Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Cемінар на тему: «Республіка Корея-Україна: обмін досвідом з підвищення прозорості у сфері будівництва за бюджетні кошти».

Представники відділу економічного аналізу та інвестиційної політики Рубіжанської міської ради взяли участь у семінарі на тему: «Республіка Корея-Україна: обмін досвідом з підвищення прозорості у сфері будівництва за бюджетні кошти», який відбувся 14 липня 2016 року  у м. Києві з метою обміну корейського досвіду розвитку прозорого сектора громадського будівництва.
Модераторами даного заходу стали: Дмитро Роменський, заступник міністра інфраструктури України; Ніл Волкер, координатор ООН та Постійний представник ПРООН в Україні, Лі Ян-гу, посол Республіки Корея в Україні, Балаш Хорват, директор ПРООН Сеул центр політики, Вон- скоро Пак, мер Сеула через відео звернення,  Ін-Сок Ко, помічник Сеульського міського  голови.
З метою  ефективного способу запобігання в практиці неякісних будівельних робіт,  Муніципалітетом Сеулу створено антикорупційну  Систему прозорого будівництва (СПБ), в якій використано передові інновації ІТ-індустрії країни в процесі будівництва, які надають прозорість всім виробничим процесам будівництва.  Всі процеси будівельних робіт за бюджетні кошти  керуються через ряд взаємопов’язаних систем, які дозволяють  відкривати інформацію для громадськості. Така система в Кореї впроваджена у 2012 р. 
Делегація Сеулу поділилася накопиченим досвідом  та деякими рекомендаціями з питань політики в цілях підвищення прозорості в  будівництві за державні кошти, беручи до уваги, що українська сторона -  зацікавлена сторона в області відкритих даних та прозорості.
В ході відкритої дискусії  обговорені   питання  «Досвіду міст та регіонів України щодо прозорості та антикорупції – що з Корейського досвіду можливо перейняти?».
Також обговорені  шляхи  розробки даних і потенційні способи застосування та  впровадження досвіду в Україні.
15 липня 2016р. Міністерством інфраструктури України підписано Меморандум про співпрацю з Кореєю, в рамках якої в Україні запровадять нові IT-сервіси з контролю за виконанням робіт, що здійснюються за державний кошт. Нові IT-сервіси в Україні дадуть прозорість всім виробничим процесам будівництва. Така система забезпечить відстеження  громадськістю, як відбувається ремонт дороги, будівництво тих чи інших інфраструктурних об’єктів від самого початку робіт і до їх завершення. 
 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 8
візитів сьогодні: 1735
візитів всього: 545462