, гостинними людьми. Спочатку ми відвідали Долинський краєзнавчий музей. Нас радо привітали представники громадських організацій і міської ради м. Долина, наукові співробітники музею.
     Учням дуже сподобалися етнографічні експозиції, що відображають культуру і побут бойків. Ми зайшли у справжню бойківську хату, звідки повіяло минулим західноукраїнських селян: тут можна побачити хатнє начиння, речі побуту, білу піч, розвішаний  скрізь національний одяг, дитячу колиску. Здалося, що господарі тільки що вийшли з хати і ось-ось повернуться.
     Після огляду музею наших учнів запросили на конференцію, де відбувся обмін досвідом з краєзнавчої роботи, а також визначені шляхи подальшого співробітництва музею «Бойківщина» з учнями РОНРЦ. За сприяння міської ради м. Долина та працівників музею учням запропонували яскраві екскурсійні маршрути.

У перший день ми відвідали таємничі скелі Довбуша в Бубнищі. Це загадкове диво природи, овіяне багатьма легендами,  розкинулося серед високих Карпатських гір. Увечері заїхали до окраси бойківського краю -  Гошівського  монастиря.
Наступного дня нам влаштували екскурсію в м. Долина, історія якого пов’язана із солеварінням та видобутком нафти. Цікаві екскурсії для нас підготували наукові співробітники музею: Сенів Т. Л., Гнатковська Т. П., Матіїв І. І., Данилів К. В.  Незабутнє враження на учнів справив унікальний «карпатський трамвай», маршрут якого пролягав через дикі Карпати, гірські ріки. Він надав можливість зануритися дітям в чарівну казку природи. Учні Центру були задоволені тим, що познайомилися з історією та культурою бойківського краю, природними пам’ятками.

      Шлях додому дітей пролягав через середньовічне місто Львів, в якому радо відгукнулися безкоштовно бути екскурсоводами наукові співробітники музею «Бойківщина» Данилів К. В., Гнатковська Т. П. Ми побачили такі пам’ятки: площу Ринок, ратушу, костел св. Ельжбети, собор св. Юра, палац Потоцьких, пам’ятники Данилу Галицькому, польському поету Адаму Міцкевичу, засновнику книгодрукування Івану Федорову, історичний музей зброї «Арсенал», музей народної архітектури і побуту під відкритим небом «Шевченківський гай», а також піднялися сходами Високого замку, звідки милувалися нічним Львовом.  Після цього ми завітали до Києва. У столиці  учні відвідали Національний музей історії України. У ньому зберігаються унікальні археологічні, етнографічні й нумізматичні колекції, стародруки. Особливо цінними є археологічні колекції Мезинської,  Кирилівської стоянок та Трипілля. А наостанок ми відвідали Національний науково-природознавчий музей Києва. За чотири дні учні відвідали 5 музеїв у різних регіонах України.
    Ця насичена екскурсія має велике значення в національно-патріотичному вихованні учнів Центру, тому що надала можливість наочно доторкнутися до історії нашої Батьківщини.
                                           

Жевлакова Н. В. (вчитель української мови та літератури РУРЦ)


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 6
переглядів: 11
візитів сьогодні: 17653
візитів всього: 607234