Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Інформує Рубіжанський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області
7 лютого 2019 року 15:32

«У місті Рубіжному викрито кіберзлочинця»

31 січня 2019 року Рубіжанським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури направлено обвинувальний акт до Рубіжанського міського суду за обвинуваченням жителя м.Рубіжне у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, ч.2 ст.361-1 КК України (створення з метою збуту та збут шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу електро-обчислювальних машин (комп’ютерів).

Досудовим розслідуванням було встановлено, що в середині жовтня 2018 житель м.Рубіжне, який має навички у сфері  програмування та роботи з програмним забезпеченням, створив та збув шкідливий програмний засіб «Стіллер», призначений для несанкціонованого втручання в роботу електро-обчислювальних машин (комп’ютерів), шляхом збирання логінів та паролів від сайтів, які збережені на його комп’ютері.

З метою збуту зазначеного програмного забезпечення, особа розмістила оголошення на одному з Інтернет-форумів, про створення та продаж шкідливого програмного засобу «Стіллер». Всі подальші дії з купівлі-продажу здійснювались через месенджер «Телеграм».

Небезпечність даного програмного забезпечення проявляється в тому, що «Стіллер» здійснював прихований від власника доступ до збережених в браузері логінів та паролів та зберігав їх у текстовий файл, який згодом відправлявся на окремий сервер, що знаходився у розпорядженні обвинуваченого, що надавало можливість доступу до необхідної йому інформації, її подальшого опрацювання, зміни тощо.

Обвинувачений повністю визнав свою вину у вчинених ним кримінальних правопорушеннях.

На теперішній час обвинувальний акт відносно даної особи перебуває на розгляді в суді.

Додатково: санкція ч.2 ст.361-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

 

Викрито та засуджено злочинця, який вчинив особливо тяжкий злочин в м.  Рубіжне

Рубіжанським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури направлено обвинувальний акт до Рубіжанського міського суду стосовно мешканця міста Рубіжне Луганської області, який скоїв закінчений замах на вчинення кримінального правопорушення, спрямованого проти життя та здоров’я особи.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин В., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, ножем умисно наніс потерпілому К. тяжкі тілесні ушкодження, але реалізувати злочинний умисел, спрямований на умисне вбивство, не зміг, оскілки останньому було своєчасно надано кваліфіковану медичну допомогу. Таким чином своїми умисними діями скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.15 ч.1 ст.115 КК України.

За вказане кримінальне правопорушення вироком Рубіжанського міського суду Луганської області громадянина В. засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі.

Довідково: санкція ч.1 ст.115 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 6
переглядів: 176
візитів сьогодні: 16426
візитів всього: 606867