Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Про сплату єдиного соціального внеску на « Гарячій лінії»

 

Нещодавно під час проведення  сеансу телефонної « гарячої лінії заступник начальника Рубіжанської ОДПІ  ГУ Міндоходів у Луганській області Юрій Мельник відповів на питання підприємців. 

Пропонуємо вашій увазі відповідь на запитання, поставлене під час проведення телефонної лінії.

 Чи звільняється від сплати єдиного внеску за себе фізична особа - підприємець, яка застосовує спрощену систему оподаткування та отримує пенсію на пільгових умовах?

Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону про ЄСВ фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) пенсіонер — це особа, яка отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Законом № 1058 передбачено такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія у зв’язку з втратою годувальника та пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).

Умови призначення пенсії за віком визначено ст. 26 цього Закону. 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 5
візитів сьогодні: 1258
візитів всього: 599657