Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Інформує Рубіжанська ОДПІ
8 травня 2013 року 13:06

 

1. З початку року платниками Рубіжанської ОДПІ  сплачено до бюджету 105,8 млн. грн.

З них до державного бюджету надійшло 59,1 млн. грн. Місцевий бюджет поповнився на 46,7 млн. грн., в порівнянні з минулим роком додатково зібрано 35,3 млн. грн. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів залишаються такі платежі, як податок на доходи фізичних осіб та плата за землю, які складають більше 90 відс. загальних надходжень.

 

 2. Про «спрощенку», ключі та «Пульс».

Начальник Рубіжанської  ОДПІ Володимир Прокопенко  провів зустріч з представниками бізнесу  м. Рубіжне та Кремінського району. На початку зустрічі посадовець розповів, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, сплатою єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. «Спрощена система стимулює діяльність суб’єктів малого підприємництва на етапі започаткування власного бізнесу, встановлює прості та прозорі правила оподаткування». – зазначив Володимир Прокопенко .

Також податківець закликав всіх отримати безкоштовні електронні ключі. Адже, на його переконання, он-лайн звітування має більше переваг перед паперовою.

Наприкінці зустрічі він нагадав присутнім про оновлений антикорупційний сервіс «Пульс» Міндоходів України.

 

3. До Рубіжанської ОДПІ  за чотири  місяці звернулось 5 громадян.

Своєчасний та кваліфікований розгляд звернень громадян є одним із пріоритетних напрямів для органів податкової служби, що забезпечує зворотній зв’язок органів ДПС із громадськістю.

З початку року до Рубіжанської об’єднаної ДПІ надійшло 5 письмових звернень громадян, що на 50 %  звернень менше, ніж за відповідний період минулого 2012 року(у аналогічному періоді 2012року до ОДПІ надійшло 10 зверненнь ), з них- 5 заяв. Скарг та пропозицій не надходило. В своїх зверненнях громадяни піднімають питання пов’язані з контрольно-перевірочною роботою, ухиленням деяких суб’єктів від оподаткування ,питанням застосовування норм Податкового кодексу .

Всі звернення, які надійшли до ОДПІ розглянуті та заявникам надані відповіді без порушення термінів. Повторних звернень до Рубіжанської ОДПІ в січні - квітні  2013 року не надходило.

Згідно затвердженого графіка в окремому приміщенні проводиться особистий прийом посадовими особами Рубіжанської об'єднаної ДПІ Луганської області ДПС громадян, які записалися заздалегідь. Крім того, згідно з розпорядженням, проводиться виїзний особистий прийом громадян.

Про графіки особистого прийому Рубіжанської ОДПІ та в’їздні прийоми фахівці податкової інспекції повідомляють громадян через місцеві засоби масової інформації, на семінарах, лекціях, а також відповідна інформація розміщена на стендах Рубіжанської ОДПІ та дошках оголошень.

З початку 2013 року на особистий прийом звернувся 2 громадянина. Письмових запитів на особистому прийомі не було. В порівняні з показниками відповідного періоду минулого року кількість громадян які особисто звернулися до посадових осіб податкової інспекції скоротилась на 1.

Рубіжанською об’єднаною ДПІ постійно проводяться заходи, які забезпечують зворотний зв'язок податкових органів з громадськістю та упереджують надходження безпідставних заяв. На семінарах з платниками податків, засіданнях «круглого столу», під час зустрічей з трудовими колективами та сеансів «гарячих» телефонних ліній розглядається питання, щодо порядку розгляду звернень громадян.

Так в січні-квітні 2013 року фахівцями Рубіжанської ОДПІ було проведено 12 семінарів - практикумів в яких прийняло участь 276 платників податків міста Рубіжне та Кремінна та 3 семінари для робітників, 8-засідання «круглих столів» для представників малого бізнесу, проведено 6 сеансів «гарячих» телефонних ліній з питань звернень громадян. Під час яких,  дзвінків від громадян не надходило. В радіомережі відбулося 10 передач.

 

4.У садівничих товариств і гаражних кооперативів змінюється ознака неприбутковості.

Таку норму визначено наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37 яким в новій редакції затверджено Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій. На виконання зазначеного Положення  головам садівничих товариств та гаражних кооперативів необхідно звернутися до органів ДПС за місцезнаходженням з метою врегулювання питання щодо присвоєння нової окремої ознаки неприбутковості, про це розповіла перший заступник начальника Рубіжанської ОДПІ на семінарі – практикумі для платників Ірина Скороход. Для цього слід подати до податкового органу реєстраційну заяву за формою 1-РН та копії установчих документів.

Раніше садівничі та гаражні кооперативи  могли бути зареєстрованими за різними організаційно-правовими формами, зокрема як громадські організації, інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку. Такий стан справ, особливо при вирішенні питання включення зазначених суб'єктів до реєстру неприбуткових установ і організацій із метою звільнення від податку на прибуток окремих видів доходів, призводив до певних непорозумінь.

Відтепер, з метою врегулювання цієї проблеми, садівничі та гаражні кооперативи виділено в окрему групу неприбуткових установ і організацій, що і потребує присвоєння оновлених ознак неприбутковості.

 

5. Реєстрація власної справи більше не вимагає звернення в органи Міндоходів

Для реєстрації власного бізнесу платникам більше не потрібно звертатися до органів Міндоходів, достатньо здати документи лише державному реєстратору, нагадав заступник начальника Рубіжанської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Луганській області Юрій Мельник.

За його словами, подальша реєстрація здійснюватиметься в оперативному режимі між органами Міндоходів та Держреєстром без участі заявника.

«Після отримання всіх необхідних документів державний реєстратор зареєструє підприємця або підприємство, а відомості Єдиного держреєстру будуть передані до Міндоходів, – зазначив заступник керівника інспекції, – де протягом одного дня фахівці відомства візьмуть  на облік платника  і повідомлять про це державному реєстратору. Після чого держреєстратор видасть підприємству або підприємцю виписку з підтвердженням факту держреєстрації і відомостями про взяття на облік».

Таким чином, принцип «єдиного вікна» при реєстрації бізнесу зменшує документообіг, спрощує процедуру відкриття власної справи, економить час та гроші підприємців.

Сьогодні на обліку в Рубіжанські  ОДПІ  перебуває більше 5 тис. платників, понад 4 тис. з яких – приватні підприємці.

 

6. За 4 місяці  2013 року платники податків Рубіжанської ОДПІ  поповнили бюджет майже на 105 мільйонів 790 тис. грн.

 Державний бюджет отримав 59046,3 тисяч гривень. До місцевого бюджету надійшло 46743,4 тисяч  гривень.

"Сьогодні податківці Рубіжанської ОДПІ свої зусилля спрямовують на сучасні методи роботи, які базуються на основі надання кваліфікованих послуг платникам податків за допомогою створення високоякісного сервісного обслуговування, та рівня партнерських відносин, де спрацьовує головний принцип "служба - для платників" з тим, щоб суб’єкти бізнесу мали необхідні умови для визначення та виконання своїх податкових зобов’язань", - зазначив начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко .


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 12
візитів сьогодні: 953
візитів всього: 586347