Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
РЕЗУЛЬТАТИВНОСТЬ УРОКОВ УСТОЙЧИВОГО РАЗВИТИЯ

 

   Лариса Черкашина услышала термин  «устойчивое развитие» на семинаре «Рациональное отношение к водным ресурсам», который проводился в городе Рубежное в рамках городской информационной кампании «Краплина до краплини – майбутнє для людини» при поддержке Программы развития ООН и кампании «Кока-Кола Україна».
   Двухдневное общение с коллегами и тренерами общественной организации «Вчителі за демократію» стал для руководителя кружка Рубежанской станции юных натуралистов поворотным событием в ее дальнейшей педагогической деятельности.
   «Сучасний період соціально-економічного розвитку сусупільства докорінно змінив вимоги до рівня вихованості, озброєності знаннями, формування характеру дітей, які вступають у самостійне життя. Яким шляхом вести дитину до удосконалення власного «Я»? Яким змістом його наповнити? Такі й подібні запитання мене давно хвилюють, тому я знаходжусь у постійному пошуку найефективніших технологій навчання та виховання. Нагальною потребою XXI століття є формування такого способу життя, який може стати основою довготривалого ощадливого збалансованого розвитку людства. Саме на таких засадах сформувалось поняття стійкий розвиток людства: такий розвиток, який задовольняє потреби сучасності, але не ставить під загрозу майбутніх поколінь задовольнити свої власні потреби. Я брала участь у семінарі з питань методики навчальної та виховної роботи з учнями шкіл у сфері освіти для стійкого розвитку, де познайомилася із її теоретичними засадами та практичними рекомендаціями. Ознайомившись з українським курсом «Основи стійкого розитку» для загнальноосвітньої школи я вирішила запровадити його викладання в гуртках для вихованців станції юних натуралістів». Это цитата из работы Чернушиной Л.В. «Сталий розвиток: основа довготривалого ощадливого розвитку людства», которую она направила на смотр-конкурс инновационных идей «Позашкілля: 20 років назустріч часу». Работа на этом конкурсе была отмечена дипломом лауреата. 
    Но перед этим Лариса Владимировна не только создала кружок «Уроки устойчивого развития», но и разработала и опробовала ее 144- часовую программу  для учащихся 5-8 классов. Цель этого курса – содействие формированию у воспитанников понимания необходимости обеспечить устойчивое развитие для себя, своей семьи, громады, страны и всего человечества через изменение собственного поведения и способа жизни. Кружковцы на занятиях, которые проходили  в виде учебно-игровых тренингов, разрабатывали проектные работы, которые представляли на различных конференциях, посвященных окружающей среде.
   Например, Арсений Чернушин презентовал работу «Методы реализации энергосбережения дома» на Всеукраинском конкурсе «Енергія і середовище». В ней он написал: «У цьому році я відвідую гурток «Уроки стійкого розвитку» Рубіжанської станції юних натуралістів. Під час занять ми дізналися, що таке «стійкий розвиток» і про те, що всі ресурси нашої планети з часом можуть вичерпатись і наступні покоління не зможуть задовольняти свої потреби у воді, чистому повітрі, енергії. Керівник гуртка розповіла нам, що спосіб життя кожної людини впливає на майбутнє людства, цілої планети. Збереження енергії сьогодні означає серйозне заощадження коштів, як для цілої держави так і кожної окремої родини. 5 років тому ми переїхали у квартиру, у якій взимку середня температура була 16оС.  Моя родина поступово досягла певного результату у збереженні теплової енергії.  Тиждень економії ресурсів у моїй сім’ї проходив з 19 по 25 грудня 2011року з середньою добовою температурою +2 оС. Я та мої батьки прийшли  до висновку, що економія енергії – це розумно: 23 грн. за один тиждень, а за місяць близько 94,20 грн., а це вже значний результат!   Я поділився результатами своїх досліджень та прийнятим рішенням моєї сім’ї економити енергоресурси  на заняттях гуртка. Мої друзі теж прийшли до висновку, що такі прості дії, пов’язані не тільки з життям кожного, а й з майбутнім людства: «Ми працюємо на себе і рятуємо планету». 
  Арсен получил заслуженый диплом финалиста Национального тура Международного конкурса молодежных проектов по энергосбережению «Енергія і середовище -2012» несмотря на то, что он был самым юным конкурсантом.
Сегодня воспитанники кружка «Уроки устойчивого развития» стали организаторами городской акции «Черонобривцев насеяли мамам», которая объединила разные группы населения города Рубежное.
     Ирина Божич, муниципальный координатор ПРООН/МПУУР г.Рубежное

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 6
переглядів: 11
візитів сьогодні: 18885
візитів всього: 607317