Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ЗАХОДИ ЦБС з 10 грудня по 16 грудня 2018 року

В бібліотеці-філії №1 оформлено графіті «Ювілей в книжковім світі»

Бібліотеки завжди відзначають ювілеї письменників та поетів, але не слід забувати, що і книги святкують свої ювілеї. Деяким книгам у 2018 році виповнюється більше 2-3 сотень років. Але ними все так само зачитуються, ностальгуючи, дорослі і відкривають для себе діти. У кожної книги-ювілярки свій характер, своя доля, свій шлях до читача.

2018 рік добігає свого завершення, тому в бібліотеці-філії №1організовано виставку малюнків за творами відомих світових письменників для дітей та дорослих, які відзначають свої ювілеї в цьому році.

За допомогою робіт учнів 7 класу ЗОШ №1 було оформлено бібліотечне графіті «Ювілей в книжковім світі».

 

«Піратська вечірка для іменинників»

10 грудня в 3 - А класі СШ № 10 (вчитель Ткачук В. А.) весело, запально і шумно пройшов День іменинників народжених влітку та восени. Дитяча бібліотека та її ведуча Козик І. В. для малечі підготували розважальну програму «Піратська вечірка для іменинників».

Учасники свята вбралися в костюми піратів і відправились в плавання на пошуки скарбів. Наші пірати проходили складні випробування. Не стримуючи своїх емоцій веселилися та із задоволенням брали участь в конкурсах, іграх, жартах, танцях і незабаром відшукали скарб-золоті піастри та призи!

 

Автограф – сесія «У нас в гостях Володимир Петрушенко»

Вже стало доброю традицією запрошувати письменників та поетів РГО ЛО «Райдуга» на гостину в центральну міську бібліотеку.У списку почесних гостей є цікаве ім’я - Володимир Петрушенко - наш земляк, людина творча, щира, активна, енергійна, сильна духом і характером, відкрита до спілкування. Заслужений журналіст України, член письменницьких спілок НСПУ і МСПУ, член Конгресу літераторів України, автор трьох прозових і чотирьох поетичних збірок, переможець багатьох міжнародних конкурсів у номінаціях "Поезія", "Проза", "Художній переклад", "Журналістика".

Володимир Дмитрович лауреат літературної премії імені Михайла Матусовського, 25 років очолює міську громадську організацію "Літературне об'єднання" Райдуга " , що працює при відділі абонементу центральної міської бібліотеки. Стільки ж років він пропрацював в школі вчителем словесності. В даний час є журналістом в" ТРК "Рубіжне" і тренером в СК "Зеніт" . Сьогодні, 11 грудня 2018 року, він завітав до нас у бібліотеку.

Гість знайомив бібліотекарів зі своєю творчістю, а саме: подарував бібліотеці нову книгу «Дерева без крон» із власним автографом, і тим самим поповнив фонд краєзнавчої літератури новими цікавими матеріалами.

У книзі автор розповідає про переселенців, трагічні долі людей в зоні ООС (колишня АТО). З усіма героями своїх нарисів автор проживав і переживав разом тяжкі моменти в їхньому житті. Всі події реальні, їх учасники - мешканці Донбасу, які волею долі потрапили в горнила бойових дій.

Зустріч була цікавою, насиченою і невимушеною. Щиро дякуємо Володимиру Дмитровичу і з нетерпінням чекаємо його та любителів книги на презентацію у нашій бібліотеці найближчим часом.

 

Бібліотекарі центральної міської бібліотеки долучилися до проведення Всеукраїнського тижня права - 2018

З10 по14 грудня 2018 року в Україні проходе Всеукраїнський тиждень права.

13 грудня 2018 року для старшокласників ЗОШ№2 в рамках роботи «Юридичного факультету», що працює багато років при абонементі центральної міської бібліотеки була проведена навчально-розважальна настільна гра «Правова Важниця».

Гру розробили експерти громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ». Співробітники центру безоплатної вторинної правової допомоги та заступник начальника відділу (БВПД) Бобильова Аліна презентували «Важницю» в Рубіжному - першу в Україні настільну гру такого ґатунку, що дає корисні підказки з українського законодавства. Гра, в першу чергу, спрямована на підвищення рівня правової освіти, містить більш ніж 200 питань з таких галузей права, як конституційне, адміністративне, цивільне, сімейне, трудове і навіть кримінальне, а також навчає українській мові.

«Важниця» дозволила старшокласникам опрацювати та зорієнтуватись близько в 50 життєвих ситуаціях, в яких потрібні правові знання. Ігрові завдання надали поради, як діяти у разі, приміром, коли вас затопили сусіди, зупинила поліція, ви придбали неякісний товар, чи хочете допомогти своїй бабусі оформити пенсію. Ознайомила також гра і зі змістом правничих професій.

Цього дня гравцям стали у нагоді фактичні знання, логіка, ерудиція, почуття гумору. Молодіжний сленг, різні за характером та рівнем складності завдання, які не лише розважили, але й навчили, зацікавили підлітків.

У «Правовій Важниці» перемогла команда10-Б класу. Сьогодні вони були найрозумнішими, вірно виконали більшу кількість завдань та набрали найбільшу кількість балів, дійшовши першими до фінішу.

 

В бібліотеці-філії №2 відбувся перегляд віртуальної панорами

Чорнобильська аварія - це без перебільшення наймаштабніша катастрофа в історії людства. Приблизну історію цієї жахливої події знає майже кожен.

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС бібліотека-філія №2 запропонувала користувачам перегляд віртуальної панорами «Чорнобиль: погляд через роки».

Зацікавившись фактами цієї події, читачи звернулися до літератури.

 

13 грудня 2018 року в рамках Всеукраїнського тижня права відбувся марафон правознавчих питань «Є обов’язки у тебе, їх виконувати треба» з учнями 8-Б класу СШ №6

Ведуча заходу Бєліцька М.В. розповіла дітям, що з правовими питаннями ми стикаємося щодня. Наші вчинки часто мають правову оцінку. Право, закони супроводжують людину протягом усього життя. Тому треба бути обізнаними в цій галузі.

Під час заходу діти були ознайомлені з основним документом, який захищає їх права, тобто з Конвенцією про права дитини. Ведуча з’ясувала, що діти знають багато своїх прав, про деякі розповіла сама.

Також було наголошено, що права мають межі, і дитина повинна враховувати права інших дітей і дорослих при здійсненні власних прав.

Із задоволенням учні відповідали на запитання правознавчої вікторини, приймали участь у конкурсі «Подумай – відгадай».

Ведуча розповіла про два види правопорушень: проступок і злочин. Запропоновані правові ситуації дали змогу поміркувати, що являє собою описана ситуація: перший вид або другий.

Були переглянуті відеоролики: «Конвенція про права дитини», «Наші права та обов’язки».

Учні невимушено дискутували, спілкувалися. Дійшли такого висновку: треба знати свої права, вміло ними користуватися, при виникненні питань звертатися за допомогою до дорослих.

 

Пройшов правовий всеобуч «Вивчаю право, розумію обов’язки, бережу честь»

14 грудня 2018 року працівники бібліотеки-філії №2 організували цікаву зустріч в рамках клубу «Ліга прогресивної молоді». Захід був присвячений Міжнародному тижню права. «Вивчаю право, розумію обов’язки, бережу честь» під таким гаслом пройшов правовий всеобуч для учнів 9-их класів ЗОШ №7.

Гостями заходу були співробітники Рубіжанського бюро безоплатної правової допомоги Бобильова А.В. і Конопліна К.О. П’ять команд учнів з задоволенням взяли участь у правовій грі, яка пройшла цікаво, весело, змістовно і показала те, що молодь небайдужа до питань закону і права. А коментарі Аліни Вікторівни підвищили рівень правової освіти присутніх. Гармонійно доповнювала тему заходу книжкову виставку «Права знай – обов’язки виконуй».

Правова обізнаність дозволяє молоді орієнтуватися в складних життєвих ситуаціях, самостійно захищати свої права та інтереси, бути впевненим у своїх вчинках.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 19
візитів сьогодні: 1523
візитів всього: 585098