Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю надає інформацію
3 грудня 2018 року 14:16

 

За ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 03 грудня проголошене Міжнародним днем людей з інвалідністю. До Всесвітньої програми дій стосовно людей з інвалідністю, яка була прийнята в 1982 році і до якої сьогодні залучена й Україна, було закладено підґрунтя для активізації роботи щодо рівноправності людей з інвалідністю з іншими членами суспільства, покращення умов життя в результаті економічного і соціального розвитку. Ці завдання не оминули й діяльність Фонду соціального страхування України (далі – Фонд), одним із напрямів роботи якого є відновлення працездатності потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва.

Рубіжанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області (далі – Рубіжанське міське відділення) з метою відновлення здоров’я та працездатності потерпілих від нещасних випадків на виробництві забезпечує соціальний захист 540 осіб, з яких 183 – це особи з інвалідністю.

За рахунок коштів Фонду здійснюється матеріальне забезпечення потерпілих на виробництві: допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності; щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого; страхові виплати в разі переведення потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу.

Із бюджету Фонду фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку, пов’язаного із виконанням службових обов’язків, до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби.

Протягом 10 місяців 2018 року Рубіжанське міське відділення відшкодувало витрати на лікування в закладах охорони здоров’я 24 потерпілим від нещасного випадку на виробництві, із них 18 особам з інвалідністю, та витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення 14 особам з інвалідністю.

Фонд фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, в тому числі на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, додаткове харчування, протезування, медичну реабілітацію, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю.

У поточному році Рубіжанське міське відділення здійснило виплати 19 особам з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва: на постійний сторонній догляд та побутове обслуговування для 5 осіб, на виготовлення технічних засобів реабілітації для 7 осіб, компенсовано витрати на бензин та технічне обслуговування автомобілів, що перебувають у безоплатному користуванні, для 5 осіб.

Особам з інвалідністю серед потерпілих від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання періодично, але не рідше одного разу на три роки, а особам з інвалідністю І групи щорічно, безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування, компенсуються також витрати на проїзд до місця лікування і назад. Якщо щорічна відпустка для одержання санаторно-курортного лікування особою з інвалідністю використана, роботодавець надає додаткову відпустку для лікування (включаючи час проїзду) зі збереженням на цей час середньомісячного заробітку, який він мав до ушкодження здоров’я, або заробітку, що склався перед відпусткою (за вибором потерпілого).

Якщо особі з інвалідністю, якій за висновком МСЕК або індивідуальною програмою реабілітації визначено потребу в супроводі, Фонд забезпечує таку супроводжуючу особу путівкою без лікування (лише проживання та харчування).

У 2018 році 8 осіб з інвалідністю, що обліковуються в Рубіжанському міському відділенні, пройшли лікування в санаторно-курортних закладах за власним вибором у різних регіонах України.

З метою забезпечення осіб з інвалідністю всіма необхідними умовами для повноцінного життя Рубіжанське міське відділення управління й надалі виконуватиме всі свої функції, передбачені законодавством. 

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 7
візитів сьогодні: 1790
візитів всього: 585118