Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанська ОДПІ інформує
3 травня 2018 року 16:29

 

Від власників нерухомого майна м. Рубіжне та Кремінського району надійшло майже 590 тис. гривень 

За січень-березень 2018 року власники м. Рубіжне та Кремінського району нерухомості перерахували до місцевих бюджетів 589,9 тис. грн., що на 258,6 тис.грн. більше надходжень 2017 року. Власники нерухомого майна м. Рубіжне направили до місцевого бюджету 302,7тис.грн.Платники Кремінщини з цього податку поповнили місцеві бюджети грома району на 287,2 тис. грн.

Нагадаємо, громадяни, котрі мають нерухомість, що підлягає оподаткуванню, сплачуватимуть цей податок після отримання від органів ДФС повідомлення-рішення про нараховану суму, тобто після 1 липня 2018 року. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв м і будинків більше 120 кв м. У випадку наявності об’єктів різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв м. 

Громадяни, у яких житлова нерухомість, зокрема, квартира загальною площею понад 300 кв м або будинок більше 500 кв м, цього року сплатять додатково 25 тис. гривень. 

Посадовець запропонував громадянам – власникам нерухомого майна провести звірку в органах ДФС щодо майна, на яке нараховуватиметься податок. Однак, зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня.

 

Платники податків м. Рубіжне та Кремінського району спрямували майже 6 мільйонів гривень військового збору 

З початку 2018 року платники м. Рубіжне та Кремінського району сплатили 5 мільйонів 916 тисяч гривень військового збору»,- про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Юрій Мельник.

В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 3,2 мільйони або в 2 рази. 

Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Його платниками є фізичні особи-резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, які нараховують заробітну плату та інші доходи. 

Посадовець  звернувся  до усіх роботодавців регіону, які виплачують своїм працівникам неофіційну зарплату і таким чином занижують податкові зобов'язання, своєчасно і в повному обсязі сплачувати збір з реальних заробітків працівників. 

 

Місцеві бюджети м. Рубіжне та Кремінського району  отримали 67,5 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб 

За чотири  2018 року до місцевого бюджету м.Рубіжне  надійшло 46,4 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб, до бюджету Кремінського району  – 10,6 мільйона. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року надходження зросли, відповідно, на 17,6 та 8,8 мільйони. Про це повідомив в.о. начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Юрій Мельник.

Податок на доходи фізосіб, ставка якого складає 18 відсотків, є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. У структурі податків і зборів він займає понад  65 відсотків. 

Юрій Мельник  звернув  увагу роботодавців на необхідність неухильного дотримання вимог трудового законодавства, офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати та недопущення "конвертних" розрахунків. 

 

Місцеві бюджети м. Рубіжне та Кремінського району отримали понад 103 мільйони гривень 

Минулорічні надходження перевищено на 41,6 мільйони грн.. Як повідомив в.о. начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Юрій Мельник, понад 65 відсотків доходів місцевих скарбниць м. Рубіжне та Кремінського району  формує податок на доходи фізичних осіб. За січень-квітень його надійшло 67,5 мільйона, що на 26,4 мільйонів більше, ніж за перший квартал 2017 року. 

Наступним у дохідній частині місцевих бюджетів є єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва  та плата за землю. Упродовж чотирьох місяців до скарбниць міста Рубіжне та Кремінського району   від суб'єктів господарювання надійшло 13,5 мільйона гривень єдиного податку, приріст до аналогічного періоду минулого року склав понад 6,6  мільйони .Власники землі та землекористувачі сплатили понад 12,4 мільйони гривень,що більше  надходжень  аналогічного періоду минулого року на 3 мільйони грн. 

 

Платники податків для отримання інформаційних послуг можуть звертатись до Контакт - центру ДФС 

В Рубіжанській ОДПІ  ГУ ДФС у Луганській області  звернули увагу, що Контакт-центр ДФС надає фізичним та юридичним особам інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС. 

Контакт-центр ДФС функціонує за єдиним багатоканальним номером телефону 0 800 501 007 та електронною адресою поштової скриньки idd@sfs.gov.ua (для отримання інформаційно-довідкових послуг без використання електронного цифрового підпису).  

Надання інформаційно-довідкових послуг здійснюється з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. (крім вихідних та святкових днів). 

Вартість послуг Контакт-центру зі стаціонарних телефонів безкоштовна, з мобільних телефонів оплата дзвінків здійснюється за тарифами оператора мобільного зв'язку (або за наявним механізмом саll-bасk - вартість послуг безкоштовна). 

Відповіді надаються за вибором особи: телефоном, факсом, електронною поштою. 

Контакт-центр приймає звернення від фізичних та юридичних осіб на сервіс «Пульс» ДФС України щодо неправомірних дій або бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її та територіальних органів. 

Таку інформацію заявники можуть надати за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну адресу: idd@sfs.gov.ua. 
 

Актуальні питання з « Гарячої лінії»

На черговому сеансі  телефонного зв’язку «гаряча лінія»  в Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області на питання платників відповідала головний державний інспектор платника-спеціаліст з питань податків та зборів з фізичних осіб. Наводимо  відповідь на одно з питань,які надійшли від платників на «гарячу лінію» .

 

Платник єдиного податку - юридична особа повертає аванс. Податкові наслідки? 

Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. 

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності. 

При цьому, до складу доходу не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів. 

Отже, якщо зарахування та повернення авансу, відбулося в одному звітному періоді та за умови розірвання договору, такі кошти не включаються до складу доходу платника єдиного податку та не відображаються у податковій декларації. 

У разі якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, юридична особа - платник єдиного податку повинна включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення. 

Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період. 

Зазначена норма передбачена п.п. 2 п. 292.1, п.п. 5 п. 292.11, п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України. 

 

Самотня мати має право на застосування підвищеної податкової соціальної пільги 

Рубіжанська ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській  області нагадує, що порядок надання податкових соціальних пільг (далі – ПСП) встановлений ст.169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

Згідно з нормами згаданої статті ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. 

Платник ПДФО, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги (у 2018 році – 1321,50 грн.), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років. Про наявність такого права необхідно зазначити у заяві про застосування ПСП, до якої додаються відповідні підтвердні документи. 

Отже, самотня мати має право на застосування ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ, у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур, зазначених п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, та наданням відповідних підтверджуючих документів. 

 

Путівки на відпочинок відображають за «156» ознакою доходу 

В Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС роз’яснили, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), п. п. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 якого встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем-платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року. 

Крім того, під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт (п. 164.5 ст. 164 ПКУ). 

Згідно з п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. 

Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (ф. 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4. 

В податковому розрахунку за ф. 1ДФ вартість наданих, згідно з п. п. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, путівок, незалежно від їх розміру і способу оподаткування, відображається за «156» ознакою доходу. 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 10
візитів сьогодні: 1498
візитів всього: 585099