Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
«Масляна прийшла – весну привела!»

В Україні останній тиждень перед Великим постом традиційно називають Сирним, Сиропустом, Пущенням, Запустами, Заговинами, Колодієм, Колодкою, а ще, звісно, Масницею або Масляною. Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна на протязі багатьох століть зберегла характер народного гуляння. Це наш спадок від язичницьких часів, але це свято збереглося й прижилося в нашого народу й після прийняття християнства. Всі традиції Масляної спрямовані на те, щоб прогнати зиму і розбудити природу від сну.

Цьогоріччя пробудження весни та святкування Масляної прийшлося на 9 березня. На площі Володимирській біля МКУ «Палац культури» розвернулося справжнє гуляння, яке відбувалося в українських народних традиціях. Ті, хто прийшли на святкування «Масляної» в цьому році, мали змогу побачити цікаву програму, яку ретельно підготував та провів творчий колектив "Палацу культури". А саме - театралізовані гумористичні сценки Зазивал, боротьбу між суровою Зимою та ніжною Весною, привітання від самої Масляної  (театральна студія «Galleri Mask» кер. В.Домарєва). Протягом театралізованого дійства  лунали тематичні пісні  у виконанні шоу-балету «Нон-стоп» (кер. О.Ханенко  та І. Бахмет ), солістів ВІА (кер. О.Буров), Народного хору ветеранів «Червона калина» (кер. Л. Рогозіна) та  Народного хору народної пісні (кер. Г.Васильєв). А танці які виконали вихованці Народного ансамблю танцю «Барвінок» (кер. К.Саєнко) та Зразкового ансамблю танцю «Орля» ( кер. Р. Головенко ) стали справжньою окрасою свята.

 Протягом усього святкового дійства проводились  різноманітні конкурси і змагання в яких із задоволенням брали участь і діти, і дорослі.   Найяскравішими з них стали змагання «Осідлай скакуна», «Танцюй не зупиняючись», Конкурс частівок, естафета «Скакалки» та інші.  Масляна – архаїчне свято, яке має безліч обрядів, проте млинці залишаються найпопулярнішим атрибутом святкувань в Україні, і є основним пригощанням Масляної. Колись саме Бога сонця Ярило закликали прогнати зиму, а круглий рум’яний млинець дуже схожий на літнє сонечко. Тому в програмі свято було багато конкурсів та розваг де на першому місці був саме смачний  млинець. Це  «Масляний Ненажера», дуже кумедні та веселі конкурси «У тещі на млинцях», «Млинці кидати - Весну зазивати», «Пригощання зятя».

Обрядовий стовп по праву можна назвати одним з найулюбленіших розваг Масляної. Ця забава була популярною не тільки в старовину, але і зараз викликає захват у безлічі людей. Забратися на холодний крижаний стовп досить складно, але в усі часи знаходилися сміливці. Так і в Рубіжному, такі молодці знайшлися. Справжні смільчаки хвацько добиралися до гарних призів, які надав виконавчий комітет  Рубіжанської  міської ради.

Це свято завжди відрізняється своєю яскравістю і є одним з улюбленіших свят рубіжан. Давні українці щовесни робили опудала Мари, які спалювали або топили у воді. Так і в нас, одним із центральних епізодів дійства стало спалювання розцяцькованого опудала зимової богині «Марени». Разом з ним згоріли всі наші біди та негаразди. Таким чином ми не лише віддали данину традиції, але й виконали  створений багато століть тому ритуал. Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Масляна відбулася – весна розпочалася! Тепер залишилося разом відроджувати та популяризувати традиції та культуру нашого славетно народу – нащадків князів київських,  зберегти і передати своїм дітям.  

Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру та  святкуймо наші, рідні тисячолітні свята!

 

 

Інструктор                                                                                         Л.О.Захарова


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 211
візитів сьогодні: 1909
візитів всього: 585599