Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Відділення денного перебування КУ «Територіальний центр» інформує
4 січня 2019 року 15:28

Протягом 2018 року відділенням денного перебування виявлено 1121 особа, які потребують надання соціальних послуг, із них обслуговано 1116 осіб,  ефективність роботи відділення – 99,6 %. 

У відділенні з 01.01.2018 року у відповідності до Державних стандартів,  запроваджений окремий облік  соціальних послуг  представництва інтересів, соціальної інтеграції та реінтеграції,  консультування. Раніше вказані послуги надавалась змістовно у складі  послуги соціальної адаптації. 

За звітний період у відділенні  обслуговано 1116 осіб,  здійснено 29,8 тис. відвідувань та виконано 60,0 тис. заходів, що складають зміст послуг, а саме:                                                                                         
- послуга соціальної адаптації: обслуговано 1057 осіб, здійснено 29 222 відвідування; виконано 55,7 тис. заходів, що складають зміст послуги; 
- послуга консультування (психолога та юриста): обслуговано 249 осіб,  здійснено 463  відвідування, виконано 3,9 тис. заходів, що складають зміст послуги; 
- послуга представництва  інтересів: обслуговано 89 осіб,  здійснено 112  відвідувань, виконано 359 заходів, що складають зміст послуги; 
- послуга соціальної інтеграції та реінтеграції: обслуговано 1 особа,  здійснено 6  відвідувань, виконано 9 заходів, що складають зміст послуги ; 
- інноваційна послуга «Пункт прокату»: обслуговано 159 осіб, здійснено 192 відвідування.

У відділенні працює 9 спеціалістів: завідувач; соціальний працівник 1 категорії; фахівець із соціальної роботи без категорії; 2 психолога без категорії; організатор культурно-дозвіллєвої діяльності; акомпаніатор; 2 медичні сестри з ЛФК.

Послуга соціальної адаптації  змістовно забезпечується у відділенні діяльністю клубу за інтересами «Клуб ветеранів «Зустріч», занять в  «Університеті третього віку», клубу активного довголіття. 

Протягом звітного періоду 320 осіб отримали  послуги психолога: допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення, надання психологічної допомоги, корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті, просвітницька і профілактична робота, консультативна допомога, допомога в зміцненні (відновленні) родинних і суспільно корисних зв’язків, тестування, тренінги, психологічний патронаж вдома. Для підопічних проводяться консультації з питань психологічного здоров'я, корекція поліпшення взаємодії із соціальним оточенням, підвищення самооцінки.  Надавалися групові та індивідуальні послуги з психологічної корекції особистості, тренінги – спілкування, лекції - бесіди з метою активізації самосвідомості на стан свого здоров'я. Проводилися заняття у естетико-психологічному  клубі «Гармонія», який допомагає відкрити в собі внутрішні ресурси; знайти упевненість і світ в душі; знайти друзів і однодумців, людей близьких по духу.  

Організація дозвілля та відпочинку – є одним з видів соціальної адаптації громадян похилого віку, направленим на поліпшення психологічного здоров'я та навиків спілкування.  Протягом  2018 р.  165 осіб   відвідали   клуб ветеранів «Зустріч»  із них: 20 інвалідів, 17 учасників війни, 119 ветеранів праці, 68 - діти війни.

Протягом звітного періоду в  клубі були  проведені наступні вечора відпочинку:    «День Святого Валентина»;  «Ах млинці, млинці», «З любов'ю до солдата»;  жіноче свято «Улюблені жінки»;  у розважальну програму свята гумору були включені жарти, конкурси,  гуморески, анекдоти, театралізовані сценки та гарний настрій; «Ми цій пам'яті вірні» до Дня Перемоги; "Без минулого немає майбутнього", присвячений до дня хіміків; "Низько Вам поклонитися хочемо" до дня медичного працівника, « Сім’я моя – мій причал»; "Пригадаємо шкільні роки"; "Осінній бал"; "Свято з минулого"; "Романсу дивна мить", «Новий рік». 

 Провели заходи, присвячені пісні військової тематики, до дня звільнення м. Рубіжне від німецько-фашистських загарбників.    Провели бесіду на тему «Інформування населення про правові основи запобігання і протидії насильству в сім'ї і види допомоги особам, які страждають від насильства в сім'ї».

Літературне об'єднання «Веселка» зібрало поетів на  засідання до дня соборності України, "Все про любов", в день всесвітньої поезії; "Весняний капіж", «Вірші Е.Асадова». 

У серпні творчі колективи приймали участь у міському конкурсі-фестивалі «Таланти твої, Рубіжне». Провели вечір пісні «Шахтарський край».

Протягом  2018 року  в «Університеті третього віку» навчався 480 слухачів на 10 факультетах за 31 напрямами:

1.  Здоров'я і довголіття: основи здорового способу життя; основи психології; 
домашня медична сестра; група здоров'я; тренування пам’яті; курси самооборони; клуб «Гармонія»; культура не під власна часу;  аква-аеробіка; краса і косметика; йога.

2. Інформатика: основи комп'ютерної грамотності.

3.  Лінгвістика: англійська мова; українська мова.

4.    Основи агрономії: клуб «Удачливий-дачник»; кімнатне квітководство.

5.    Краєзнавство: відвідування музеїв; екскурсії.

6.    Народна творчість: танці.

7.    Рукоділля: лозоплетіння; вишивка хрестиком; вишивка стрічками; в'язання гачком та спицями; крій та шиття; кукли-мотанки; рукоділля (hand-made); малювання.

8.    Історія Україні.

9.    Православ'я: основи православ'я.

10.    Правознавство: консультація юристів; клуб «Правова грамотність».

За звітний період студенти Університету із задоволенням відвідують  клуби – «Гармонія»(естетико-психологічний), клуб любителів поезії "Натхнення"; клуб "Удачливий дачник" та «Правова грамотність» (юридично-правовий). 

Слухачі університету активно відвідують заняття ЛФК з проведенням ознайомчих лекцій по різним видах захворювань. У відділенні постійно проводяться лікувально-оздоровчі заходи з використанням різних загальнозміцнюючих вправ, в тому числі  з використанням тренажерів, під керівництвом медичної сестри, яка має кваліфікацію інструктора ЛФК. За звітний період пройшли комплекс лікувально-оздоровчих фізичних вправ 240 підопічних.

«Університет  третього віку» продовжував функціонувати в літній період по 16 напрямам: гр. Здоров'я, йога, прийоми самооборони, танці, басейн, православ'я, основи психології, етика, тренування пам'яті, клуб «Гармонія»,  правознавство, клуб «Правова письменність», лозоплетеніє, малювання, в'яже спицями, відвідини музеїв. Великий попит мають екскурсії по святих місцях.

 Волонтерський рух в організації дозвілля застосовується у відділенні  в «Університеті третього віку». Історія його почалась з жовтня 2012 року із залучення 8 волонтерів за 7 напрямками по 4 факультетах. Протягом  2018 року  в «Університеті третього віку» вже працює 38 волонтерів, що проводять заняття на 10 факультетах за 31 напрямами, на проведення занять витрачено 1200 годин.
До Міжнародного Дня похилої людини, та початку навчального року провели святковий захід-конкурс « А ну-ка, бабушки». На захід  прийшли понад 250 чоловік.

 У цьому навчальному році утворилася клубна система, яка включає 5 клубів по інтересам, а саме: клуб «Правова письменність», клуб «Удачливий дачник», клуб «Гармонія», клуб ветеранів «Зустріч». По багато чисельним проханням слухачів, любителів поезії, почав діяти літературний клуб «Натхнення».  В процесі навчання першого півріччя проводилося анкетування слухачів, з метою уточнити які теми занять були б найбільш цікавими. Проаналі-зувавши анкети, були зроблені виводи, враховані всі пропозиції і побажання слухачів університету.  
Активне співробітництво з КНП «ЦСМП», при проведенні лекцій «Здоровий спосіб життя» були запрошені наступні лікарі: кардіолог, отоларинголог, окуліст,  дерматолог,  гастроентеролог,  гінеколог, мамолог, психолог, головний лікар КУ охорона здоров'я «Центра первинної медико-санітарної допомоги». По напряму «Правознавство» були запрошені: керівник  Рубіжанської ділянки Північнодонецького МРУЄГХ ф-ла ПАО «Луганськгаз»,  фахівці  «Ощадбанку», начальник Рубіжанського об'єднаного управління ПФУ Луганської області, приватний нотаріус. Заступник голови виконкому з питання установки індивідуального опалювання в місті. 

5 грудня - Міжнародний день волонтера. Привітали словами вдячності волонтерів кожного з напрямів, за їх копітку, безкорисливу працю, за дорогоцінний час який вони виділяють нашим слухачам, діляться з ними своїм багатим досвідом, уміннями і знаннями. 

24 грудня в міському Палаці культури зібралися найактивніші слухачі університету, відсвяткувати Новорічний вечір. Новорічна програма супроводилася піснями, танцями, віршами, поздоровленнями один одному в новому році. Танцювальний колектив  «Лейла»,   напрямку «Східні танці», приготував  красиві танцювальні  поздоровлення. 

Відсвяткувавши новорічний вечір в кругу своїх однодумців, слухачі «Університету третього віку» відправилися на зимові канікули.
    Надання послуги представництва  інтересів забезпечується у відділенні фахівцем із соціальної роботи. Зміст послуги полягає в представленні інтересів отримувача соціальної послуги в судових органах, органах місцевого самоврядування,  установах. Допомога у встановленні опіки над недієздатними та обмежено дієздатними особами.

За  2018 рік фахівцем із соціальної роботи проведена  робота з ресоціалізації бездомних осіб:  виявлено та взято на облік 1 бездомна особа, якій надано допомога з оформлення документів для отримання  паспорту. 

Протягом звітного періоду  в засобах масової інформації було надруковано – 7
статтей та на міському сайті  - 38 обзорів  про роботу відділення.

Матеріали публікацій були направлені на  інформацію:
- про діяльність університету третього віку;
- про  проведення заходів ветеранами клубу «Зустріч»;
- про проведення занять у клубі «Гармонія»;
- про проведення занять у клубі «Правова грамотність»;

Інноваційна послуга «Пункт прокату»,  надавалась з 2012 року відділенням соціально-побутової адаптації, з 01.07.2016 р. надається відділенням денного перебування. За звітний період  укладено 192 договору з 159 підопічними на надання в тимчасове користування технічних та інших засобів реабілітації та надано в прокат  192  засобу реабілітації.

В березні 2018 року в установі був проведений внутрішній моніторинг оцінки якості наданих соціальних послуг, в тому числі і послуги соціальної адаптації за 2017 рік.
Опитано 271 підопічних відділення денного перебування  за допомогою розроблених анкет, які свідчать, що:
       -  95% ( 258 осіб) цілком задоволені обслуговуванням 
-  5 %  (13 осіб) задоволені частково, незадоволених не має.
Мали місце побажання та пропозиції покращення роботи установи від  44 опитаних 
громадян. Письмові скарги та спірні питання щодо обслуговування у відділенні відсутні.
Отримувачі соціальної послуги соціальної адаптації надали оцінку з їхнього обслуговування в установі по 5-ти бальній системі:
     - 246 осіб (91%) оцінили роботу за найвищим балом «5»    
     -  25 осіб (9%) оцінили роботу на «4»
       Інші оцінки відсутні.

Показник якості надання послуги «доступність та відкритість» за висновками комісії з моніторингу та оцінки якості, отримав статус «задовільно», бо є суттєві недоліки за його виконанням. Прилегла територія установи не обладнана для паркування транспортних засобів. На території установи є обладнані місця для вело транспорту. Два зовнішніх сходів до приміщень терцентру облаштовано одним пандусом,  перші та останні сходинки не позначено контрастними лініями. Не облаштований  пандусом вхід до приміщення клубу ветеранів, заняття Університету третього віку проходять в приміщеннях другого поверху установи, що є  не доступним для мало мобільних груп населення. Серед опитаних побажання вдосконалення  та додаткового облаштування  залу ЛФК виказали 27 осіб (10%)
За висновками комісії з моніторингу та оцінки якості , що діє в установі,   послуга соціальної адаптації взагалі одержала узагальнений статус роботи «добре».

За результатами проведеного моніторингу для покращення якості наданих послуг соціальної адаптації були проведені наступні заходи:
-    Територіально розширюється надання соціальних послуг, таким чином проводяться  
   заняття  у    віддалених районах міста: п. Південний, р-н Силікатного;
-    Проводяться   заняття  по лікувальній фізкультурі, по акваеробіці (басейн)  з метою  
  профілактики різних захворювань і оздоровлення людей літнього віку та осіб з 
  інвалідністю.  Заняття проводе кваліфікована медична сестра по лікувальній 
  фізкультурі відділення денного перебування та тренер-волонтер по плаванню. 
  Соціальна послуга надається в   приміщенні КП «РФСК». 
  92 особи отримали комплекс лікувально-оздоровчих фізичних вправ;
-    Заняття естетико-психологічного клубу "Гармонія" проходять в приміщенні філії 
  міського Палацу культури п. Південний. Ми прекрасно знаємо, що  доброта допо-
  магає змінити СВІТ на кращий.  Робити добро – це рівень високої духовності, 
  краса душі і він був завжди властивий найбільшим людям людства. 
  12 осіб отримали послуги психолога;
-    КУ «Територіальний центр»  уклав угоду про співробітництво та організацію
  взаємовідносин з Комунальним підприємством «Рубіжанський фізкультурно-спор- 
  тивний комплекс» Рубіжанської міської ради Луганської області  стосовно проведення  
  занять для людей похилого віку та осіб з  інвалідністю;
-     Психолог відділення пройшла конкурсний відбір і приймала участь у проекті 

 «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громадян, що зазнали наслідки конфлікту 
 на Донбасі», що реалізувався Міжнародною організацією з Міграції (МОМ) за  фінан-совою підтримкою Уряду Японії.  Получила подарунок фліп-чарт, канцелярські товари (маркери, акварельні фарби і кисті, олівці, кінетичний пісок), які використовуються на тренінгах, а також на заняттях по розвитку пам'яті;       
-    З жовтня 2018 для слухачів «Університету третього віку» напрямку «Англійська мова»  проводяться заняття на базі Ресурсного центру Британської Ради у приміщенні СШ №10.

Мета курсу – допомогти слухачам підвищити рівень знань з англійської мови, розвинути навички спілкування, відчувати себе вільно під час закордонних подорожей і взагалі розширити горизонти.  21 особа  відвідала заняття;
-    КУ «Територіальний центр»  уклав угоду про співробітництво та організацію взаємо-відносин з Рубіжанською спеціалізованою  школою І-ІІІ ступенів № 10 Рубіжанської міської ради Луганської області стосовно проведення   занять для людей  похилого віку та осіб з інвалідністю.

    
 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 5
переглядів: 113
візитів сьогодні: 3180
візитів всього: 598845