Головне меню
Пошук по сайту

Корисні посилання
Міжнародний день ООН.

24 жовтня в Україні відзначається Міжнародний день ООН. Саме 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут ООН. Україна серед перших держав підписала цей документ і ввійшла до групи засновників організації.

Згадаємо, коли із якою метою було створено Організацію Об'єднаних Націй.

Потреба в міжнародному органі, який заступив би збанкрутілу в передвоєнні роки Лігу Націй і міг би стати перешкодою на шляху розв'язання нової війни, визріла серед членів антигітлерівської коаліції ще в роки Другої світової війни.

Важливу роль у процесі формування ООН відіграла Кримська конференція, яка відбулася в лютому 1945 р. в Ялті. На цій конференції було вирішено скликати 25 квітня 1945 р. в м. Сан-Франциско (США) установчу конференцію. Її учасниками могли стати усі держави, які оголосили війну Німеччині та Японії до 1 березня 1945 року. Крім того, тут було узгоджено питання про вступ до ООН України та Білорусії. Важливу роль у цьому відіграло поширення на Заході думки, що членство України в подібній міжнародній організації стане першим кроком до її незалежності, але найголовнішим аргументом за вступ України до ООН було те, що вона зазнала величезних втрат під час війни та має колосальні заслуги у перемозі над нацизмом.

25 квітня 1945 p. у Сан-Франциско (США) відбулося урочисте відкриття установчої конференції, 26 червня було ухвалено Статут ООН, а 24 жовтня 1945 року Статут, підписаний 50 державами, в тому числі й Українською PCP, набув чинності. Цей день вважається Днем ООН.

Основним завданням ООН є забезпечення міжнародного миру і відвернення загрози світової війни. Головними робочими структурами ООН є Генеральна Асамблея, яка щороку збирається на свою сесію і приймає рішення 2/3 голосів, та Рада Безпеки (РБ), яка складається з 5 постійних (США, СРСР, Китай, Велика Британія, Франція) і 10 тимчасових членів, що обираються строком на 2 роки Генеральною Асамблеєю ООН. Сьогодні місце СРСР в Раді Безпеки посідає Росія. А в число тимчасових членів Ради Безпеки восени 1999 року обрано Україну.

Головні структури ООН розташовані в Нью-Йорку, низка служб - у Женеві та Відні.

Серед основних заходів ООН у повоєнній історії слід відзначити прийняття Загальної декларації прав людини (1948 р.), Конвенції про права дитини (1989 р.), міжнародних пактів про політичні, соціально-економічні та культурні права, про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок та ін.

Україна вже з 50-х років має своє постійне представництво при ООН, яке представляє її інтереси, бере участь у роботі різних органів цієї організації. У 1948 р. Україну було обрано до складу Економічної і Соціальної Ради Безпеки ООН. Представників України запрошують до роботи в деяких структурах організації, в тому числі Міжнародному суді та ін.

Після здобуття незалежності розпочався новий етап діяльності України в ООН. Вона починає виступати як самостійний суб'єкт міжнародних відносин. Україна виступила ініціатором проведення саміту Тисячоліття.

На Самміті Тисячоліття ООН (вересень 2000р.) світові лідери визначили ключові цілі та завдання розвитку до 2015 року, що стали відомі як Цілі розвитку тисячоліття. Ці цінності покладені в основу урядових програмних документів соціально-економічного розвитку країни.

Цілі розвитку Тисячоліття для України - це:
1.    подолання бідності;
2.    забезпечення якісної освіти впродовж життя;
3.    сталий розвиток довкілля;
4.    поліпшення здоров’я матерів та зменшення дитячої смертності;
5.    обмеження поширення ВІЛ-інфекції / СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів;
6.    забезпечення гендерної рівності.

Важливою складовою успіху на шляху реалізації Цілей розвитку тисячоліття в Україні є акумуляція ресурсів та активізація зусиль. При цьому прискорення людського розвитку можливе лише за умови зацікавленості в ньому основних складових суспільства: державних структур всіх рівнів, бізнес-кіл, громадянського суспільства.

Місто Рубіжне має свою історію взаємних відношень з Організацією Об’єднаних Націй. 1 березня 2007 року між Рубіжанською міською радою та Програмою розвитку ООН було підписано «Угоду про партнерство» з метою розвитку механізмів залучення громадян до муніципального управління задля покращення рівня життя місцевої громади. З того часу при підтримці проекту «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» Програми розвитку ООН в літопис міста вписано декілька історій успіху: це і щорічні Форуми громадських організацій міста, це і міські конкурси соціально-культурних проектів, це і створення громадської ради міста, це і більш ніж п’ятдесят тренінгів для різноманітних категорій, це і успішна реалізація близько сотні місцевих ініціатив, серед яких слід виділити десять проектів:

1.Реконструкція водопровідно-каналізаційної системи їдальні ЗОШ № 7

Загальноосвітня спеціалізована школа була здана в експлуатація у 1967 році. За час свого існування капітальний ремонт водопровідно-каналізаційної системи школи не проводився жодного разу, через що школа мала великі проблеми. У березні 2008 року адміністрація школи отримала припис санітарно-епідеміологічної міської служби про обов’язковість проведення ремонтних робіт в шкільній їдальні. У разі невиконання цього припису СЕС повідомляла про закриття школи в наступному навчальному році. Задля вирішення цієї проблеми при школі була створена громадська організація «Розвитку» з числа батьків, членів педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу школи. Це була перша в історії міста Рубіжне громадська організація, яка підготувала проект, спрямований на покращення умов навчання дітей у школі і збирала кошти на його реалізацію. Під час реалізації проекту стара водопровідно-каналізаційна система була замінена на сучасну, встановлені нові умивальники з гарячою водою для миття рук школярів під час харчування та нове посудомийне обладнання. Користь від цього проекту отримали близько 500 дітей та працівників школи. Після впровадження проекту шкільна адміністрація продовжила ремонтні роботи у шкільній їдальні, придбала нові сучасні меблі.

Загальна вартість проекту склала 52034,00 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ГО «Розвиток» - 6040,00 грн.

ПРООН/МПВСР – 22997,00 грн.

Міська рада – 22997,00 грн.

2. Заміна старих вікон та дверей в під’їздах будинку ОСББ «Єдність-Рубіжне»

При передачі будинку на баланс ОСББ «Єдність-Рубіжне» за рахунок коштів місцевого бюджету було відновлено центральне опалення та встановлено лічильник теплової енергії. Але у зв’язку з незадовільним станом віконних та дверних прорізів в під’їздах будинку втрачалася значна частина тепла. Необхідність у заміні старих вікон та дверей, влаштованих ще при будівництві будинку у 1937 році, сприймалась як один із заходів з енергозбереження.

Користь від реалізації цього проекту отримали 35 мешканців будинку 15 по пр. Кірова.

Загальна вартість проекту склала 33883,40 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ОСББ «Єдність-Рубіжне» - 5180,24 грн.

ПРООН/МПВСР – 14351,58 грн.

Міська рада – 14351,58

3.Заміна старих вікон в під’їздах будинку ОСББ «Наш квартал-2»

Дім експлуатувався понад 80 років і не зазнав жодної заміни дерев’яних конструкції у під’їздах. Вікна стали непридатні для наступної експлуатації.

ОСББ замінив старі двері у під’їзді на металеві із замком. Потім було заплановано та замінено дерев’яні вікна, встановлені ще у 1927 році, на герметичні енергозберігаючі, також утеплили двері у під’їздах.

Користь від реалізації цього проекту отримали 34 мешканця будинку 2 по вул. Руденко.

Загальна вартість проекту склала 10377,40 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ОСББ «Наш квартал-2» – 2178,40 грн.

ПРООН/МПВСР – 4099,50 грн.

Міська рада – 4099,50 грн.

4.Заміна старих вікон та дверей в під’їздах будинку ОСББ «Оберіг-17»

У зв’язку з незадовільним станом вікон та дверей, встановлених ще при будівництві у 1938 році,  втрачалася більша частина тепла в під’їздах і квартирах будинку. Існуючі дерев’яні конструкції не підлягали реставрації.

Після того, як проект було реалізовано, у квартирах та під’їздах дому значно потеплішало, зменшилися витрати жителів на обігрів будинку, поліпшилися умови проживання.

Користь від реалізації цього проекту отримали 73 мешканці будинку 17 по пр. Кірова.

Загальна вартість проекту склала 49928,00 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ОСББ «Оберіг-17» – 6703,00 грн.

ПРООН/МПВСР – 19451,00 грн.

Міська рада – 23774,00 грн.

5.Встановлення енергозберігаючих металопластикових вікон у спортивній залі  ЗОШ № 4

Приміщення спортзалу загальноосвітньої школи № 4 побудовано в 1964 році, протягом більш ніж 40 років не проводився капітальний ремонт приміщень. Вікна спортзалу, який займає напівпідвальне приміщення,  розташовані з протилежних сторін і займають площу 125 кв.м. Це зумовлює протяги. Рами старі, зношені, потребували термінової заміни. Температурний режим в осінньо-зимовий період становив 8-10 градусів, що унеможливлює проведення занять в спортзалі.

Задля вирішення цієї проблеми при школі була створена громадська організація «Простір» з числа батьків, членів педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу школи. Громадська організація не лише підготувала проект, спрямований на покращення умов навчання дітей у школі і збирала кошти на його реалізацію,а й паралельно  зуміла зібрати кошти на спортивно-ігровий майданчик біля спортзалу. Під час реалізації проекту на одній стіні вікна були повністю закладені, а на протилежній – встановлені нові металопластикові вікна. Після реалізації проекту у спортзалі температурний режим став відповідати санітарним нормам, відновилися заняття в спортзалі. Користь від цього проекту отримали близько 301 учень, 186 осіб, що займаються у спортивних секціях, 32 учні технікуму та 60 мешканців мікрорайону, які орендують приміщення для занять. Адміністрація школи після реалізації проекту вирішила відремонтувати підлогу у спортзалі.

Загальна вартість проекту склала79619,00 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ГО «Простір» - 10319,00 грн.

ПРООН/МПВСР – 31185,00 грн.

Міська рада – 38115,00 грн.

6.Заміна старих вікон та дверей в під’їздах будинку ОСББ «Космос-Рубіжне»

Дерев’яні вікна та двері домупо вулиці Леніна, який було побудовано ще у 1936 році, пропускали колосальний об’єм тепла назовні. За рахунок холоду у під’їздах дому, квартири жителів теж потребували більш інтенсивного опалення. Стара фурнітура у місцях загального користування в цьому домі не підлягали реставрації. Тому, мешканцями цього будинку було вирішено зменшити витрати на обігрів та встановити вікна та двері, зроблені із сучасних матеріалів.

Користь від реалізації цього проекту отримали 84 мешканця будинку 2 по вул. Леніна.

Загальна вартість проекту склала 49578,00 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ОСББ «Космос-Рубіжне» – 6239,40 грн.

ПРООН/МПВСР – 21669,30 грн.

Міська рада – 21669,30 грн.

7.Заміна старих вікон в під’їздах будинку ОСББ «Наш квартал»

За рахунок впровадження проекту в під’їздах будинку за адресою пр.Кірова, 3 було замінено дерев’яні вікна, які не підлягали оновленню, на нові сучасні скло пакети.

Також утеплили металеві двері з замком в під’їзді, які ОСББ «Наш квартал» замінив власними зусиллями.

Користь від реалізації цього проекту отримали 21 мешканець будинку 3 по пр. Кірова.

Загальна вартість проекту склала 18069,00 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ОСББ «Наш квартал» – 3575,40 грн.

ПРООН/МПВСР – 7246,80 грн.

Міська рада – 7246,80 грн.

8.Заміна старих вікон в під’їздах будинку ОСББ «Наш квартал-4»

Будинок був введений в експлуатацію у 1938 році. Протягом 70 років заміна вікон під’їздів у будинку не проводилася. Існуючі дерев’яні вироби знаходяться в незадовільному стані, вони розсохлися, віконна мастика зруйнувалася, тому вікна пропускають тепло назовні.

Встановлення нових сучасних, герметичних вікон дозволило зберігати більше тепла та скоротити витрати на обігрів будинку. Користь від реалізації цього проекту отримали 49 мешканців будинку по вул. Руденко, 4.

Загальна вартість проекту склала 20802,80 грн.,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ОСББ «Наш квартал-4» – 4339,30 грн.

ПРООН/МПВСР – 8231,75 грн.

Міська рада – 8231,75 грн.

9.Заміна старих вікон та дверей в під’їздах будинку ОСББ «Руденко 1»

У під’їздах будинку в 2007 році було відновлене центральне опалення за рахунок коштів місцевого бюджету. Але більша частина тепла втрачалася через великі щілини в старих вікнах та дверях, які було встановлено на момент будівництва у 1937 році.

Користь від реалізації цього проекту отримали 65 мешканців будинку.

Загальна вартість проекту склала 44569,00 грн,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ОСББ «Руденко 1» –  5739,00 грн.

ПРООН/МПВСР – 17474,00 грн.

Міська рада – 21356,00 грн.

10.Реконструкція входу в будівлю школи № 3

Школа існую з 1962 року і з того часу не було проведено жодного капітального ремонту. Через жалюгідний стан фасаду школи виникає велика кількість серйозних проблем, а саме:

-         старі вікна та двері, які готові розвалитися, не тримають тепла;

-         напівзруйнований ганок створює загрозу дитячому травматизму;

-         відсутність дашка над ганком, який міг би захистити дітей в непогоду та від важких брил снігу, підвищує рівень не комфортності умов навчання в школі. Все це унеможливлює впровадження в школі заходів з енергозбереження та сприяє частим простудним захворюванням учнів.

Задля створення умов для навчання дітей в школі в квітні 2011 року була створена громадська організація «Крапелька щастя», яка підготувала і реалізувала проект, спрямований на забезпечення належних санітарно-гігієнічних та естетичних умов для навчання та запровадження інклюзивної освіти. Користь від реалізації цього проекту отримали 753 члена громади школи.

Загальна вартість проекту склала 100515,00 грн,

проект реалізовано на умовах співфінансування:

ГО «Крапелька щастя» –  17715,00 грн.

ПРООН/МПВСР – 33120,00 грн.

Міська рада – 49680,00 грн

Слід відзначити, що успішна реалізація проектів, як зазначили громадські формування, які мають досвід їх впровадження, залежить від громадської позиції та активності безпосередньо мешканців нашого міста. Побажаємо усім, хто прагне кращої долі собі, своїм родинам, своїй країні успіхів у досягнення своїх мрій.

Ірина Божич,

муніципальний координатор ПРООН/МПВСР в м.Рубіжне