Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Підсумки та пріоритети роботи Рубіжанської ОДПІ
21 травня 2013 року 13:39

 

Нещодавно у Рубіжанської ОДПІ  за участю начальника інспекції Володимира Прокопенко  відбувся брифінг для місцевих мас-медіа на тему: «Підсумки роботи  Рубіжанської ОДПІ  за січень - квітень 2013 року. Пріоритети роботи податкової служби. Лібералізація державної податкової політики».

На початку свого виступу Володимир Прокопенко  зазначив, що головною  задачею податкової служби залишається забезпечення стабільного і прогнозованого наповнення  державної скарбниці та місцевого бюджету. По результатах роботи за січень - квітень цього року до бюджетів усіх рівнів платниками податків міста сплачено 105,8  млн.грн. Це більше  відповідного періоду минулого 2012 року на 35,3 млн. грн.До місцевого бюджету за цей період надійшло 46,7 млн.грн., що на  5,9 млн.грн. більше аналогічного періоду минулого року, або на 14,6 відсотків. Доходів державного бюджету забезпечено 59,1 млн.грн. Зростання сплати податків та зборів до бюджетів усіх рівнів, повідомив Володимир Прокопенко , стало можливим  завдяки   вдосконаленню  методів співпраці  з платниками податків, підвищення якості адміністрування податків і зборів та  підвищення  суспільної свідомості платників. Спостерігається помітний прогрес у сфері адміністрування податку на додану вартість: як у плані нарощування обсягів поточного бюджетного відшкодування, так і в частині скорочення державної заборгованості за цим податком.

Цього року,  повідомив податківець,  податкова  служба  перевірятиме менше підприємств, ніж торік. План - графік документальних перевірок цього року сформовано виключно із ризикових суб’єктів господарювання.  Всі заплановані до перевірок підприємства мають від трьох до семи податкових ризиків. Застосування ризикоорієнтованої системи відбору виключає можливість перевірки з боку податкових органів сумлінного платника податків. Ефективність використання такої системи планування свідчать результати контрольно-перевірочної роботи у січні – квітні  поточного року. За 4 місяці  поточного року заплановано та проведено 1 перевірку. Додатково нарахована сума 367,4 тис .грн. в повному обсязі надійшла до держскарбниці.  Пріоритети роботи податкової служби, звернув  увагу  Володимир Прокопенко  , залишаються незмінними,  це орієнтація на сервіс, зменшення податкового тиску, відмова від безпідставного втручання у діяльність підприємців, лібералізація правил та умов ведення бізнесу в  Україні.  Незмінним залишається і наше розуміння суті сервісу:  мінімізація документообігу; простота  та зручність процедур реєстрації, сплати податків, звітування; впровадження  новітніх  технологій, які дають змогу обслуговувати платників дистанційно; зменшення  часу на адміністрування платежів. Для покращення умов ведення бізнесу, збільшення інвестицій відбувається постійне зниження податкового тиску. Податковим кодексом України передбачено планомірне зниження ставок оподаткування. Ставка податку на прибуток на момент прийняття Податкового кодексу становила 25 %, а з 1 січня 2013 року вона знижена до 19 %, у 2014 році вона становитиме 16 %. Ставка ПДВ у 2014-му становитиме 17 %, замість 20% сьогодні. Вивільнені кошти підприємства зможуть використовувати для модернізації виробництва, що працюватиме на підвищення конкурентоздатності нашої країни.

Насамкінець Володимир Прокопенко  зазначив, що на сьогодні податкова служба,   перебуває в процесі реорганізації. Указом Президента України від №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Спрощення формальностей, підвищення швидкості і якості обслуговування платників залишаються основними напрямками діяльності податківців.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 7
візитів сьогодні: 926
візитів всього: 586342