Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Порядок розрахунку та сплати ЄВ новоствореними фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування на черговій зустрічі

 

     В межах адміністративної реформи питання адміністрування єдиного внеску передано до сфери компетенції органів Міністерства доходів і зборів України. 
   Відтепер акумулювання коштів, призначених для забезпечення застрахованим особам страхових виплат і послуг у системі соціального страхування, реалізації заходів, пов’язаних із функціонуванням цієї системи, облік платників єдиного внеску – роботодавців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, прийняття звітності, стягнення заборгованості із платежів здійснюватимуть органи Міністерства доходів і зборів України. 
     Міндоходів планує суттєво спростити адміністрування ЄСВ для підприємців і збільшити його надходження. 
Інструкція про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.10 № 21-5 зі змінами та доповненнями. Ця Інструкція визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, нарахування і сплати фінансових санкцій органами доходів і зборів, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів. 
     Новостворені фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку платниками загальної системи оподаткування, нараховують та сплачують суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансових платежів у строки, визначені п.п. 4.5.2 п. 4.5 розділу IV Інструкції, що настануть у звітному податковому році, на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбулася їх державна реєстрація. 
    При цьому, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). 

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 5
переглядів: 3
візитів сьогодні: 1841
візитів всього: 599713