Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Податковий облік операцій з внесення до статутного фонду основних засобів та нематеріальних активів.

 

Як повідомили в Рубіжанській ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області, відповідно до підпункту 146.17.1 пункту 146.17 статті 146 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) до продажу або іншого відчуження основних фондів та нематеріальних активів прирівнюються операції із внесення таких основних фондів та нематеріальних активів до статутного фонду іншої особи.     До придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів та нематеріальних активів у разі внесення основних засобів та нематеріальних активів до статутного фонду (капіталу) платника податку (підпункт  146.17.2 пункт 146.17 стаття 146 ПКУ).

Первісною вартістю основних засобів, що включені до статутного капіталу підприємства, визнається їх вартість, погоджена засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни (пункт 146.8 стаття 146 ПКУ).

З урахуванням викладеного, платник податку, який здійснює внесення основних фондів та нематеріальних активів до статутного фонду іншої особи, враховує таку операцію в податковому обліку як операцію з продажу таких основних фондів та нематеріальних активів. Доходом від їх продажу визнається вартість, погоджена засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни. 

Платник податку, який отримав основні засоби та нематеріальні активи у якості внеску до статутного капіталу, враховує таку операцію як придбання таких основних засобів та нематеріальних активів. Первісна вартість вказаних основних засобів та нематеріальних активів, що визнається як вартість, погоджена засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 4
переглядів: 7
візитів сьогодні: 1250
візитів всього: 599657