Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанська ОДПІ інформує
12 квітня 2013 року 15:37

 

Волонтери на допомозі у податківців

Незабаром закінчіться деклараційна компанія, до  1 травня  залишилося обмаль часу. Тому до агітаційної та роз’яснювальної роботи, яку проводять серед жителів міста Рубіжне та Кремінського  району  податківці Рубіжанської ОДПІ  у період кампанії декларування доходів громадян, активно долучаються громадські консультанти-волонтери.

Уже не перший рік очолюють волонтерський рух пенсіонери – колишні робітники податкової інспекції, до   складу мобільних груп залучаються  також учні податкових класів та студенти навчальних закладів, які добре знаються на всіх нюансах  декларування. Добровільні помічники податкової інформують  громадян про важливість своєчасного подання декларацій, надають  практичну допомогу у  заповненні декларації про майновий стан і доходи у Центрі обслуговування платників податків, працюють у консультаційних пунктах, допомагаючи громадянам заповнювати декларації. Такі заходи полегшують працю податківців та служать для зручності громадян.

 

Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія

Днями в Рубіжанський ОДПІ  відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань обчислення та адміністрування податків, сервісів податкової служби.На питання громадян відповідав начальник Рубіжанської ОДПІ  Володимир Прокопенко  Пропонуємо вашій увазі деякі запитання, що надійшли від платників податків, та відповіді на них.

 

До якої дати суб’єкт господарювання повинен сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної власності у разі припинення (розірвання) договору оренди?

У разі припинення або розірвання договору оренди земельної ділянки державної власності орендар повинен сплатити орендну плату за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році, тобто до дати повернення земельної ділянки орендодавцю (відповідному органу виконавчої влади чи відповідній сільській, селищній, міській раді), що підтверджується актом приймання-передачі земельної ділянки.

 

За якою формою потрібно повідомити податкову інспекцію про відсутність у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?

Суб’єкти господарювання, які не мають об’єктів обчислення екологічним податком і не планують їх мати у звітному році не повинні подавати до відповідних органів ДПС заявку про відсутність у них у звітному році таких об’єктів.

Суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинні повідомити про це орган державної податкової служби та скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

 Як проводиться врегулювання розбіжностей, які виникли при проведенні документальних невиїзних перевірок, пов’язаних з відпрацюванням встановлених автоматизованою системою співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів?

Органи державної податкової служби за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у такому реєстрі розбіжностей з даними контрагентів. При цьому платник податку протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов’язання без застосування штрафних санкцій.

Окрім того, якщо за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, то органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації, необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.

При цьому, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, то зазначене є підставою для проведення документальної позапланової перевірки органом ДПС.

 

 

Переобладнання РРО – на порядку денному

Нещодавно заступник начальника Рубіжанської ОДПІ  Володимир Позняк провів зустріч за "круглим столом" з керівниками підприємств торгівлі Кремінського  району. На засіданні обговорювались законодавчі зміни, що стосуються користувачів реєстраторів розрахункових операцій щодо створення контрольної стрічки в електронному вигляді.

Як зазначив Володимир Володимирович, завдяки цим нововведенням для суб’єктів господарювання створюються більш комфортні умови – цифрова касова стрічка робить процес звітування для власників реєстраторів розрахункових операцій максимально зручним, адже завдяки безконтактному спілкуванню з податківцями підприємці не витрачатимуть свій час на відвідування податкової інспекції. Також це дозволяє заощадити на купівлі паперової контрольної стрічки та позбавляє необхідності суб’єктів господарювання зберігати упродовж 3-х років копії чеків. Крім того, сприятиме зменшенню кількості перевірок таких платників.

У свою чергу керівники підприємств цікавились практичними питаннями щодо переобладнання РРО та підключення Інтернету в окремих населених пунктах.

 

Якісні послуги для платників

 

Щодня до сервісного Центру, який функціонує при Рубіжанський ОДПІ , звертається в середньому 20-30 осіб для здачі звітності, отримання довідки або ж за консультаційними послугами щодо оподаткування доходів громадян, сплати ПДВ та податку на прибуток підприємств.

Про це під час бліц-навчання суб’єктів господарювання міста Рубіжного  та Кремінського  району проінформувала завідувач сектору  взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю  Рубіжанської ОДПІ  Ірина Гречанікова .

«Наразі податкова служба активно трансформується з фіскального органу на сучасну сервісну службу, – наголосила головний державний податковий інспектор, – цей важливий процес повинен докорінно змінити, як психологію платників, так і посилити відповідальність самих податківців.

Працівники Рубіжанської  ОДПІ й надалі покращуватимуть якість обслуговування платників податків, аби зменшити бюрократичні зволікання і заощадити час наших відвідувачів».

Податківець зазначила, що з початком компанії декларування доходів фізичних осіб за 2012 рік в Центрі обслуговування платників податків щоденно надаються консультації та допомога в заповненні декларацій працівниками  ОДПІ. Адже за консультаціями часто звертаються громадяни, які не ведуть постійної підприємницької діяльності, вони отримали майно у спадщину, чи – певний дохід від операцій з продажу об’єктів нерухомого та рухомого майна.

 До Центру також звертаються представники місцевого бізнесу за посиленими сертифікатами електронного ключа, який, до речі, можна отримати швидко та безкоштовно, заповнивши відповідну реєстраційну картку.

Саме для якісної співпраці податківців з місцевим бізнесом та громадськості запроваджуються сучасні податкові сервіси.

 

В обласному Рейтингу сумлінних платники податків перемогло 3 підприємства м. Рубіжне

Вже не один рік  підприємства Луганської області приймають участь у Всеукраїнському рейтингу "Сумлінні платники податків-2012". За ці роки Рейтинг став не тільки популярним, а й довів необхідність свого існування.

В цьому році на участь у Рейтингу подали заявки 10 юридичних осіб Рубіжанської ОДПІ.  Адже, отримавши звання сумлінного платника податків, підприємство, крім популяризації на власному прикладі чесного і прозорого ведення бізнесу, також отримує суспільне визнання, вдячність державі за належне виконання своїх податкових зобо’язань, а також публічно закріплює свій  статут надійного бізнес-партнера.    

Серед переможців Першого туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків-2012» стали:

 1.Товариство з обмеженою відповідальністю "Рубіжанський трубний завод"

 2. Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробнича фірма "Мікрохім"

 3. Дочірнє підприємство "Рубіжанський ринок" Луганської обласної спілки споживчих товариств

Вітаємо переможців конкурсу, адже вони є прикладом для інших підприємств. Міжнародний досвід засвідчує, відзначення сумлінних платників податків є одним із видів морального стимулювання суб’єктів підприємництва до добровільної і своєчасної сплати податків. Як правило, на таких підприємствах успішно проводиться інвестиційна політика, спрямована на технічне переозброєння і реконструкцію виробництва.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 11
переглядів: 7
візитів сьогодні: 1899
візитів всього: 585109