Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ОТВЕТ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМИТЕТА УКРАИНЫ

Антимонопольний  комітет України, розглянувши  лист Рубіжанської міської ради Луганської області від 24.02.2015 № 129/447 (вх. Комітету від 25.02.2015 № 5-01/1508 сл/и) щодо цінової ситуації на споживчому ринку та про надання інформації про заходи щодо стабілізації цінової ситуації та з  виявлення  зловживань  монополістами  на  відповідних ринках, повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині, зокрема: здійснення Державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Антимонопольний комітет України розглядає питання обгрунтованості ціни у разі існування зловживання (монопольним) домінуючим становищем на ринку або антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання.

Так, у зв'язку із зростанням цін наприкінці лютого на продовольчі товари Антимонопольним комітетом України розпочаті в межах повноважень дослідження діяльності найбільших торгівельних мереж, постачальників в ці мережі та виробників продуктів харчування на предмет дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України надав рекомендації 13 торгівельним мережам вжити заходів щодо встановлення таких цін, які б існували за умов значної конкуренції на ринку, шляхом зниження роздрібних цін до рівня, що існував до періоду підвищеного попиту на продовольчі товари.

Також, за результатами проведених досліджень територіальними відділеннями Комітету надано рекомендації:

•   78 суб'єктам господарювання утриматись від необгрунтованого підняття оптововідпускниx цін на хліб та хлібобулочні вироби (Дніпропетровська, Чернігівська, Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Сумська, Закарпатська та Київська області);

•   64 суб'єктам господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю  соціально важливими продуктами харчування вжити заходів щодо недопущення  необгрунтованого підняття цін на продукти харчування (Івано-Франківська, Вінницька, Волинська, Тернопільська та Дніпропетровська області);

ДАЛІ ДОКЛАДНІШЕ з листом секретаря міської ради та відповіддю можна ознайомитися на фото:

  • Обращение секретаря городского совета
  • Стр.1
  • Стр.2
  • Стр.3

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 11
візитів сьогодні: 6715
візитів всього: 545200