Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ВИБОРИ-2019: ЯК ГОЛОСУВАТИ НЕ ЗА МІСЦЕМ ПРОПИСКИ
12 квітня 2019 року 13:28

 

Чергові вибори Президента Україні  повторне голосування відбудеться 21 квітня 2019 року. Відповідно до чинного законодавства України, право голосу на виборах президента мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Не мають права голосу громадяни, визнані судом недієздатними.

Для участі в голосуванні переселенці та бажаючі голосувати не за місцем прописки мають подати заяву до органів Держреєстру виборців.

Для участі у голосуванні на виборах-2019 жителі окремих районів Донецької та Луганської областей (непідконтрольних українській владі) повинні звернутися із заявою до відділення органів Держреєстру виборців, які перебувають на підконтрольній українській владі території, та вказати адресу виборчої дільниці, де людина бажає проголосувати. Відповідну заяву необхідно подати не пізніше, ніж за 5 днів (тобто до 15 квітня 2019 року включно) до дати проведення виборів.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, мають право не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Взяти участь у голосуванні не за місцем прописки можуть не лише переселенці, а й будь-яка особа, яка з об'єктивних причин не може з'явитися до дільниці за місцем реєстрації (прописки).

Для цього необхідно подати до Держреєстру виборців заяву, у якій зазначаються:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • дата, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності такої інформації);
  • виборча адреса;
  • мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування;
  • адреса, де особа перебуватиме в день виборів;
  • номер виборчої дільниці, яку особа просить визначити місцем голосування, із зазначенням виборчого округу та його номеру (за наявності).

Окрім зазначених вище документів, до заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідка з місця роботи або навчання, тощо).

У разі, якщо до заяви надаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення реєстру для перевірки вірності цих копій.

При поданні заяви необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення військовослужбовця, військовий квиток).

          Заява виборця розглядається органом Держреєстру невідкладно, але                не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму, та не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування.

          Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів, керівник ведення органу Реєстру видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця.

Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення, яке діє одноразово.

У м. Рубіжне виборці можуть звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців Рубіжанської міської ради за адресою:

Графік роботи відділу:

Понеділок – п’ятниця                                 8.00 - 17.12

Субота (13.04, 20.04) – неділя (14.04)      9.00 – 16.00

Неділя 21.04.                                               8.00 – 20.00

пл. Володимирська, 2 (каб. 110), тел.: (6453) 6-20-82; 6-20-71

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 45
візитів сьогодні: 1256
візитів всього: 599657