Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Про проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг в КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Рубіжанської міської ради»
7 березня 2019 року 09:27

На виконання листа Департаменту соціального захисту населення  Луганської ОДА від 17.12.2018 року  № 2/7350-31 КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Рубіжанської міської ради»  повідомляє, що відповідно до наказу Міністерства соціальної політики від 27.12.2013 року № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг», протягом лютого місяця поточного року проведено моніторинг та внутрішню оцінку якості надання наступних соціальних послуг в 2018 році:  «допомога вдома»;  «соціальна  адаптація»;  «соціально-фізична реабілітація».

Об’єктами внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг є: відділення соціальної допомоги вдома; відділення денного перебування (в частині надання послуги соціальної адаптації); відділення соціально-фізичної реабілітації громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Підставою для проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг є  здійснення планового контролю.

Ціль проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг є:

- оптимізація діяльності відділень;

- підвищення рівня професійної компетенції персоналу відділень;

  - дотримання встановленого та підвищення рівня якості соціальних  послуг.

Мета моніторингу та внутрішньої оцінки - визначення відповідності надання вище вказаних послуг працівниками КУ «Територіальний центр» державним стандартам та удосконалення роботи з надання соціальних послуг. Цим наказом також затверджено графік  проведення моніторингу та внутрішньої оцінки надання соціальних послуг та надано завдання відповідній комісії узагальнену інформацію надати для подальшого аналізу та планування роботи установи.

Для проведення оцінки якості соціальних послуг застосовувалися такі показники якості цих послуг: адресність та індивідуальний підхід; результативність; своєчасність; доступність та відкритість; зручність для громадян; повага до отримувачів соціальної послуги; професійність працівників територіального центру.

Під час проведення моніторингу застосовувалися такі методи оцінки: анкетування отримувачів соціальних послуг; спостереження за процесом надання соціальної послуги; самооцінка персоналу, що надає соціальну послугу; вивчення відповідної документації.

При проведенні моніторингу враховувались результати, отримані під час здійснення оцінки якості соціальних послуг та шляхом  спеціально проведеного опитування через анкети. Загалом в опитування приймало участь 764 особи (допомога вдома – 369 осіб; соціальна  адаптація – 292 особи; соціально-фізична реабілітація – 103 особи), що обслуговуються в КУ «Територіальний центр».

Згідно проведеного опитування, 95% опитаних підопічних задоволені  рівнем надання соціальних послуг: догляд вдома, соціальна адаптація, соціально-фізична реабілітація, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у стані отримувачів соціальних послуг у процесі надання порівняно з періодом, коли соціальні послуги не наддавались. Скарг  стосовно надання соціальних послуг  від підопічних  не було.

Згідно проведених опитувань 99,9% отримувачів соціальних послуг повністю задоволені роботою працівників КУ «Територіальний центр» , які  ввічливо та коректно ставляться до громадян під час здійснення своїх посадових обов’язків, зберігають в таємниці конфіденційну інформацію, отриману в процесі виконання службових обов’язків.  Випадків розголошення конфіденційної інформації не виявлено.

Перевірено роботу 34 соціальних робітників. 94% соціальних робітників мають середньо-спеціальною освітою , що свідчить про певний суспільний та професіональний досвід, а наявність робітників із вищою освітою  (4 особи) - є потенційним резервом  для майбутніх вакансій соціальних працівників. Третина персоналу соціальних робітників (39%) має поважний стаж роботи в установі – більше 10 років. Працівників, залучених до надання соціальних послуг, заохочено премією згідно до Положення про порядок і умови преміювання працівників КУ «Територіального центру».

Послуги в КУ «Територіальний центр»  надаються відповідно до державних стандартів. З кожним підопічним  на підставі карти даних індивідуальних потреб та медичного висновку укладено відповідний договір про соціальне обслуговування. Виконуються усі передбачені договорами послуги.

На обліку у відділеннях перебувають виключно особи, що підпадають під дію п. 13 «Переліку соціальних послуг, умов і порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. № 1417. На всіх одержувачів соціальних послуг сформовані особові справи, які ведуться відповідно до п. 26 вище вказаного переліку.

КУ «Територіальний центр»   має  зручне транспортне сполучення.  Будівля обладнана пандусом (але існує потреба облаштування пандусом входу  до приміщення Клуба ветеранів) та кнопкою виклику, що  забезпечує безперешкодний доступ отримувачів соціальної послуги до суб’єкта, що надає соціальну послугу. Обладнані спеціальні місця для паркування велосипедів на території КУ «Територіальний центр».

Вздовж коридорів оформлені стенди з інформацією про порядок надання, умови та зміст соціальних послуг.

В установі є необхідні первинні засоби пожежегасіння згідно норм належності, які розміщені на спеціально обладнаному щиту, облаштовано куточок по дотриманню правил пожежної безпеки.

Штатний розпис сформовано відповідно до законодавства з урахуванням спеціалізації. Посадові інструкції затверджено згідно чинного законодавства. Атестації соціальних працівників проводяться згідно графіку.

За результатами соціальні послуги за висновками комісії одержали узагальнений статус роботи «добре».


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 8
переглядів: 47
візитів сьогодні: 16633
візитів всього: 606926