Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
«За добро відплатив насильством»
13 березня 2018 року 11:09

Рубіжанським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за обвинуваченням особи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.186 ( відкрите заволодіння чужим майном, поєднане із насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого), ч.2,3 ст.185 КК України ( таємне викрадення чужого майна, вчиненого повторно, поєднане з проникненням до приміщення).

Встановлено, що влітку 2016 року мешканець одного з селищ Кремінського району, звільнившись із місць позбавлення волі, де відбував покарання за вчинення корисливих злочинів, приїхав до знайомої йому з дитинства жительки міста Рубіжне, і попросив тимчасового притулку через відсутність місця для проживання. Жінка з жалю надала йому можливість проживати у флігелі, розташованому у подвір’ї її приватного будинку.

01.01.2017 після святкування Нового року вказаний чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, зайшов до будинку жінки, яка надала йому притулок, та із застосуванням насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, в присутності хворої матері та малолітнього онука відкрито заволодів її майном, а саме виробами зі срібла, в тому числі тими, які залишилися їй на згадку від померлого чоловіка, після чого з місця вчинення кримінального правопорушення зник.

В подальшому під час досудового розслідування вказані срібні вироби були працівниками поліції вилучені та повернуті потерпілій, а особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, за погодженням з прокурором було повідомлено про підозру за ч.2 ст.186 КК України.

14.01.2017 той самий чоловік, перебуваючи в транспортному засобі міського сполучення, таємно викрав сумку пасажирки автобусу, заволодівши при цьому двома мобільними телефонами та грошовими коштами, спричинивши шкоду на загальну суму 1127 гривень, після чого, вийшовши з автобусу, він направився до будинку своєї знайомої, яка раніше надавала йому притулок, переліз через паркан, що огороджує її будинок, і, зірвавши замок, проник до господарської будівлі, звідки таємно викрав металевий посуд, спричинивши потерпілій матеріальний збиток на загальну суму 998 гривень.

Слідчим СВ Рубіжанського ВП ГУНП за погодженням із процесуальним керівником було подано клопотання до Рубіжанського міського суду про обрання відносно правопорушника запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке було судом задоволено.

У березні 2017 року обвинувальний акт за вищевказаними фактами було спрямовано для розгляду до Рубіжанського міського суду.

Судовий розгляд у вказаному кримінальному провадженні тривав майже рік, оскільки прокурор і суд використовували всі можливі засоби для повного, всебічного, неупередженого дослідження всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень, а також встановлення як тих обставин, які підтверджували винуватість особи, так і тих, які б могли його виправдати.

Результатом судового розгляду став вирок Рубіжанського міського суду, винесений у лютому 2018 року, яким суд визнав винним обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.186, ч.2,3 ст.185 КК України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком 4 роки.

Додатково: санкція ч. 2 ст. 186 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 4 до 6 років, санкція ч.2 ст.185 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, ч.3 ст.185 КК України – від 3 до 6 років позбавлення волі.

«До суду направлено обвинувальний акт щодо незаконного заволодіння транспортним засобом»

Прокурор  Рубіжанського  відділу

Сєвєродонецької  місцевої  прокуратури О.Остапець


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 7
переглядів: 8
візитів сьогодні: 16424
візитів всього: 606860