Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Щодо попереднього визначення ступеня тяжкості травми та організації розслідування
21 вересня 2017 року 16:50

 

Станом на теперішній час, у роботодавців ще виникають непорозуміння щодо визначення протягом ’’трьох годин” ступені тяжкості виробничої травми, при нещасному випадку.

Дійсно у п.37 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі - Порядок) визначено, що роботодавець зобов'язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв'язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 про нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки.

Але, лікувально-профілактичний заклад (ЛПЗ), до якого було надано роботодавцем запит, може відповідно до вимог п. 9 Порядку готувати висновок про ступінь тяжкості травми протягом однієї доби з моменту одержання запиту.
Таким чином, роботодавець в деяких випадках, виявляється в ситуації вибору - надавати повідомлення згідно з додатком 2 Порядку до Головного управління Держпраці у Луганській області (далі - Головне управління), чи не надавати ( як що він не впевнений у тяжкості травми, та не отримав висновок від ЛПЗ).
Для додержання вимог Порядку, під час подібних нещасних випадків Головне управління надає роботодавцю роз’яснення.
Відповідно до вимог п.9 Порядку, роботодавець має право подати запит до ЛПЗ відносно ступені тяжкості травми одразу за доставкою потерпілого до ЛПЗ, до утворення комісії з проведення розслідування нещасного випадку.

Далі, для попереднього визначення ступеня тяжкості травми потерпілого, до отримання відповідного висновку ЛПЗ, роботодавцю, чи уповноваженої посадовій особі підприємства, відповідальній за передачу інформації про нещасний випадок, необхідно використовувати Класифікатор розподілу травм за ступенем тяжкості, затверджений наказом МОЗ України 04.07.2007 N 370 ( далі - Класифікатор).

А саме, відповідно до пункту 3 Класифікатора спеціальному розслідуванню підлягають нещасні випадки з отриманими травмами, перелік яких визначено нижче:

Травми, які призвели до тяжких наслідків:
-    втрата зору, слуху, мови;
-    втрата якого-небудь органа або повна втрата його функції (при цьому втрата найважливішої у функціональному відношенні частини кінцівки (кисті або стопи) прирівнюють до втрати руки або ноги);
-    психічні розлади;
-    втрата репродуктивної здатності;
-    невиправне понівеченая обличчя.

Таким чином, як що потерпілий отримав травму, яка підпадає під вищезазначені, то у роботодавця не повинно виникати сумнівів щодо надання повідомлення згідно з додатком 2 Порядку до Головного управління.

Як що травма, що отримана потерпілим не вписується в перелік, роботодавцю необхідно до вимог п. 10 протягом доби утворити комісію у складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.

У разі отримання на другий день розслідування, висновку від ЛПЗ про ступінь тяжкості травми, в якому вказано, що травма відноситься до категорії тяжких, роботодавцю необхідно скласти повідомлення згідно з додатком 2 Порядку.

В розділі 12 (Причина несвоєчасної передачі інформації) вказати, що причина - це встановлення ступені тяжкості травми відповідно до отриманого висновку про ступінь тяжкості травми від ЛПЗ (вказати дату).

Повідомлення надати до Головного управління з супроводжувальним листом, у якому вказати про номер наказу (дата), про утворення комісії з розслідування даного випадку та додати копію запита до ЛПЗ та копію висновку про ступінь тяжкості травми.

Мясоєдова М.С., завідувач сектору - страховий експерт з охорони праці Рубіжанського міського відділення Фонду соціального страхування у Луганській області


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 62
візитів сьогодні: 1711
візитів всього: 592155