Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ПОЛОЖЕННЯ про міський конкурс «Рубіжанський рушник»
ПОЛОЖЕННЯ
про міський конкурс «Рубіжанський рушник»


1.Загальні положення

Міський конкурс «Рубіжанськимй рушник» проводиться з метою патріотичного виховання рубіжан та створення одного із символів міста Рубіжне.
Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушник – це символ України, відбиття культурної пам’яті народу. В їх узорах збереглися прадавні магічні знаки. Рушник – один з одвічних символів. Оздоблений знаками-символами рушник стає оберегом, енергія якого направляє долю людини у напрямку духовного розвитку. Впродовж віків рушникам надавалося важливе образно-символічне значення. Рушник є неодмінним атрибутом народного побуту та обрядовості (рушник для хліба; весільний рушник; рушник сину в дорогу; рушник для виконання релігійних обрядів; рушник для новонароджених; подарункові рушники та інше).
Сьогодні місто Рубіжне має свої символи: герб та прапор. Вони виконані у відповідності до затверджених геральдичних норм.
Прапор складається з трьох вертикальних частин: у центрі на жовтому тлі зелена сосна, дві інші рівновеликі частини складаються з чотирьох зелених та чотирьох білих смуг.
На гербі міста зображена зелена сосна у золотому полі. У лівому верхньому куті п’ятикольорова веселка: червоний, золотий, зелений, синій, пурпуровий. Праве поле перетяте восьмиразово на зелене та срібне. На картуші під короною золота квітка півонії тонколистної.

2.Організатори конкурсу
Конкурс проводить відділ місцевих ініціатив Рубіжанської міської ради під патронатом міського голови.

3.Учасники конкурсу
До участі у конкурсі запрошуються всі бажаючі незалежно від віку та місця проживання.

4.Умови конкурсу

На конкурс надаються ескізи рушника. Техніка та формат виконання ескізу не обмежені. До ескізу додається опис розробленого орнаменту з поясненням використаних символів та інформація про конкурсанта: ім’я та прізвище, вік, адреса або контактний телефон. Обов’язковою умовою є використання кольорів та символів, які присутні на гербі та прапорі міста, але допускається використання інших народних символів.

Роботи надаються не пізніше 15 травня 2009 року до відділу місцевих ініціатив за адресою: м. Рубіжне,пл.Леніна, 2, офіс 489, тел. 6-20-75, E-mail:iniciativ@rambler.ru

На засіданні журі підводяться підсумки міського конкурсу за наступними критеріями:
- Рівень художнього рішення;
- Відповідність символіці міста;
- Наявність змістовного опису;
- Оригінальність;
- Доступність виготовлення рушника у відповідності до ескізу;
- Естетичність.
Журі має право встановлювати свої номінації для переможців. Рішення журі є остаточним. Переможці нагороджуються дипломами та заохочувальними призами. Роботи, які надійшли на конкурс, не повертаються, і організатори мають право використовувати їх для виготовлення міської сувенірної продукції.


Начальник відділу місцевих ініціатив І.В.Божич


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 4
переглядів: 9
візитів сьогодні: 1810
візитів всього: 592211