Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
У Рубіжному відбувся обласний огляд-конкурс майстрів та аматорів народної творчості «Луганщина – світанок України»

У квітні по всіх містах та районах Луганської області відбувся обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності «Луганщина  - світанок України», який в цьому році проводиться під гаслом «З вірою в майбутнє».  Огляд-конкурс – це творчий звіт закладів культури перед своїми громадами та підведення підсумків роботи творчих самодіяльних колективів міст та районів Луганської області за два роки, який проводиться з метою розвитку, збереження та популяризації української народної культури, збереження самобутності українського народу, його національної спадщини, розвитку аматорського та декоративно-ужиткового мистецтва, культурного потенціалу міст та районів Луганської області. Згідно Положення про проведення, творчий звіт міста повинен включати відео-презентацію закладів культури міста, концертну програму, виставку робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого  мистецтва та презентацію елементів нематеріальної культурної спадщини.

Підготовка до конкурсу розпочалася за два місяці до заходу під керівництвом відділу культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради (начальник відділу Д.Колодочка). В роботі активну участь взяли  МКУ «Палац культури» (директор Г.Бережна), КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» (директор О.Ганшина), КЗ «Міський музей» (директор О. Старікова) та Централізована бібліотечна система (директор І. Сухоносова).

19 квітня 2019 року об 11.00 годині у міському Палаці культури відбувся відповідальний захід для закладів культури Рубіжного. Конкурсну програму м. Рубіжне  оцінювала обласна комісія, до складу якої увійшли провідні фахівці обласних закладів культури та Луганського обласного центру народної творчості. Очолила комісію начальник управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації Аліна Олексіївна Адамчук.

В фойє першого поверху святковий настрій мешканцям та гостям міста створював духовий оркестр  КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» (кер. А. Тимощук). Хореографічна композиція «Свято» у виконанні студії танцю «Ліберті» (кер. Юлія Гаджиєва) та «Привітальна» у виконанні вокального ансамбля «Зоряночка» (кер. В. Лебідь)  продовжила святкову зустріч журі.  На другому поверсі МКУ «Палац культури» була розташована творча виставка народного мистецтва,  організаторами якої виступила центральна міська бібліотека. Члени журі та численні глядачі мали змогу переглянути чудові роботи  місцевих самодіяльних майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, вихованців спеціалізованих мистецьких закладів, клубів закладів культури міста. На виставці були представлені різноманітні та надзвичайні роботи: живопис, графіка, батік, вишивка, бісероплетіння, в’язання, лялькарство, лозоплетіння, різьблення по дереву та ін.

Перед початком святкового концерту глядачі мали можливість переглянути відео - презентацію закладів культури Рубіжного.

Звітний концерт розпочався тематичним прологом під назвою «Нитки життя!», який переріс в запальний український танок у виконанні хореографічного колективу «Танцювальна  Республіка» філії МКУ «Палац культури» (кер. Ю. Барабаш). Ведуча концерту, директор МКУ «Палац культури» Ганна Бережна привітала усіх присутніх, представила членів обласної комісії і розпочала концертну програму, яка складалася з 25 найкращих номерів КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» та МКУ «Палац культури». Відповідно до  положення про обласний огляд-конкурс в першу чергу звітували колективи  зі званням «народний» та «зразковий» колектив,  а саме: «народний» ансамбль танцю «Барвінок» (кер. К.Саєнко), «народний» хор народної пісні (кер. Г.Васильєв), «народний» хор ветеранів «Червона калина» (кер. Л.Рогозіна), «народний» оркестр народних інструментів (кер. Н.Дєнєжкіна), «зразковий» ансамбль танцю «Орля» (кер. Р.Головенко), «зразковий» вокально-хореографічний ансамбль «Ладушки» (кер. О.Ханенко), «народний» театр музичної комедії (кер.А.Гавва). Шквал оплесків отримали учасники шоу-групи «Нон-стоп» (кер. О.Ханенко та І.Бахмет) та студії естрадної пісні і танцю «Модус» (кер. О.Костникова) МКУ «Палац культури». А вихованці КЗ «Рубіжанська дитяча міська школа мистецтв» продемонстрували членам обласної комісії свої дійсно професійні здібності та культуру сцени. Ізюминкою концерту став виступ циркової студії «Кристал» (кер. О.Ляпаєв та С.Трофімова). Яскравий фінал «Слава Україні» у виконанні Світлани Смалій,  поставив крапку звітному концерту аматорів та майстрів народної творчості.

Конкурс художньої самодіяльності «Луганщина  - світанок України» -  це свято культпрацівників, майстрів та аматорів народного мистецтва, який підтвердив, що в Рубіжному  є ким, і чим пишатися.

У своєму фінальному зверненні до учасників концерту та глядачів, голова обласної комісії Аліна Адамчук, висловила щирі слова подяки усім, хто взяв участь у підготовці та проведенні  концерту і дала високу оцінку роботи закладам культури Рубіжного.     


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 150
візитів сьогодні: 1790
візитів всього: 585163