Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
«Гаряча лінія» на допомозі в роз’ясненні податкового законодавства
11 лютого 2013 року 10:06

 

Днями в Рубіжанській ОДПІ відбулася  телефонна «гаряча лінія» на тему: « Податок на нерухоме майно». На питання рубіжан відповідав заступник начальника Рубіжанської ОДПІ Юрій Мельник

Згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2013 року впроваджується податок на нерухоме майно. Жоден з податків на сьогоднішній день не викликав такої уваги, чуток та різноманітних тлумачень. Рубіжанська ОДПІ  пропонує ознайомитись зі стислою інформацією, яка надасть відповіді на більшість запитань, які можуть виникнути у зв’язку з новим податком.

Деякі питання та відповіді під час проведення  сеансу телефонного зв’язку «Гаряча лінія»

Питання:  чи є якись спеціальні умови для сплати податку на нерухомість для юридичних осіб?

Відповідь: Згідно з п.п. 265.4.1 п.265.4 ст.265 Податкового кодексу України   платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується  юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 На сьогодні форма декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розміщена на офіційному сайті ДПС України та затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.12.2012 №1408.

Питання: який порядок сплати податку для фізичних осіб?

Відповідь:  Порядок сплати податку для фізичних осіб наступний:

— органи Державної податкової служби України не пізніше 1 липня 2013 року мають надіслати громадянину податкове повідомлення-рішення щодо суми податку, який необхідно сплатити;

— фізична особа має сплатити податок протягом 60 днів із моменту отримання

 

 

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

Рубіжанської ОДПІ Луганської області ДПС


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 11
візитів сьогодні: 1636
візитів всього: 585105