Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
РУБІЖАНСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
14 березня 2019 року 14:46

Пенсії з 01 березня 2019 року

З метою приведення пенсійних виплат у відповідність до актуальних економічних змін, з 01.03.2019 проведено автоматичну індексацію пенсійних виплат відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Вказаною вище нормою Закону передбачено проведення щорічних перерахунків раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який враховується для обчислення пенсій, а саме: зазначений показник щороку буде збільшуватися на коефіцієнт, що відповідатиме 50 % показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 % показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення.

У 2019-2020 рр. показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні збільшуватиметься на коефіцієнт, що відповідатиме 50 % показника зростання споживчих цін і 50% показника зростання середньої заробітної плати за попередній рік.

Порядок проведення перерахунку пенсій у 2019 році затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124, якою застосовано коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу), з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсій в розмірі 1,17.

При попередньому перерахунку пенсій у 2017 році застосовано показник середньої   зарплати  в  Україні  у  розмірі  3764,40 грн.  Отже,  з 01.03.2019 цей

 

показник застосовано при перерахунку пенсій у такому розмірі: 3764,40 грн. х 1,17= 4404,35 грн.

Формула обчислення основного розміру пенсії є незмінною і враховує тривалість стажу особи (вартість величини оцінки одного року страхового стажу складає 1% , коефіцієнт стажу у кожного індивідуальний і залежить від кількості відпрацьованих років), величину заробітної плати, яку вона отримувала (коефіцієнт заробітної плати особи у кожного індивідуальний і залежить виключно від отримуваної особою протягом трудової діяльності заробітної плати), а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Якщо перші два показники є індивідуальними у кожного громадянина, то третій – однаковий для всіх, кому пенсія призначається в певному році. Саме цей показник і буде щороку переглядатися, а отже і збільшуватиметься основний розмір пенсійної виплати.

Право на індексацію пенсій з 01.03.2019 мають:

1) одержувачі пенсій за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія яким призначена із застосуванням середньої заробітної плати 3764,40 грн. Це пенсії, призначені до 01.01.2018 (у 2018 році для обчислення пенсії застосовувалася середня заробітна плата 5377,90 грн.);

2) одержувачі пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія яким призначена із застосуванням середньої заробітної плати 3764,40 грн. Це пенсії, призначені до 01.01.2018 військовослужбовцям строкової служби (при призначенні пенсій військовослужбовцям офіцерського складу та контрактникам розмір їхньої пенсії визначається від грошового забезпечення і не залежить від розміру середньої заробітної плати);

3) одержувачі пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсія яким призначена із застосуванням середньої заробітної плати 928,81 грн. Це пенсії, призначені до 0101.2019 із заробітку за роботу в зоні відчуження (пенсії чорнобильців, визначені в мінімальному розмірі, не перераховуються). Збільшена середня заробітна плата 1086,71 грн. множиться на коефіцієнт заробітної плати особи (цей коефіцієнт у кожного індивідуальний і залежить виключно від отримуваної особою заробітної плати за роботу в зоні відчуження та на відсоток втрати працездатності (цей відсоток визначається органами медико-соціальної експертизи і зазначається в довідці МСЕК).

Не проводиться індексація пенсій:

  • призначених у 2018-2019 роках (при їх обчисленні вже застосовано більш високу середню зарплату);
  • військовим пенсіонерам, адже їх пенсії перераховані з 01.01.2019 за формулою, яка передбачає більш високу зарплату, ніж у інших пенсіонерів;

 

  • призначених відповідно до спеціальних законів (пенсії колишніх державних службовців, науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування тощо); у випадку коли розмір пенсії, обчислений відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, є більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до спеціальних законів проведено автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за матеріалами пенсійних справ.

Окрім того, пенсія не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів - 14 970 гривень. Тому якщо після індексації пенсія виявиться вище цього рівня, то ніякого зростання не буде.

Перерахунок пенсій проведено для 37,7 тис. пенсіонерів Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, підвищення розміру відбулося у 35 тис. пенсіонерів.

У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Таку доплату встановлено для майже 6 тис. пенсіонерів.

Крім цього, додатково проіндексовано пенсійні виплати для осіб, які мають великий трудовий стаж, однак через низьку заробітну плату одержують мінімальну пенсію. Розмір одноразової доплати складає 2410,17 грн. (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, станом на 01.01.2019 (1497 грн.) помножений на коефіцієнт 1,61).

Виплату одноразової доплати до пенсії буде проведено рівними частинами у березні та квітні 2019 року по 1205,09 грн. згідно із встановленими датами виплати пенсій разом з пенсією, а не за окремою відомістю.

Право на встановлення одноразової доплати до пенсії мають ті пенсіонери, для яких виконується одночасно 4 умови:

1) особа одержує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

2) пенсія призначена до 01.01.2019;

3) розмір пенсії після проведення індексації менший за 1669,20 грн.;

4) наявність страхового стажу у жінок – 30 років, чоловіків – 35 років (для осіб, яким пенсії призначені до 01.10.2011 – 20 і 25 років відповідно).

Одноразову доплату до пенсії встановлено для більш ніж 6 тис. осіб.

Перерахунок пенсійних виплат здійснено автоматично за матеріалами пенсійних справ і не потребує додаткових звернень громадян до органів Пенсійного фонду України.

Одночасно з пенсійними виплатами з 4 березня розпочнуться виплати субсидій пенсіонерам через пошту і банківські установи, в яких пенсіонери отримують пенсії згідно із встановленими датами виплати пенсій.»


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 159
візитів сьогодні: 1148
візитів всього: 585663