Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ІМ’Я ВИДАТНОГО РУБІЖАНІНА ВОЛОДИМИРА СМИРНОВА ВНЕСЕНО ДО «ЗАЛУ СЛАВИ»

29 березня в Олімпійському домі відбулося вшанування видатних фехтувальників країни, які удостоїлись високої нагороди від Міжнародної федерації фехтування (FIE) і внесені до «Залу слави».

До цього числа увійшли Олімпійські чемпіони та призери – Григорій Крісс, Володимир Смирнов, Вадим Гутцайт, Ольга Харлан, Сергій Голубицький та Віктор Путятін.

Заслужені нагороди легендарним особистостям вручив президент Національного олімпійського комітету України, член Виконкому Міжнародного Олімпійського Комітету Сергій Бубка і президент Національної федерації фехтування України Павло Гайдай.

Отримати нагороди Сергія Голубицького та Володимира Смирнова прийшли їх рідні – матір Галина Голубицька та дружина Емма Смирнова з онуком відповідно.

«Це шість українських спортсменів, які зробили неоцінений внесок у розвиток не лише вітчизняного, а й світового фехтування, які все своє життя віддані улюбленій справі – цьому чудовому виду спорту. Подібні міжнародні визнання мають величезне значення для українського спорту. Це свідчення високої оцінки світової спортивної спільноти професіоналізму та майстерності наших спортсменів», - сказав Сергій Бубка.

Головний олімпієць України висловив впевненність, що славні та гарні традиції фехтування в Україні будуть продовжені та примножені.

У заході також взяли участь член президії НФФУ Сергій Міщенко й засновник благодійного фонду Володимира Смирнова Володимир Миронюк.

«Українське фехтування багате видатними спортсменами, які переписали історію не лише вітчизняного, а й світового фехтування. Ми пишаємося вашими визначними досягненнями й щиро вдячні кожному з вас», - сказав під час заходу Павло Гайдай.

Відзначимо, шістка уславлених українських спортсменів - це одне з найпотужніших представництв у «Залі слави» серед 146 видатних фехтувальників світу.

Одним з критеріїв для включення до «Залу слави» є золота олімпійська медаль або декілька срібних, бронзових нагород Ігор. Крім цього, спортсмен повинен протягом всієї своєї кар'єри проявляти справжню відданність фехтуванню, плідно та багато працювати для поширення ідеалів олімпізму, шляхетності в спорті та бути взірцем для молодого покоління.

 

За інформацією Національного  Олімпійського комітету України http://noc-ukr.org/news/12220/

 

Примітка: Місто Рубіжне пишається своїм прославленим земляком - чемпіоном світу та Олімпійських Ігор, заслуженим майстром спорту СРСР з фехтування Володимиром Смирновим. Смирнов Володимир Вікторович - один з кращих рапіристів світу кінця 70-х - початку 80-х років. Його ім'я носять Дитячо-юнацька спортивна школа та одна з вулиць міста, на якій встановлено пам'ятник видатному вихованцю рубіжанського спорту.

Володимир Смирнов народився 20 травня 1954 року в місті Рубіжне, закінчив середню школу №3. Фехтуванням почав займатися в Рубіжному у тренера Євгена Дмитровича Сиромятникова. Його спеціалізацією була рапіра, але він брав участь і в змаганнях шпажистів.

Чемпіон Олімпійських ігор 1980 року. На Олімпіаді в Москві завоював три медалі: золоту в особистій першості на рапірах, срібну в командній першості рапіристів і бронзову в командній першості з фехтування на шпагах.

Чемпіон світу 1981 року в особистих змаганнях. Чемпіон світу 1977, 1981, 1982 років (посмертно) в складі команди. Володар Кубка Світу 1980, 1981 років.

Чемпіон СРСР 1977, 1979 років. Переможець Спартакіади народів СРСР 1979 року.

За видатні перемоги на Олімпійських Іграх, світових турнірах нагороджений Радянським урядом орденом «Дружби народів».

Загинув 28 липня 1982 на чемпіонаті світу в Римі.

Трагічна випадковість перервала життя Володимира Смирнова на чемпіонаті світу 1982 року. І в такій складній ситуації радянські рапіристи в єдиному пориві стали чемпіонами світу. Це була не просто перемога, це була перемога в пам'ять про свого товариша. Навіть будучи вже мертвим, Володимир Смирнов став в 1982 році чемпіоном світу в команді ...


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 31
візитів сьогодні: 1137
візитів всього: 599438