Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ІНВАЛІДНІСТЬ – НЕ ЗАВАДА У ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ
7 серпня 2018 року 14:11

ІНВАЛІДНІСТЬ – НЕ ЗАВАДА У ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ

Закон України «Про зайнятість населення» дає особам з інвалідністю додаткові гарантії щодо працевлаштування. Всі центри зайнятості Луганської області мають власну напрацьовану базу таких громадян, які звернулись у пошуках роботи. Також постійно надходить інформація про вакансії від роботодавців.

«Служба зайнятості Луганської області знає чимало успішних прикладів працевлаштування та соціальної адаптації людей з інвалідністю, - зазначив директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський.  «Так, протягом першого півріччя 2018 року до нас звернулися 463 особи з інвалідністю, з них 172 були працевлаштовані. Серед таких працівників чимало висококваліфікованих професіоналів — юристів, економістів, інженерів, спеціалістів державної служби, ІТ-спеціалістів», - підкреслив Сергій Болотський. 

На своє перше робоче місце була працевлаштована випускниця Донецького національного університету. У листопаді 2017 року молода жінка звернулась до Лисичанського міського центру зайнятості у пошуках роботи. На момент звернення підходяща робота була відсутня, тому особі призначили допомогу по безробіттю. В лютому 2018 дівчині запропонували вакансію «архіваріуса» в ПАТ «Державний ощадний банк України», за якою вона була працевлаштована. 
У червні 2018 року на підприємство «ТОВ Сєвєродонецький А-Пласт» працевлаштували кур’єром чоловіка з 3 групою інвалідності. Він самотужки шукав роботу з 2013 року, але безрезультатно. Служба зайнятості допомогла чоловіку офіційно працевлаштуватись.

Для максимального закріплення особи з інвалідністю на робочому місці служба зайнятості здійснює індивідуальний супровід протягом року. Він включає періодичне спілкування з працевлаштованим у телефонному режимі, виявлення ступеня задоволеності роботою, адаптацією, намірами щодо продовження трудової діяльності, а також своєчасне надання психологічної, соціальної та юридичної підтримки. Протягом першого півріччя 2018 року індивідуальний супровід надавався 143 особам з інвалідністю. 
Отже, Луганська обласна служба зайнятості приділяє значну увагу проблемі працевлаштування осіб з інвалідністю. Вони можуть бути такими ж ефективними працівниками, як і всі інші, якщо при працевлаштуванні врахувати стан їхнього здоров’я та уважно поставитися до підбору професії, місця роботи та обов`язків. При цьому працевлаштування дасть людині не лише заробіток, а й можливість повноцінного спілкування, самореалізації та кар’єрного росту, певний соціальний статус і наповненість життя.   


Довідки за тел.: Наталія Ситнік, 099-670-11-30    sitnik.nv@lgocz.gov.ua
Відділ інформаційної роботи ЛОЦЗ


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 10
переглядів: 7
візитів сьогодні: 3068
візитів всього: 598845