Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Податкова знижка для фізичних осіб у 2013 році

 

Рубіжанська ОДПІ  Міндоходів у Луганській області  нагадує, подати річну податкову декларацію на податкову знижку за 2012 рік платник податку може протягом всього 2013 року.

Податкова знижка - це сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року .

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Перелік витрат, дозволених до включення до складу податкової знижки, наведено у  статті 166 розділу IV  Податкового кодексу,   а це  частина суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним кредитом,  сума коштів сплачених за навчання на користь закладів освіти,  сума витрат платника податку на сплату страхових платежів). Однак згідно з Прикінцевими положеннями ПКУ, не всі з перелічених витрат дозволені до включення до складу податкової знижки за підсумками 2012 року.

Так, зазначена у пп. 166.3.4 Податковоого кодексу податкова знижка на суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення тощо, буде застосовуватися тільки після прийняття закону про обов'язкове медичне страхування. За наслідками 2012 року вона ще не надаватиметься.

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Для отримання  податкової знижки необхідно до 31 грудня 2013 року включно,  подати до Територіального органу Міндоходів за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Важливо знати, якщо до кінця 2013 року платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 7
візитів сьогодні: 1472
візитів всього: 599705