Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
«Пам"ятай про Крути!»
29 січня 2019 року 16:56

29  січня в міському музеї відбувся загальноміський захід «Пам’ятай про Крути!», присвячений вшануванню історичних подій бою під Крутами  29 січня 1918 року.

Захід проходив на фоні музейної експозиції відповідного історичного  періоду, імпровізована «сцена» додатково була оформлена інформативними стендами. Після вступного слова директора музею Старікової О. молодший науковий співробітник Ямполь Т. ознайомила гостей з історичною довідкою про політичну обстановку в Україні, зокрема в Києві наприкінці 1917-початку 1918 рр., а студенти Рубіжанського відділення Відокремленого підрозділу «Регіональний центр професійної освіти  Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» зачитували спогади учасників і очевидців подій бою під Крутами. Ці музейні читання, передача інформації про події з «перших вуст», дозволили відтворити і в подальшому зберегти історичну пам'ять  про  трагічні події напередодні та під час бою Крутами, а також про його наслідки,  посилити інтерес до минулого українського народу, до вивчення джерел. Присутнім також було продемонстровано уривок з фільму «Україна: забута історія. Крути: молода кров» (проект телеканалу «Мега», 2013 р.), а  наша відома співачка Аліна Андрєєва своїм чуттєвим, душевним  виконанням пісень «Солдатику мій!» і «Оберег. Україна моя» прикрасила цей захід. 

Незаперечним залишається факт, що битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати, Вона розповідає прийдешнім поколінням, як молоді люди, всупереч всім трагічним обставинам, маючи в серці любов до своєї землі, маючі відчуття боргу перед народом і своїми товаришами, не зламалися від жаху і розпачу, вистояли перед лицем сильного ворога, зберегли честь і гідність.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 7
переглядів: 104
візитів сьогодні: 16482
візитів всього: 606878