Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ПАМ’ЯТКА щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті
2 січня 2019 року 09:01

Стан,  який  склався  на кінець 2018 року  з  пожежами в місті Рубіжне,  свідчить про  наявність  складних  проблем  в протипожежному  захисті  житлового  сектору. На 28 грудня 2018 року в місті Рубіжне сталося 178 пожеж під час яких загинуло 6 чоловік, травмовано 7 чоловік. В порівнянні з 2017 роком загибель людей збільшилась в 6 разів,  травмування на пожежах зросло на 75 %.  Аналіз  свідчить,  що  гибель людей на пожежах виникає переважно у житлі.

Населення  часто  порушує  елементарні  правила  пожежної  безпеки,  не  приділяючи  їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це приводить до того, що у житлових будинках пожеж  виникають  значно  частіше.  Аналіз  пожеж  частіше  показує,  що  винуватцями  більшості  з

них  є  самі  мешканці,  які  зневажають  елементарними  правилами  пожежної  безпеки,  необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим полум’ям (гасовими лампами, ліхтарями, свічками, факелами тощо) що особливо небезпечно для горищних приміщень, балконів, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель. Пожежі викликані непогашеною  цигаркою  або  сигаретою,  в  найбільш  розповсюдженими  у  більшій  мірі  ніж  може здатися  на  перший  погляд.  Більшість  пожеж,  спричинених  курінням,  пов’язана  з  курінням  у нетверезому стані у ліжку.

Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових  приладів  водночас.  Виникає  перевантаження,  проводи  можуть  нагрітися,  в  ізоляції спалахнути. Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, так:

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

- забороняється залишати прилади, включені без нагляду;

- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

-  необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою, тощо;

-  небезпечно  замінювати  запобіжники,  що  перегоріли  в  телевізорах,  приймачах  і  інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

У квартирах і житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації.  В  цих  будинках пожежі  найчастіше  виникають  з  причини  перегріву  печей,  появи  у  цегляній  кладці  тріщин,  а також  в  результаті  застосування  для  розпалювання  печей  горючих  і  легкозаймистих  рідин, випаданні  з  топки  або  зольника  вуглин.  Категорично  забороняється  залишати  малолітніх  дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.

 

Микола Щербак

Провідний інспектор відділу запобігання НС

Рубіжанського МУ ГУ ДСНС України у Луганській області

капітан служби ЦЗ


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 50
візитів сьогодні: 7125
візитів всього: 602850