Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ
Податкова реформа, нові методи взаємодії з платниками
 
   Нещодавно урядом України було запропоновано Концепцію реформування податкової системи. Зараз у податківців змінюються підходи до роботи, застосовуються нові методи взаємодії з платниками та впроваджується нова політика, - зазначив начальник Рубіжанської ОДПІ.
  „Запропоновані реформи ставлять на меті  проведення радикальних і системних змін, які приведуть до економічного зростання і спрощення умов для роботи бізнесу. А це - і створення нових робочих місць. і  економічна стабільність” ,- підкреслив керівник. Змінами передбачено скорочення  податків з 22 до 9, частина з яких ліквідується, інша - трансформується. 
   Крім того, Володимир Прокопенко відзначив, що планується важлива зміна в перерозподілі надходжень податків. Податок на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок тепер будуть акумулюватися в місцевому бюджеті. І відповідно підуть на розвиток регіону. 
А особлива увага у майбутній реформі звертається на питання нарахувань на фонд заробітної плати. Адже, сьогодні в Україні на заробітну плату йдуть нарахування в 1,5 рази вище, чим в Європейському союзі. Тож. концепцією передбачене істотне скорочення єдиного соціального внеску та диференціацію ставки податку з доходів фізичних осіб. Натомість, великі надії покладаються на ефект від детінізації зарплат і на створення мотивації для їх росту. Це призведе до збільшення платежів та компенсації втрат від зниження ставок по єдиному соціальному внеску. 
   Начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко підкреслив:„Усі ці зміни мають на меті побудову чіткої та ефективної системи, яка б була стабільною і передбачуваною” 
 
Роз’яснення  по військовому збору 
 
   На питання платників відповідають фахівці Рубіжанської ОДПІ:
Питання 
Чи нараховується ЄВ сума допомоги на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника?
Відповідь:
     Відповідно до абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є підприємства, установи та організації, інші ЮО, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
     Базою нарахування ЄВ для зазначених платників відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до ЗУ ”Про оплату праці”, та сума винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
     Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року № 5 (далі – Інструкція № 5).
     Згідно абзацу 6 пункту  3.2 розділу ІІІ Інструкції № 5 допомога на поховання відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.
     Враховуючи зазначене, сума допомоги на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника, не є базою нарахування ЄВ.
Питання:
Чи є об’єктом оподаткування військовим збором допомога на поховання, що виплачується за рахунок коштів роботодавця та/або соціальних фондів?
Відповідь:
     Відповідно до підпункту1.2 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
     Визначення поняття заробітної плати наводиться в частині першій ст. 94 Кодексу законів про працю і ст. 1 Закон України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР „Про оплату праці”, а саме заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. 
     Частиною першою статті 9 1 КЗпП передбачено, що підприємства в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників. Одна із таких пільг є виплата працівникам матеріальної допомоги за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер (наприклад у зв’язку з витратами на поховання) та не входить до складу заробітної плати. 
     Крім того, допомога на поховання надається працівникам у вигляді матеріального забезпечення відповідно до норм Закону України від 18 cічня 2011 року № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі - Закон № 2240), яким визначено правові підстави для отримання такої допомоги, умови надання та розмір. При цьому, матеріальне забезпечення у зв’язку з витратами, зумовленими похованням, застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 6 цього Закону, призначаються та надаються за основним місцем роботи (ст. 50 Закону № 2240). 
     Отже, у разі надання працедавцем окремим працівникам матеріальної допомоги за їх заявами (у зв’язку з витратами на поховання), яка носить разовий характер та допомоги на поховання відповідно до норм Закону № 2240, сума таких виплат не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.
 
Інформацію про своїх бізнес-партнерів дізнавайтесь на веб-порталі фіскальної служби 
 
   Державна фіскальна служба України приділяє велику увагу впровадженню інноваційних та корисних для платників податків електронних сервісів. Це допомагає службі крокувати в ногу з часом. 
   Фахівці Рубіжанської ОДПІ нагадують, що на офіційному веб-порталі фіскальної служби за адресою www.sfs.gov.ua функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу. 
   Для перевірки надійності ділового партнера платнику достатньо знати його назву або код 
 
Затверджено новий перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7% 
 
   За словами фахівців Рубіжанської ОДПІ постановою від 3 вересня 2014р. №410 Уряд затвердив Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків. 
   Новий Перелік медичних виробів прийшов на заміну попередньому, затвердженому Постановою КМУ від 01.07.2914р. №216, та складений за кодами по УКТ ЗЕД. Зокрема, за ставкою 7% обкладається податком на додану вартість ввезення в Україну вати, марлі, бинтів, перев'язувальних виробів і санітарних сумок, наборів для надання першої допомоги, зубних цементів та цементів для реконструкції кісток, окремих виробів для догляду за хворими, автомобілів спецпризначення для використання медичними установами як пересувними медичними, стоматологічними або радіологічними клініками, які не призначені безпосередньо для перевезення хворих, інвалідних колясок, контактних лінз, електрокардіографів, апаратів для УЗД, магнітно-резонансних томографів, шприців, бормашин, штучних нирок, приладів та апаратури для анестезії та іншого. 
Зазначена постанова набрала чинності з дня її опублікування в газеті «Урядовий кур'єр» - 10 вересня 2014 року. 

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 12
візитів сьогодні: 1288
візитів всього: 599657