Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ЯК ДІЯТИ У РАЗІ ПОЖЕЖІ

 

В умовах пожежі людина може виявитися як в ролі учасника гасіння пожежі, так і в ролі потерпілого.

Найчастіше пожежі  походять від безтурботного відношення до вогню самих людей, завдають величезного матеріального збитку і у ряді випадків супроводжуються загибеллю людей.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Панічна поведінка людини при поже
жі посилює його наслідки.

 Якщо ви гасите пожежу, треба бути обережними і передбачливими. Горючі рідини, а також електропроводку, що спалахнула, водою гасити не можна. Бензин, гас, різні олії, розчинники слід гасити піском, пінними вогнегасниками, а якщо вогнище пожежі невелике - накрити його ковдрою, тканиною  або одягом змоченим водою. Електропроводку, що горить, гасити можна тільки переконавшись, що з неї знята напруга.

При саморятуванні і порятунку інших людей в зонах, охоплених вогнем, діяти слід швидко, оскільки основними небезпеками є висока температура повітря, задимлення, наявність небезпечних концентрацій різних продуктів згорання, можливі обвалення будівельних конструкцій.

Приміщення, що горить, треба долати накрившись з головою мокрою ковдрою, щільною тканиною або верхнім одягом. Пересування слід здійснювати з максимальною обережністю.Через сильно задимлене приміщення краще рухатися повзучи, або пригнувшись, оскільки дим піднімається догори і внизу можуть бути прошарки чистого повітря.

Двері в задимлене приміщення потрібно відкривати обережно, інакше швидкий приплив повітря викличе спалах полум'я.

Увійшовши до приміщення, де можуть бути люди, слід  їхпокликати; відшукуючипотерпілих, потрібно пам'ятати, що діти від страху ховаються під ліжко, в шафу, забиваються в кут і інші місця.

Якщо пожежа застигла вас в лісі або в степу, не слід приймати поспішне, іноді неусвідомлене  рішення.

Не треба бігти в протилежну сторону від вогню, не оцінивши швидкості його руху.

При виявленні поряд з собою валу вогню степової або низової лісової пожежі, що швидко насувається, треба долати кромку пожежі проти вітру, укривши голову і лице верхнім одягом.

Якщо на людині спалахнув одяг, не можна бігти, бо це лише посилить горіння. Треба  якнайшвидше зняти одяг чи  впасти на підлогу  (землю) і  перекочуючись збити полум'я,  або  накрити потерпілого ковдрою, щоб обмежити доступ повітря і  полум'я погасне.

За наявності у потерпілих опіків  накласти пов'язку і відправити до найближчої медичної установи.
 

 

Р.Ілюшка

старший майстер виробничого навчання курсів ЦО м.Рубіжне

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 13
візитів сьогодні: 1687
візитів всього: 545460