Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Олімпіада «Євросоюз очима дітей»

Загальною стратегічною метою становлення України як європейської держави є отримання повноправного членства в Європейському союзі.
  Молодь сьогодні стала  тією верствою населення, яка відчуває на собі найбільшу відповідальність за наше спільне майбутнє. Водночас саме молода генерація України не бачить альтернативи європейській перспективі розвитку нашої держави. Але в житті все починається з малого і відчуття себе європейцем теж. Саме тому з ініціативи громадської організації «Євроклуб ЗОШ № 1 «Пізнаємо Європу» та за підтримки  відділу у справах сім’ї та молоді і управління освіти другий рік поспіль у нашому місті проходить олімпіада серед учнів 9-11 класів «Євросоюз очима дітей». Метою олімпіади є надання можливості  школярам показати свої знання щодо обізнаності у питаннях про Європейський союз.
    Ось і цього року 18 березня у ЗОШ № 1 зібралися 19 знавців ЄС зі шкіл міста та ліцею. Учасникам олімпіади були запропоновані тестові завдання, що стосувалися історії, економіки, політики ЄС, а також творче завдання, в якому необхідно було висловити та довести власну думку: що корисного може внести Україна в розвиток європейської спільноти. Цікаві та суперечливі думки були висловлені учасниками олімпіади, але всі вони  доводили, що Україна, як повноправний член Євросоюзу, може зайняти  одне з перших місць в ЄС.
     Переможцями ІІ міської олімпіади «Євросоюз очима дітей» стали Черних Анастасія (СЗОШ № 10), Пахомова Вікторія (СЗОШ № 2), Рибалко Вікторія (ЗОШ № 8), які були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками.
     Участь школярів у такому інтелектуальному змаганні стимулює їх до вдосконалення власних знань, підвищення професійного рівня, розвитку творчого потенціалу і дає можливість розширити свої уявлення про ЄС.

Из творческого задания участницы олимпиады – ученицы 11 кл. СОШ №3 Шаповаловой Натальи:

 «Что Украина может дать
в копилочку Евросоюза?
земель, полей всех благодать
иль стать ненужной лишь обузой?
Что наши милые края:
заводы, шахты, терриконы
предложат обществу себя
иль станут частью лишь законов?
Сейчас «гуляет» много мнений:
ругают власть, грядет дефолт…
и сколько пишем сочинений
«Страна. Мой город. Мой народ…»
Еще возьмем и обратимся
и зашагаем мы в Брюссель.
Таким поступком загордимся?
И так не сядем мы на мель?
Не знаю… Я же не политик,
не социолог, не пророк,
не жизни нашей острый критик,
хотя здесь каждый быть им мог…
Мне главное, чтоб было солнце,
улыбки, огоньки в глазах,
чтоб в мое малое оконце
врывалось лето, что в мечтах.
Стабильности, опоры, веры
желаю видеть я в стране
и с чувством толка, с чувством меры
идти вперед, вперед к весне!              


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 6
переглядів: 12
візитів сьогодні: 882
візитів всього: 559473