Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Зустріч з мешканцями житлових будинків з питань створення ОСББ

 

10 березня в залі засідань Рубіжанської міської ради  відбулась  зустріч з мешканцями  житлових будинків з метою  вирішення питань, які  виникають у ініціативних груп в процесі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (надалі - ОСББ).

В засіданні  взяли  участь  мешканці 11 багатоквартирних будинків міста Рубіжне, які мають бажання  покращити стан житлових будинків та прибудинкової території, раціонально використовувати  платежі мешканців та самостійно управляти спільною власністю. Як відомо, шляхом досягнення таких бажань  є створення ОСББ.  Процес створення ОСББ у місті розпочато в 2006 році. На сьогодні, за даними УЖКГ,   створено   33  об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Захід проходив за участі  спеціаліста  управління житлово-комунального господарства з питань сприяння створення ОСББ  Галини Клименко. Серед найактуальніших, були обговорені питання  про можливість співвласників вибору  форми управління багатоквартирним будинком відповідно до  статті 9 закону України від 14.05.2015  № 417-VIII,  та більш детально звернута  увага на розгляд шляхів створення об’єднань  співвласників багатоквартирних будинків, а саме: створення ініціативної групи та її завдання, з’ясування  інформації про співвласників багатоквартирного будинку, порядок проведення установчих зборів, статус ОСББ як юридичної особи, створення одного ОСББ у двох  і більше будинках, витрати на створення та діяльність ОСББ у багатоквартирних будинках, розробка статуту  на основі Типового статуту та вимог Закону «Про ОСББ», передача ОСББ технічної документації щодо будинку, ОСББ і виконавці житлово-комунальних послуг,  отримання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, та відносини з державною податковою інспекцією.  Як  відомо з практики, процес створення  об’єднань не є легким, але все більш співвласників багатоквартирних будинків  переконані, що створювати ОСББ потрібно,  не зважаючи на всі труднощі  процесу створення та діяльності, адже тільки спільною працею всіх власників житлових та нежитлових приміщень будинку можливо забезпечити  достатній рівень  обслуговування  житлового фонду та вирішувати наболілі питання  мешканців будинку, в яких створено ОСББ.

Наприкінці  присутні ознайомилися з досвідом успішно діючого ОСББ  «Будівельників-12а». Статус юридичної особи об’єднання   зареєстровано в 2010 році На протязі  цього  часу мешканці  прагнуть зробити свій будинок  чистим,  затишним та комфортним для проживання. В результаті ефективного та раціонального використання коштів, які сплачують власники на утримання та обслуговування будинку в місцях загального користування встановлено  пластикові вікна, металеві та пластикові двері проведено ремонт під’їзду,  відремонтовано цоколь, відмостку, тож тепер стічні води не підтікають під стіни будинку та не руйнують його. (Доречі,   проблема з відмостками існує у багатьох будинках). У підвальних приміщеннях будинку замінено застарілі, ненадійні в експлуатації труби  на нові. Впевнені, що  мешканці будинку   не пошкодували про прийняте рішення  щодо створення ОСББ, бо надалі мріють  про благоустрій прибудинкової території, а саме  укладання тротуарної плитки біля  кожного під’їзду будинку.

Прикладом успішної діяльності, гідного для наслідування іншим, є  ряд  об’єднань нашого міста, які  раніше  взяли на себе відповідальність за свій будинок, та за цей час  встигли значно  покращити  фізичний стан будинку та умови проживання.

Запорука успішної роботи ОСББ  багато  в чому залежить від ініціативної групи мешканців будинку,  дбайливого керівника  та  активних співвласників об'єднання, - тож бажаємо  всім успіхів.

 

 

 

Управління житлово-комунального господарства

Рубіжанської міської ради


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 57
переглядів: 16
візитів сьогодні: 18158
візитів всього: 607284