Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
УПСЗН інформує. Боротьба за збільшення легальної заробітної плати та своєчасність її виплати.
1 серпня 2013 року 17:02

 

Робота з підприємствами, які мають заборгованість по заробітній платі, знаходиться на постійному контролі у робочої групи з питань легалізації зайнятості та оплати праці населення, погашення заборгованості із заробітної плати, податків та інших обов’язкових платежів, яку очолює заступник міського голови Вадим Дівенок. 31 липня в  Рубіжанській міській раді відбулося чергове засідання робочої групи.  До порядку денного були включені два питання, а саме: виплата заробітної плати на підприємствах міста в розмірі менше мінімальної та перспективи своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах міста.

Щодо питання виплати заробітної плати в розмірі менше мінімальної то протягом липня було проведено три засідання робочої групи і запрошено керівників 18 підприємств міста,  які в 1 кварталі п. р. виплатили своїм працівникам заробітну плату в розмірі менше 1147 грн. (мінімальної заробітної плати). За інформацією представників цих підприємств, працівникам було нараховано та виплачено заробітну плату у відповідності до норм законодавства, тобто пропорційно до відпрацьованого часу. Однак, керівники 5 підприємств не з’явились ні на одне засідання та не надали жодних пояснень з означеного питання. Члени робочої групи прийняли одноголосне рішення про надання переліку цих підприємств до територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області для проведення перевірки дотримання законодавства про оплату праці.

Не менш важливим залишається питання своєчасної виплати заробітної плати. Впродовж першого півріччя п. р. в Україні відкрито 1696 кримінальних справ на керівників підприємств усіх форм власності, що мають заборгованість із заробітної плати.

За статистичними даними в нашому місті станом на 01.07.2013 заборгованість з виплати заробітної плати має РКХЗ «Зоря». Тому директора підприємства Жаркова А. В. та голову профспілки Соловйова І. В. було запрошено на засідання для інформування членів робочої групи про перспективи погашення існуючої заборгованості. Як зазначив директор РКХЗ "Зоря", адміністрацією підприємства вжито ряд заходів, тож до 01 вересня п. р. планується сплатити 55% боргу.

Напружена ситуація зі своєчасною виплатою заробітної плати на комунальному підприємстві «Житловий сервіс». Борг населення за надані послуги перевищує 1,0 млн. грн., в тариф  на житлово – комунальні послуги, затверджений   у 2006 році, закладено розмір мінімальної заробітної плати на рівні 400 грн.,  вартість товарно – матеріальних цінностей на сьогоднішній день зросла практично у 4 рази. Для нормалізації фінансового стану підприємства директору  Бурлуцькому М. Т. рекомендовано ініціювати створення робочої групи з залученням спеціалістів УЖКГ, виконкому, депутатів міської ради для розробки сумісного плану заходів виходу КП "Житловий сервіс" на беззбитковий рівень.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 7
візитів сьогодні: 7985
візитів всього: 601448