Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Термін подачі звіту з податку на нерухоме майно юридичних осіб до 20 лютого

 

Про це повідомили в Рубіжанський ОДПІ Головного управлінні Міндоходів у Луганській області.

У інспекції  нагадали, що відповідно до Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є, зокрема, юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Базою оподаткування є житлова площа об'єкта нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності юридичних осіб, яка обчислюється ними самостійно, виходячи з житлової площі кожного окремого об'єкта оподаткування, на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Так, для юридичних осіб встановлено такі розміри ставок податку – 1 відсоток - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків –  до 500 кв. метрів; 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків – понад 500 кв. метрів.

Платники-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Якщо протягом року з’явиться новий (нововідведений) об'єкт житлової нерухомості, декларацію слід буде подати протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно юридичні особи сплачують авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, за місцем розташування об'єкта оподаткування. 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 6
візитів сьогодні: 1148
візитів всього: 599439