Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради інформує
27 листопада 2018 року 14:11

В Рубіжному відкрито мурал

 Міжнародна акція «16 днів проти насильства» проходить з 25 листопада до 10 грудня у всіх регіонах України. Починаючи із 1981 року, жінки-активістки всього світу, 25 листопада щороку відзначають як день боротьби проти насилля, в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані. Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої сьогодні, потерпають українські жінки.

Більшість випадків насилля відбувається в сім’ї. І тут мова йде не тільки про фізичне насилля, а й про його латентні форми: сексуальне, економічне, психологічне, вербальне. Домашнє насильство носить прихований характер, його не завжди можна побачити, бо воно ретельно приховане «пасивними жертвами» від сторонніх очей за страхом і відчуттям провини. Та воно завжди є одним з наслідків гендерної дискримінації.

Насильство, незважаючи на прояви, є одним з найбільших порушень прав людини – права на життя, фізичну та психологічну недоторканість.

В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства, люди втрачають довіру, самоповагу, а іноді й життя.

Так, 26.11.2018 в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з ініціативи Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та Рубіжанської міської ради, на стіні загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 9 Рубіжанської міської ради відкрито мурал (малюнок на стіні) щодо запобігання і протидії домашньому й гендерно-обумовленому насильству по відношенню до жінок, чоловіків та дітей.

В урочистому заході взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Рубіжанської міської ради, міжнародних і громадських організацій, учні та небайдужі мешканці міста.

Мурал було створено за підсумками конкурсу малюнків учнів загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 9. За участь у шкільному конкурсі малюнку щодо запобігання і протидії насильству найактивніші учасники конкурсу були нагородженні подарунками Фонду ООН у галузі народонаселення.

На знак підтримки ідеї ненасильства, кожен бажаючий зміг долучитися до завершення створення муралу та залишити свій помаранчевий відбиток ладоні на стіні, адже помаранчевий у всьому світі визнано кольором несприйняття цього явища. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у своєму житті та власній родині!


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 9
візитів сьогодні: 1800
візитів всього: 585119