Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ

 

Робота ЦОПів впродовж  перших місяців 2015 року

 

За словами начальника відділу обслуговування платників податків Ольги Урсової  впродовж січня –лютого  2015 року до Центрів  обслуговування платників податків Рубіжанської ОДПІ( м. Кремінна та м. Рубіжне)  зафіксовано   23850 зверенень. Через ЦОП прийнято21447 звітів   Фахівцями Центрів ОДПІ .надано майже 1182 адміністративних послуг.

За цей час  послугою „ видача карток платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Держреєстру фізичних осіб-платників податків „ скористався – 701громадянин .

Також фахівці Центрів зареєстрували 90 книг обліку розрахункових операцій, 135 книг обліку доходів і книг обліку доходів і витрат платниками єдиного податку, надали 229 довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів, 60 витяг з реєстру платників єдиного податку тощо.

Ольга Урсова   нагадала:»Для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для того, щоб процес адміністрування податків був швидким і комфортним, на офіційному веб-порталі ДФС України запроваджено 14 сервісів, якими сьогодні користуються більшість платників податків».

 

Рубіжани за 2  місяця поповнили місцевий бюджет майже на 13 мільйонів гривень

 

З початку 2015 року до місцевого бюджету м. Рубіжне надійшло 12891,9тисяч гривень платежів Про це повідомив  начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко . Найбільша  вага  надходжень припадає на податок на доходи фізичних осіб  7666,7 грн.

На збільшення надходжень до місцевої казни у майбутніх періодах впливатимуть цьогорічні податкові нововведення, насамперед запровадження 5-ти відсоткового акцизного податку при роздрібній торгівлі алкоголю та тютюну.

       Майже 1,3 млн. грн. податку на прибуток надійшло до державного бюджету в січні цього року

 Про це  повідомив  начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко.

 Керівник звернув увагу: ”Сплата авансових внесків протягом 2015-2016 років буде здійснюватись з урахуванням таких особливостей: у січні-грудні 2015 року та січні-травні 2016 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень-травень 2016 року обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік (п.9 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу).

Тобто сплата щомісячних авансових внесків у січні-лютому 2015 року провадиться у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток за 2013 рік, у березні 2015 року – травні 2016 року у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 рік.

Сплата щомісячних авансових внесків у січні-грудні 2015 року та січні-травні 2016 року здійснюється платниками податків з річним доходом, який враховується при визначенні об'єкта оподаткування, що перевищує десять мільйонів гривень.

Відповідно до змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який опубліковано в газеті «Голос України», п.57.1 ст.57 Податкового кодексу встановлено, що сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась незарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку.

Таким чином, сума неврахованого у зменшення нарахованої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток залишку авансових внесків при виплаті дивідендів, що відображається у рядку 13.5.2 додатка ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток за 2014 рік, буде врахована у зменшення нарахованої суми податку на прибуток у декларації з податку на прибуток за 2015 рік при визначенні щомісячних авансових внесків, що підлягатимуть сплаті в наступний дванадцятимісячний період.

      Платники Кремінщини спрямували в державну скарбницю понад 101,6 млн. грн. податків і зборів

„Впродовж 2-х місяців 2015 року платники податків Кремінського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 101,6млн.грн. податків і зборів.” - повідомив  заступник начальника Рубіжанської ОДПІ, начальник Кремінського відділення  Володимир Прокопенко .

До державного бюджету надійшло 96,4 млн. грн. Зокрема,  рентна плата за надра надійшло понад 93 млн. грн.

В місцеві бюджети Кремінщини за перші 2 місяця цього року надійшло понад 5,1 млн. грн. в тому податку на доходи фізичних осіб платники платили 3,2 млн. грн. Єдиного податку з фізичних осіб підприємці сплатили 2,1 млн. грн.

«Зазначені результати досягнуто насамперед завдяки удосконаленню обслуговування платників податків та протидії ухиленню від оподаткування. Орієнтація податківців району спрямована на забезпечення максимального комфорту для платників, що, безумовно, позитивно вплинуло на рівень сплати податків у бюджет», - зазначив  заступник начальника ,начальник Кремінського відділення Рубіжанської ОДПІ  Володимир Позняк.

 

Про електронний сервіс “пульс” платникам Рубіжанської ОДПІ

 

Фахівці Рубіжанської ОДПІ на заходах з представниками бізнесу постійно розповідають про Електронні сервіси ДФС України”.

«Сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» створений для оперативного реагування на скарги і звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо некоректного ставлення, перевищення повноважень або неякісного обслуговування працівниками служби», - зазначив Володимир Прокопенко начальник Рубіжанської ОДПІ .

 

Рубіжанська ОДПІ звітує про розгляд запитів на публічну інформацію

 

За словами начальника відділу обслуговування платників Ольги Урсової: ”Правові засади доступу до публічної інформації регламентуються Законом України від 13.01.2011 №2939 «Про доступ до публічної інформації». Дія цього Закону дозволяє кожному одержати достовірні дані з офіційних джерел.”

В Рубіжанський ОДПІ створено всі належні умови для реалізації особами права на доступ до публічної інформації, своєчасного та якісного обслуговування платників податків.

До Рубіжанської  ОДПІ за  перші два місяці  2015 року надійшов 1 документ від фізичної особи з проханням надати публічну інформацію із посиланням на Закон. 

Відповіді  на запити були надані відповідно до вимог Закону України від 13.01.2011р. №2939-VI «Про доступ до публічної інформації», та у належні терміни, тобто протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту до Рубіжанської ОДПІ. 

Інформацію надано на 1 запит, відмовлено у наданні інформації на 0 запитів (у зв’язку з тим, що вони не відповідають визначенню публічної інформації або належать до інформації з обмеженим доступом).

       Компанія декларування набирає обертів

За словами заступника начальника Рубіжанської ОДПІ Юрія Мельника :”Про свої минулорічні статки повідомили 91 рубіжан. Задекларовані ними доходи 2014 року склали 4109,5 тис. грн. Зокрема, 62 громадян задекларували доходи від отримання спадку, здачі нерухомості в оренду, отримання подарунка. З суми задекларованих доходів нараховано 181.3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, які декларанти зобов’язані сплатити до 1 серпня поточного року.

Керівник нагадав:” Кампанія декларування доходів громадян триває в Україні щороку, з 1 січня до 1 травня. Упродовж минулого року  декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2013 році, подали 591 рубіжан в т.ч. 151 декларантів задекларували доходи , з яких сплатили 746,7 тис .грн. податку на доходи фізичних осіб і 140 декларація була подана з метою отримання податкової знижки, сума якої склала 117,9 тис. грн.

Юрій Мельник звернув увагу на особливостях декларування у 2015 році. Зокрема, нагадав, що громадяни, які у 2014 році отримували доходи, з яких при їх виплаті не був сплачений податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органу державної фіскальної служби за податковою адресою, тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Декларація подається до 1 травня поточного року.

Окрім обов’язкового подання декларації, фізичні особи мають право подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб. В цьому випадку декларація подається упродовж 2015 року.

Подати декларацію до 1 травня поточного року зобов’язані громадяни, які отримали у 2014 році доходи за договорами дарування (успадкування), доходи від здавання майна фізичним особам в оренду, доходи від операцій з продажу рухомого або нерухомого майна, доходи від реалізації сільськогосподарської продукції, іноземні доходи, інші доходи, що не оподатковувались при виплаті, доходи, отримані від надання різного виду послуг фізичним особам , в т.ч. послуги репетиторів, нянь, акторів тощо.

Щоб використати своє право на податкову знижку, громадяни можуть подавати декларацію про доходи до 31 грудня 2015 року.  До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом 2014 року фізичною особою – платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). До таких витрат відносяться: частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суми коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям,  суми коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти; суми витрат на сплату страхових платежів та пенсійних внесків; суми оплати допоміжних репродуктивних технологій; суми оплати вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита; суми коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива; суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Посадовець запросив рубіжан у зручний для них час відвідати Центр обслуговування платників Рубіжанської ОДПІ (м.Рубіжне , вул.Менделєєва14б, 1 поверх,вікно №4) і задекларувати отримані доходи. У ЦОПі створені всі необхідні умови для вчасного подання декларацій. Декларацію також можна заповнити на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua), де розміщено спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення податкової декларації та додатків до неї, або ж надіслати заповнену декларацію  поштою. Довідки  за телефоном: 63159,71293.

      Цьогоріч мешканці Кремінського району вже подали 87 декларацій про майновий стан і доходи

Жителі міста Кремінна та Кремінського району, які зобов’язані декларувати свої доходи та які мають право на отримання податкової знижки,  з початку кампанії декларування подали    до інспекції  87декларацій про майновий стан і доходи, проінформував  Володимир Позняк – заступник начальника, начальник Кремінського відділення Рубіжанської ОДПІ .

При цьому, найбільш активно  місцеві платники податків декларували доходи від отриманої спадщини. Зокрема, за цей час  ними задекларовано доходів  716 тисяч гривень, з яких декларанти сплатили  податкових зобов’язань на суму и 57,7тис.грн..

Разом з тим,  для отримання податкової знижки мешканцями  міста та району подано 8 декларацій. Громадянам буде повернуто з бюджету  9,9 тисяч гривень.

Правом на отримання податкової знижки громадяни можуть скористатися впродовж всього року, - підкреслив Володимир Позняк. Для цього їм необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання. В ній потрібно  зазначити  суму річного оподатковуваного доходу та витрат, підстави для надання такої знижки, документальне  підтвердження витрат.

Керівник нагадав , що з 1 січня 2015 року  стартувала  кампанія  з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними  у 2014 році.

Для подання декларації і отримання необхідних консультацій потрібно звернутись у Центр обслуговування платників податків Кремінського відділення Рубіжанської ОДПІ  за адресою: 92900, Луганська  область, м. Кремінна , вулиця Октябрьська, 10


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 5
візитів сьогодні: 1266
візитів всього: 599657