Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ПРЕС-РЕЛІЗ прес-служби Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області
18 лютого 2019 року 10:20

 

Платники Луганщини перерахували до бюджету майже 196 млн грн ЄСВ

 

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що у січні 2019 року підприємства і підприємці Луганщини сплатили до бюджету 195,8 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо, єдиний внесок автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в держказначействі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Головне управління ДФС у Луганській області

 

Аграрії-спрощенці до 20 лютого мають підтвердити свій статус

 

У Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили. Для набуття статусу платника єдиного податку четвертої групи необхідно надати документи до 20 лютого поточного (наступного) року, перелік яких визначено у підпункті 298.8.1 Податкового кодексу України.

Такими документами визначено:

загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ);

звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки;

розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772);

відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

Нагадаємо: відповідно до підпункту 4 пункту 291.4 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи - сільськогосподарські товаровиробники, належать юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Сільськогосподарський товаровиробник – це, зокрема, юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

 

Головне управління ДФС у Луганській області

 

На обліку у фіскальних органах Луганщини перебувають 110,9 тис. платників

 

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що станом на 01.02.2019 на обліку у фіскальних органах Луганщини перебувають 40,3 тис. юридичних осіб та 70,6 тис. самозайнятих осіб.

У січні поточного року взято на облік 243 платника податків, зокрема 36 юридичних осіб та 207 фізичних осіб-підприємців.

У відомстві зазначили, що із загальної кількості платників податків станом на 5.02.2019 року, зареєстровано платниками податку на додану вартість 2,2 тис. юридичних осіб та 239 фізичних осіб - підприємців.

Станом на 01.02.2019 в Реєстрі страхувальників обліковується 142,3 тис. платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Кількість фізичних осіб, які зареєстровані в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (Луганська область), складає майже 2,3 млн. З них протягом січня 2019 року зареєстровано 933 фізичні особи, у тому числі 18 іноземних громадян.

Головне управління ДФС у Луганській області

 

Місцеві громади Луганщини отримали від спрощенців 46,1 млн грн єдиного податку

 

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що ця сума надійшла від суб’єктів господарювання протягом січня 2019 року.

У відомстві зазначили, що основна частина надходжень єдиного податку, а це 23,4 млн грн, сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками. Фізичні особи – підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, перерахували 20,4 млн грн.

У порівнянні з показниками за січень 2018-го року надходження єдиного податку збільшились на 5,7 млн грн, або на 14 відсотків.

Юридичні особи – платники єдиного податку ІІІ групи до місцевої скарбниці сплатили 2,3 млн грн.

Нагадаємо, всього за січень 2019 року до місцевих бюджетів Луганщини надійшло 226,2 млн грн.

 

Головне управління ДФС у Луганській області

 

Надаєте викладацькі послуги - задекларуйте доходи

 

У Головному управлінні ДФС у Луганській області звернули увагу. Вчителя та викладачі, які протягом 2018 року надавали репетиторські послуги громадянам, та не були зареєстровані суб’єктами господарювання, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до податкової за місцем своєї реєстрації податкову декларацію за наслідками 2018 року та сплатити податок з таких доходів. 

До репетиторських послуг відносяться: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо. 

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556 до 01 травня 2019 року.

Доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. 

У Центрах обслуговування платників за місцем проживання можна отримати безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларацій.

 

Головне управління ДФС у Луганській області

 

За відшкодовані державі збитки керівника підприємства звільнено від кримінальної відповідальності

 

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Луганській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури забезпечили відшкодування державі майже 1 млн грн збитків, завданих одним з сільськогосподарських підприємств Луганської області.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів) встановлено, що директор підприємства ухилився від сплати майже 1 млн грн податку на додану вартість. При цьому службовими особами неодноразово здійснювалось списання сільськогосподарської продукції без відповідного відображення у податковій звітності.

Завдяки заходам, вжитим під час слідства, забезпечено відшкодування заподіяних бюджету збитків у повному обсязі.

Зважаючи на викладене, до суду направлено клопотання про звільнення фігуранта від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.

 

Головне управління ДФС у Луганській області

 

 

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 1,4 млн грн від ліцензування алкоголю та тютюну

 

За січень 2019 року казна Луганської області поповнилася на 1 млн 423 тис. гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Луганській області. 

Станом на перше лютого 2019 року на Луганщині здійснюють діяльність 1 тис. 417 суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. З них 1 тис. 283 суб’єкти отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 1 тис. 44 суб’єкти отримали ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

У січні поточного року видано 271 ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

В той же час, у січні призупинено дію 6 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 34 ліцензій, з яких 3 – за порушення законодавства в частини продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв.

 

Головне управління ДФС у Луганській області

 

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 33
візитів сьогодні: 1258
візитів всього: 585661