Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Актуальна інформація від податкової
24 квітня 2013 року 08:20

 

У січні-березні поточного року до держскарбниці

платники перерахували 33,3   млн. грн.

«Сьогодні вже не можливо уявити конструктивну співпрацю податкової та представників бізнесу  без  роботи Центрів обслуговування платників податків», – про це  на брифінгу  представникам ЗМІ  наголосив начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко.

Він зазначив, що найчастіше до сервісного Центру платники звертаються за допомогою в складанні та поданні податкової звітності, видачі картки платника податків, отриманні  дозвільних документів.

«Для платників зроблено все, щоб вони у Центрі  почували себе  добре, – наголосив Володимир Прокопенко.  – Цього правила податківці дотримуватимуться й надалі, створюючи всі передумови для добровільної сплати податків».

Так, у січні-березні поточного року до держскарбниці платники перерахували 33,3 млн. грн., що на 19,7 млн. грн., або у 2,4 більше минулорічних надходжень за аналогічний період.

Начальник  інспекції зазначив, що це –  показник порядності платників податків, та відповідь  їх на податкові перетворення.

 

«Спрощенцям» про звітність

На зустрічі з платниками спрощеної системи заступник начальника Рубіжанської ОДПІ Юрій Мельник, наголосив : «Податкова декларація платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця ІІ групи за перший квартал 2013 року не подається». 

Законом України, від 20.11.2012, № 5503-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів"  передбачено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої групи є календарний рік. 

 Тобто, згідно пункту 294.1 статті 294  Податкового кодексу України податкова декларація платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця ІІ групи за перший квартал 2013 року не подається.  

 Фізична особа-підприємець – платник єдиного податку другої групи повинна подати податкову декларацію платника єдиного податку за 2013 рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

 Податківець нагадув, що  відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України єдиний податок платники ІІ групи сплачують, шляхом здійснення авансового внеску, не пізніше 20 числа поточного місяця.

 

1 травня 2013 року закінчується кампанія декларування доходів, отриманих у 2012 році.

На нараді, яка нещодавно відбулася в Рубіжанський ОДПІ для представників малого бізнесу та, громадськості, представників місцевих ЗМІ за участю заступника начальника Рубіжанської ОДПІ Юрія Мельника. Одним з питань наради було питання "Декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року". Юрій Мельник зазначив: «У 2013 році, відповідно до норм податкового кодексу, обов’язково задекларувати доходи та самостійно сплатити податки повинні громадяни,  якщо протягом 2012 року вони отримували доходи від: осіб, які не є податковими агентами; двох або більше податкових агентів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами і, при цьому, загальна сума таких доходів перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році - 128 тисяч 760 гривень).

Подати декларацію про доходи необхідно в державну податкову інспекцію за місцем проживання до 30 квітня 2013 року.

З впровадженням електронного сервісу ДПС України «Заповнення декларації про майновий стан і доходи» громадяни мають змогу заповнити податкову декларацію в електронному вигляді (за наявності електронного ключа цифрового підпису та відповідного програмного забезпечення) на офіційному веб-порталі державної податкової служби України (www.sts.gov.ua).

Податківець  запросив  платників, яким необхідно подати декларацію про доходи, отримані у 2012 році, зробити це у найближчий час, не відкладаючи декларування на останній день. Нагадав, що Рубіжанська ОДПІ  під час кампанії декларування працює у будні дні з 9:00 ранку до 20:00 вечора, у суботу з 9:00 ранку до 16:00 вечора.

 

Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Заступник начальника Рубіжанська ОДПІ,начальник Кремінського відділення Володимир Позняк на черговому семінарі нагадав , що власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, до 1 липня 2013 року отримають повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити.

Сплатити нарахований податок потрібно буде протягом двох місяців з моменту отримання такого повідомлення. Для цього громадяни мають змогу скористатися послугами банківських установ або поштових відділень, мешканці сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад.

Звертаємо увагу, що власники кількох об’єктів нерухомості можуть звернутися до податкової інспекції для визначення житла, за який буде сплачуватися податок. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того об’єкту, в якому зареєстрований платник податку.

Крім того, якщо платник не згоден із нарахованими у повідомленні сумами, він повинен також звернутися до податкової для звірки даних, але не пізніше, ніж за два місяці після отримання повідомлення.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу, квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м.кв. та 250 м.кв. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. Однак така пільга застосовується тільки до одного з об’єктів житлової нерухомості.

У разі необхідності малозабезпечені громадяни можуть сплачувати податок частинами. Для нарахування розстрочки їм потрібно звернутися до податкових органів.

Податок на нерухомість сплачується авансовим внеском на весь рік. Однак платники, які протягом року, продали своє майно, мають право на повернення зайвих сплачених коштів. Їм потрібно подати відповідну заяву, в якій вказати спосіб перерахування коштів: поточний банківський рахунок, на погашення грошового зобов’язання за іншими платежами або повернення готівкою за чеком. Протягом п’яти робочих днів податковий орган готує відповідний висновок про повернення коштів та направляє його до Держказначейства, який і здійснює перерахування коштів.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 9
візитів сьогодні: 8314
візитів всього: 602713