Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Проведено «гарячу лінію»

Днями в Рубіжанський ОДПІ  Головного Управління Мін доходів у Луганській області  було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань декларування доходів фізичних осіб, отриманих у 2013 році, начальника управління оподаткування доходів з фізичних осіб Ірини Вєдєрнікової Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, що надійшли під час проведення телефонної лінії.

Чи виникає об’єкт оподаткування у фізичної особи при повторному продажу нерухомого майна в звітному році, якщо після першого продажу такого майна в цьому ж році договір на продане нерухоме майно було анульовано?

Якщо фізичною особою було продано нерухоме майно, зазначене у п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу, а в подальшому даний договір продажу анульовано, та те ж саме нерухоме майно продано повторно, тобто здійснено продаж одного об’єкта, то дохід з даного продажу не оподатковується, якщо таке майно перебуває у власності платника податку понад три роки. У разі, якщо таке нерухоме майно перебуває у власності платника податку менше трьох років, дохід від продажу підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 5% від вартості такого об’єкта нерухомого майна.

Чи передбачено Податковим кодексом України повернення попередньо сплаченого фізичною особою ПДФО внаслідок розірвання або незаключення договору купівлі-продажу (обміну) нерухомості?

У разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку.

Разом з тим, нормами Податкового кодексу України не передбачено повернення податку, який сплачений під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, у разі розірвання у майбутньому даного договору.

 

Чи має право фізична особа – резидент на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений?

Фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов, передбачених п.175.1 ст. 175 Податкового кодексу України.

Житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання. Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права включати до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

Яким документом фізична особа може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту, якщо має квитанції, у яких зазначено однією сумою сплачений основний платіж та відсотки?

Якщо умовами кредитного договору передбачено погашення кредиту шляхом ануїтетних платежів і у платіжному або розрахунковому документі зазначається лише загальна сума виплат без розбивки на проценти і основну суму боргу, то у платника податку відсутні підстави для включення до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року частини суми процентів, сплачених таким платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається статтею 175 Податкового кодексу України.

У якому розмірі мають право на податкову соціальну пільгу батьки, які мають двох дітей, одна з яких є дитиною-інвалідом?

Платник податків при додержанні всіх вимог ст. 169 Податкового кодексу України має право на застосування двох пільг: на кожну дитину віком до 18 років, яка не є інвалідом, - по 100 % пільги (у 2014 році – 609,0 грн.), та на кожну дитину-інваліда - по 150 % (у 2014 році – 913,5 грн.). 

 

Чи оподатковуватимутьсяу 2014 році доходи (проценти), отримані фізичною особою від розміщення коштів на депозитному банківському рахунку?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів (крім процентів у сумі, що не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених законом на 1 січня звітного податкового року та процентів, визначених у п.п. 165.1.2 та п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України). Ця норма діятиме з липня поточного року.

Облікові данізмінено , як бути  з електронним цифровим підписом?

З початку року 1987платників Рубіжанської ОДПІ о стали власниками ключів електронного цифрового підпису. З них найбільша частка фізичних осіб - 1367платників.

Фахівці Рубіжанської  ОДПІ звертають  увагу платників податків, що у випадку, коли у них виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району), то до моменту подання наступної електронної звітності їм потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, що мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.

Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.

Нагадаємо, що відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключі

В  Держбюджет -2014 внесено  зміни

 В Рубіжанський ОДПІ ГУ Міндоходів У Луганській області повідомили,що відповідно  до Закону України від 27.03.2014 р. № 1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» припиняється підвищення соціальних стандартів і вони фіксуються на рівні, установленому на 1 січня 2014 року, а саме:

1) мінімальна заробітна плата: у місячному розмірі – 1218 грн.; у погодинному розмірі – 7,3 грн.;

2) прожиткові мінімуми: на одну особу – 1176 грн.; дітей віком до 6 років – 1032 грн.; дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.; працездатних осіб – 1218 грн.; осіб, що втратили працездатність, – 949 грн.

Крім того, платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.

Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.

Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики, а також нарахування процентів на них затверджується Кабінетом Міністрів України, при цьому має бути забезпечено рівність умов для всіх платників податку щодо визначення способу відшкодування податку на додану вартість, добровільність здійснення такого відшкодування та зацікавленість усіх платників податку.

Зміни, внесені до Держбюджету - 2014, набрали чинності 03.04.2014 р. 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 10
візитів сьогодні: 1284
візитів всього: 599657