Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанська ОДПІ інформує
10 квітня 2013 року 15:04

 

Забезпечення й охорона конституційних прав і свобод людини та громадян-
пріоритетний напрям діяльності податкової служби

 Про це наголосив  начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко  на брифінгу з представниками масової інформації, який нещодавно відбувся в Рубіжанській ОДПІ.

"Реалізація конституційних прав, свобод людини і громадянина посідає чи не найперше місце у системі розвитку демократичної соціально-правової держави" - підкреслив податківець. Конституцією України та Законом України "Про звернення громадян" гарантовано право громадян на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, яке забезпечує можливість відстоювати, а у разі порушення – відновлювати права та законні інтереси. 

В органи державної податкової служби громадяни мають звертатися по своєму місцю проживання з питань, що стосуються оподаткування, недоліків в роботі податкових органів та з інших питань. Так  з початку  2013 року до Рубіжанської ОДПІ  надійшло 4 письмових звернень від громадян, що на 1 письмове звернення менше, ніж за відповідний період минулого 2012 року (у аналогічному періоді 2012року до ОДПІ надійшло 5 звернень ), з них: 4 заяви, скарг та пропозицій не надходило. 3 звернення надійшло безпосередньо від громадян,1 отримано через Креміньську райадміністрацію .

Згідно затвердженого графіка в окремому приміщенні проводиться особистий прийом посадовими особами Рубіжанської об'єднаної ДПІ Луганської області ДПС громадян, які записалися заздалегідь. Крім того, згідно з розпорядженням, проводиться виїзний особистий прийом громадян.

Про графіки особистого прийому Рубіжанської ОДПІ та в’їздні прийоми фахівці податкової інспекції повідомляють громадян через місцеві засоби масової інформації, на семінарах, лекціях, а також відповідна інформація розміщена на стендах Рубіжанської ОДПІ та дошках оголошень.

З початку 2013 року на особистий прийом звернувся 2 громадянина( підприємці). Письмових запитів на особистому прийомі не було.  В порівняні з показниками відповідного періоду минулого року кількість громадян які особисто звернулися до посадових осіб податкової інспекції скоротилась на 1.

Рубіжанською об’єднаною ДПІ постійно проводяться заходи, які забезпечують зворотний зв'язок податкових органів з громадськістю та упереджують надходження безпідставних заяв. На семінарах з платниками податків, засіданнях "круглого столу", під час зустрічей з трудовими колективами та сеансів «гарячих» телефонних ліній розглядається питання, щодо порядку розгляду звернень громадян.

Так в січні-березні 2013 року фахівцями Рубіжанської ОДПІ було проведено 8 семінарів - практикумів в яких прийняло участь 209 платника податків міста Рубіжне та Кремінна та 2 семінари для робітників, 4-засідання "круглих столів" для представників малого бізнесу, проведено 4 сеанси "гарячих" телефонних ліній з питань звернень громадян. Під час яких дзвінків від громадян не надходило. В радіомережі відбулося 6 передачі.

 

Роз’яснення про податок на нерухоме майно під час сеансу телефонного зв‘язку   «гаряча лінія»

Тема чергової "гарячої лінії" "Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" зацікавила немало громадян. На запитання платників  податків під час сеансу телефонного зв‘язку "гаряча лінія"  відповідав заступник начальника Рубіжанської ОДПІ Юрій Мельник.

Чи всі громадяни будуть сплачувати податок на нерухомість?

Хочу відразу заспокоїти громадян, які мають у власності одну квартиру житловою площею менше ніж 120 кв. м. чи будинок  площею менше ніж 240 кв. м. сплачувати даний податок не потрібно. Іншими словами, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує, ці показники.

Платниками є фізичні, юридичні особи та нерезиденти, які мають у власності житлову нерухомість. Нерухомість оподатковується відповідно до ставок податку, встановлених сільською, селищною або міською радою.  Для квартир, житлова площа, яких складає 240 і менше квадратних метрів, та житлових будинків із площею не більше 500 квадратних метрів ставка податку не перевищуватиме 1% від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року (станом на 01.01.2013 р. – 1147 грн). Якщо ж житлова площа перевищує згадані показники, ставка податку - 2,7% від розміру вказаної мінімальної зарплати.

 

         Податкова націлена на покращення процесу адміністрування податків і подальшу детінізацію економіки.

Про це нещодавно повідомив заступник  начальника Рубіжанської  ОДПІ Юрій Мельник  під час зустрічі з представниками бізнесу.

Головним, про що говорили на заході, була кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році та особливості подання звітності в електронному вигляді.

Також, як сказав Юрій Мельник , одне із основних завдань для податкової – зробити простішим процес сплати податків та забезпечити представникам бізнесу і громадянам сучасний рівень комунікації з відомством.

Наприкінці зустрічі він нагадав присутнім, що вони мають можливість подати щорічну декларацію про власні доходи в електронному вигляді. Декларування доходів громадян  - основна тема зустрічі

 

 Підсумки за 1 квартал підведені

 Нещодавно начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко на брифінгу з представниками місцевих засобів інформації. Він інформував представників мас - медіа  про надходження  в Державну скарбницю. Податківець підкреслив, що таким результатам роботи сприяло налагодження партнерських відносин між платниками податків та податковою службою, в тому числі позитивні зміни податкового законодавства.

Протягом січня-березня 2013 року до зведеного бюджету надійшло  79,4   млн. грн. платежів, у тому числі до Державного  бюджету  45,0  мдн. грн., до місцевих  - 34,4 млн. грн платежів  та  податків,  які  контролюються Рубіжанською ОДПІ.

Порівняно  з  І кварталом  минулого  року  надходження  зросли на  27,4 млн. грн., у  тому числі  до Державного бюджету  на  22,.5   млн. грн.,  до місцевих  бюджетів на 4,9млн. гривень.

До  загального  фонду  державного бюджету зібрано   44,8  млн. грн. податкових платежів, що на  22,5   млн. грн,  або в 2 рази більше, ніж за відповідний період  2012 року.

Платникам податків відшкодовано на розрахункові  рахунки   11,9 млн. грн.(  за  січень -  березень  2012 року  відшкодовано  1,3  млн. грн.).

Порівняно з минулим роком відшкодування податку збільшено   10,6 млн. гривень.  

 

Відтепер інвестори можуть убезпечити себе від ризикових операцій

 Про це йшлося на "круглому столі", який був проведений нещодавно в Рубіжанський ОДПІ. В засіданні круглого столу взяли участь начальник Рубіжанської ОДПІ, провідні фахівці інспекції та підприємства з іноземними інвестиціями. Про новий сервіс Міністерства доходів і зборів учасникам заходу розповів начальник Рубіжанської ОДПІ Володимир Прокопенко.

Він зауважив, що новий сервіс допоможе підприємствам з іноземними інвестиціями уникнути ризикових ситуацій через невірне тлумачення податкового законодавства. Інвестори не тільки отримають компетентний висновок щодо запланованої господарської операції, але й зможуть перевірити добросовісність своїх контрагентів.

Щоб отримати правову оцінку свого інвестпроекту підприємству потрібно надіслати звернення до Міндоходів або Окружної державної податкової служби – Центрального офісу з обслуговування платників податків. Звернення можна надсилати як в паперовому, так і в електронному вигляді, в якому вказати назву підприємства, його місцезнаходження, копії документів, що підтверджують статус підприємства з іноземними інвестиціями, та викласти обставини про господарську операцію, яка вже проводиться або запланована. Крім того, слід вказати і реквізити контрагентів, про яких підприємство бажає отримати інформацію.

Протягом 30 календарних днів фахівці Міндоходів аналізуватимуть звернення та нададуть мотивований висновок щодо відповідності господарської операції податковому законодавству. Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому всі виявлені помилки підприємці матимуть змогу виправити самостійно до офіційного оформлення операції.

Скористатися сервісом має змогу будь-яке підприємство з іноземними інвестиціями. Наприкінці заходу податківець наголосив: "Новий сервіс допоможе інвесторам уникнути порушень податкового законодавства та, відповідно, зайвих фінансових витрат на сплату штрафних санкцій та пені".

 

                                    Семінар –практикум для платників ПДВ

Нещодавно фахівцями Рубіжанської ОДПІ був проведений семінар –практиком для платників податку на додану вартість .

Завідувач сектору взаємодії із засобами масової інформації Ірина Гречанікова розповіла платникам податків про прийняття Наказу Мінфіну України від 17.02.2012 № 1340, яким  затверджено форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення, набрав чинності з 01.03.2013р. Отже, платники ПДВ із зазначеної дати повинні вести Реєстр за новою формою.

Відповідно до п. 201.15 ст.201 Податкового кодексу щомісяця в терміни, передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), платники ПДВ повинні подавати до органу ДПС копії записів у реєстрах за такий період в електронному вигляді.

Нова форма реєстру порівняно з діючою суттєво не змінилась, а тому і порядок його заповнення містить лише нові положення, пов’язані зі змінами в законодавстві та деталізацією існуючих норм.

З вищезазначеним наказом можна ознайомитися на сайті державної податкової служби України (http://sts.gov.ua). 

Далі податківець нагадала, що податкова декларація з ПДВ за березень 2013 року також подається за новою формою.

 

               Чергова зустріч з представниками бізнесу

У Кремінському відділенні Рубіжанської ОДПІ пройшла зустріч з представниками бізнесу, яку провів заступник  начальника Рубіжанської ОДПІ Володимир Позняк. 

На зустрічі розглядались питання стосовно використання касових апаратів з контрольною стрічкою в електронній формі, спрощеної системи оподаткування та особливостей подання звітності.

Також, суб’єктів підприємницької діяльності проінформовано про те, як проходить кампанія декларування доходів, отриманих у 2012 році. При цьому було наголошено, що бланки декларацій про майновий стан та доходи платники податків отримують у податковій безкоштовно.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 5
переглядів: 11
візитів сьогодні: 3191
візитів всього: 598845