Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області інформує
14 грудня 2017 року 09:21


Причини нещасних випадків на виробництві

Протягом 10 місяців 2017 року у Рубіжанському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області на території м. Рубіжне зареєстровано 9 нещасних випадків на виробництві.

Найбільш складним і відповідальним етапом у розслідуванні нещасних випадків, травм на виробництві є встановлення їх причин, що сприяє розробці ефективних заходів у запобіганні травматизму на підприємствах. Аналізу нещасних випадків передує їх класифікація за причинами. «Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1232 від 30.11.2011 р визначаються такі причини нещасних випадків:

1) Технічні причини — залежать від рівня досконалості технологічних процесів, конструктивних недоліків обладнання, недостатності механізації та автоматизації важких робіт, недосконалості огороджень, захисних пристроїв, засобів сигналізації і блокувань.

2) Організаційні причини — цілком залежать від рівня організації праці на підприємстві. До них, наприклад, відносяться:

- недобудови на території промислового об’єкта;

- захаращені проїзди, проходи;

- порушення правил експлуатації устаткування, експлуатації транспортних засобів, інструмента;

- недоліки в організації робочих місць, у навчанні робітників безпечним методам праці, невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

3) Психофізіологічні причини, до яких слід віднести фізичні і нервово-психічні перевантаження. 
Людина може чинити помилкові дії через стомлення, викликане великою фізичною перевтомою, перевантаженнями — статичними і динамічними, розумовими, перенапругою аналізаторів (зорового, слухового), монотонністю праці.

Як бачимо, причини нещасних випадків на виробництві є різними. Але однією з основних причин, як установлено аналізом виробничого травматизму, є людський фактор. Всі нещасні випадки, що призвели до травмування людей, сталися через недотримання потерпілими вимог з охорони праці.

Важко змінити своєрідну психологію певної частини керівників та робітників підприємств, що виражається в легковажному відношенні до можливості травмування або нанесенню шкоди здоров’ю, у зневазі до своїх обов’язків додержуватися правил безпеки. 
Зневажливе відношення до правил техніки безпеки від робітника до керівника у будь-якій сфері діяльності, є основною причиною багатьох аварій і нещасних випадків на виробництві, результатом низької трудової і виробничої дисципліни. Часто людина є не тільки жертвою нещасного випадку, але і винуватцем. 

І на закінчення, прагнемо звернутися до роботодавців. Поліпшуйте охорону праці, тому що це наш спільний обов'язок – забезпечити гідну і безпечну працю. Адже сьогодні вигідніше вкладати кошти в створення безпечних умов праці, аніж потім нести матеріальні витрати у вигляді штрафів, допомоги родинам потерпілих. Тому, вчасно проведені профілактичні заходи не тільки заощадять чималі кошти страхувальників, але й убезпечать працюючих від травм і каліцтв, збережуть їхнє здоров'я й життя.

З усіх питань стосовно охорони праці просимо звертатись до завідувача сектором - страхового експерта з охорони праці Рубіжанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області - Мясоєдовой Марії Сергіївни за адресою: пл. Володимирська 2, 4 поверх, каб. 494 тел.7-10-10.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 3
переглядів: 7
візитів сьогодні: 1965
візитів всього: 585609