Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
До уваги населення!
29 січня 2018 року 15:42

 Захисти свої права споживача

На сьогодні, з’явилось багато продуктів та  речей так необхідних для нашого щоденно споживання та користування, без яких ми вже не можемо обходитися. Купуючи товари різних видів, ми інколи, навіть не замислюємося над тим, чи є у продавця вся необхідна та достовірна інформація про продукт чи товар і як можна повернути товар неналежної якості?

Головним фактором при придбанні будь якого товару є вимагання розрахункового документу у продавця. Згідно статті 8 пункту 11 Закону України «Про захист прав споживачів» (надалі Закон) № 1023-XII від 12.05.1991 року - Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

У разі придбання товару неналежної якості вимоги споживача розглядаються тільки після пред'явлення ним розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, — технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Для платників єдиного податку (продавців) чинним законодавством не встановлено спеціальної форми розрахункового документа, такого як, скажімо, товарний чек, та вимог до його змісту. Тому вони можуть видавати товарні чеки довільної форми, так званий «м’який чек» написаний від руки.

Отже, що робити, якщо:

- не зберігся розрахунковий документ або з якихось причин розрахунковий документ було втрачено?

На вимогу п. 11 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів», у разі втрати споживачем технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, їх відновлення здійснюється у порядку, визначеному законодавством. Для цього слід звернутися до продавця із заявою про відновлення розрахункового документа (особливо, якщо він був виданий через касовий апарат). Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг зобов’язані:

- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення (п. 6); 

- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п. 10);

- надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". 
 

Важливо пам'ятати, з розрахунковим документом (чеком) споживач вже захищає свої права.

 

Начальник відділу торгівлі, побутового
обслуговування та захисту прав споживачів                             О.Г. Шумілова

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 6
візитів сьогодні: 1959
візитів всього: 585609